Sari la conținut
Forum Roportal
Crismonimold

După vreo 2 ani, alte poezii

Postări Recomandate

M-am întors pe acest site după o îndelungată pauză.

Eram tare nenorocită rândul trecut, fiindcă nimeni nu citeşte poeziile mele. Oricum nu sunt singura, eram caraghioasă.

Totuşi am mai scris, chiar dacă mai rar, mi-am mai schimbat puţin stilul...

Am hotărât să postez din nou aici linkul spre noua mea colecţie de poezii (48 de poezii selectate de mine), în caz că sunteţi interesaţi...am mai evoluat de la primele încercări din 2007-2010 sau 2010-2012. În fine aici găsiţi doar poezii, nu autocompătimire sau memorii psihiatrice sau altceva. Mulţumesc pentru lectură.


https://www.scribd.com/doc/253506421/ALUNE-DE-P%C4%82DURE


Editat de Crismonimold
  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Scrii elegant si strunit. Imi place.

 

Am vazut ca pe Agonia esti apreciata, instelutata. 

Mda, am câteva steluţe, dar asta nu înseamnă nimic. Mulţumesc mult pentru aprecieri. Mi-am cules şi aproape toate textele în proză, să fie şi ele acolo...chiar dacă nu am făcut corecturi deosebite. Sunte texte din ultimiii  4 ani, tot pe Scribd

 

https://www.scribd.com/doc/253547842/POVESTIRI-ESEURI-PROZ%C4%82-POETIC%C4%82-JURNAL

Editat de Crismonimold

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu nu reusesc sa acces link-urile, dar stiu ca am mai citit creatii de-ale tale pe acest forum si scrii bine, cu originalitate si realism. E adevarat ca dai o nota psihanalitica textelor, dar nu e neaparat un punct negativ. Mai degraba o introspectie.

 

Mai posteaza.

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Scrii foarte bine, poeziile sunt frumoase, contemplari adanci, amarui.

De ce nu postezi si aici, nu e voie sau vrei sa iti faci trafic pe blog?

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Mulţumesc Ampera, Athmy, CORSO.

La mine linkurile merg. Am încercat să pun cu embed, dar nu mă descurc pe siteul acesta.

Aş putea pune direct poezii, dar sunt tare împrăştiată...adică activez pe foarte multe siteuri din ţară sau străinătate şi abia reuşesc să fac faţă, pe multe le-am abandonat. Mă bucur mult că am găsit aici câţiva cititori, asta e esenţial, nu neapărat apaluzele sau critica.

Şi în plus am un calculator vechi care mai este şi virusat...mă trezesc cu prezenţe nedorite chair în fişierele mele word.

 

mai postez odată linkul, de data aceasta de la pagina mea de profil. Am avut ideea proastă să îmi numesc poeziile Alune de pădure, dar nu contează.

 

 

https://www.scribd.com/cristina_monica_mold

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×