Sari la conținut
Forum Roportal
aramis

Dupa 25 de ani

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

@chilli

 

Ati facut scoala si in 21 decembrie, joi, si in 22 decembrie, vineri, desi pe 21 au fost manifestatii in Brasov si s-a tras?

 

Ce parinte si-ar lasa copilul la scoala riscand sa-l piarda? 

 

Iar tu ai mers la scoala desi se tragea in jurul tau pe strazi? Nu ai instinct de conservare?

:)

profesorii si invatatorii nu au vacante cat elevii, din pacate. cadrele didactice sunt in activitate si in vacante. sunt salariati si au concediu ca orice salariat.

 

in Brasov s-a tras aiurea in tramvai cateva zile. deodata lumea avea arme. nu stiu de unde. cu siguranta se ocupase cineva de asta. cei care te legitimau prin cartiere aveau arme, anyway.  

Editat de ChiliPepper

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

In mod cert am. Contrar parerii unanim acceptate ca "apevistii" erau niste ratati si niste alcoolici, am ajutat la formarea ca oameni, a multor soldati ce mi-au trecut prin subordine. Cand mi-am dat demisia, am plecat cu fruntea sus, nu cu a treia cizma. Cat am navigat ca "pirat" am dus mereu cu mine tricolorul si nu l-am facut de rusine in fata nimanui. In toata haiducia mea, am vorbit si am actionat doar CORECT. De la un cap la cellalalt al "lumii" cei care au lucrat cu mine, au invatat ca Romania este ROMANIA! Si mai sunt mandru ca sunt roman, exact prin prisma celor controversati ca dumneavoastra. Sunt oare suficiente aceste motive pentru dumneavoastra

  • Upvote 4

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

 si acum au blocurile urme de gloante.

 

 

 

Unul dintre multiplele exemple ale unei perioade de tranzitie ratate. Cam asa sta Romania dupa 25 de ani, aproape in loc.

Si nu ma luati cu contra-argumente gen: "Urmele alea de gloante au fost lasate in scopul de comemora evenimentele tragice... bla, bla, bla..."

 

Stiti cat de mult le pasa de numarul (pardon, statisticile) mortilor de acum 25 de ani? Exact, cam la fel de mult cat le pasa de voi in momentul de fata.

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Cred ca abordam gresit problema.

Dupa 25 de ani nu se pune problema .."cat LE pasa"...

Probabil, mai bine ar suna: NOI ce facem? NOI, fiecare.

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×