Sari la conținut
Forum Roportal

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Scopul topicului este simplu, vrem, daca se poate, cu ajutorul vostru, sa incropim un PC.

Pentru persoana care are nevoie de el, reprezinta aproape singurul mod de comunicare.

Nu trebuie sa fie performant, nu trebuie sa fie nou, nu se strang bani neaparat, desi ar fi fost o varianta cu un pc second hand care costa 280 de lei.

Ideea e ca daca aveti pe acasa o tastatura, un mouse, un monitor, componente sau chiar o unitate veche care nu va mai folosesc la nimic,  un drum la cosul de gunoi, ar putea sa insemne o destinatie catre cineva care are nevoie.

Pentru detalii despre adresa unde ar putea fi trimise, ne puteti contacta pe fiecare dintre noi (eu, blues sau davi_ pe pm)

Am zis sa nu fie neaparat strangere de fonduri ca sa evitam teoria conspiratiei sau altele de gen.

  • Upvote 6

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu am un monitor pe care nu il folosesc, o tastatura si chiar si o imprimanta de care m-as putea putea lipsi.

Dar as vrea sa cunosc mai multe detalii despre acest caz social. As vrea sa inteleg nevoia cuiva pentru acest gest.

Nu vreau nume sau sa verific certificate medicale, doar detalii care cred ca exista si pe care mi-ar place sa le cunosc.

 

Din punct de vedere al punerii in posesie, as prefera sa le predau personal unei persoane din Bucuresti, daca va fi considerat necesar ceea ce imi prisoseste mie.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

pot si eu sa intreb, fara sa te superi pe mine, de ce e nevoie sa stii mai multe info?

 

cu niste chestii de care nu ai nevoie, ce folos sa stii? da-le daca ai de dat si gata.

  • Upvote 3

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

nu sunt lucruri de aruncat, sunt chiar foarte bune. nu am obiceiul sa arunc bani pe fereastra, desi sunt constienta ca valoarea lor descreste pe zi ce trece.

 

in viitor le-as putea gasi intrebuintare in familie. de aceea intreb. daca nu va fi nevie de ele nu le voi arunca.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

daca au valoare si au valoare in viitor in familie, nu te anunta ca ai ajuta. e un  sentiment aiurea sa vrei sa ajuti, dar sa o faci cu strangere de inima. nu te pune nimeni la colt si nici tu nu trebuie sa te pui.

 

eu zic sa le pastrezi, se gaseste pt un pc din alta parte.

  • Upvote 4

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Am un hard drive de IMB mai vechi. Nu stiu ce se poate face cu el. Nu e stricat. Doar laptopul caruia a apartinut s-a stricat. Hardul e bun. Oare m-ar costa mult sa-l trimit ? Dar fiind mai vechi nu cred ca s-ar merita. Habar n-am daca hardurilor vechi se pot face actualizari de memorie.

Editat de Naeema
  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

poste la mine are taxa fixa, tot ce are max 3kg Costa 37 euro de trimis pachetul in Europa. refuz sa cred ca la tine e mai ieftin, deci nu se merita.

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×