Sari la conținut
Forum Roportal
Varalamare

Ce inseamna "dragoste adevarata"?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Urate vorbe. Sunt total impotriva si protestez.

 

Dragostea e acel moment de nebunie in care vrei ca timpul sa stea in loc, pastrand privirea lui in tine, a ta in ochii celui adorat.

  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ti-am dat punct pentru ca si eu cred la fel cand e vorba de dragoste.

Si stiu ca (si) la tine dragostea nu este egala cu iubirea.

 

Da, asta e dragostea, un moment de nebunie si atat. Ce ramane, dupa ce se consuma nebunia, este iubirea. Bine, daca ramane ceva, de obicei dragostea este un foc de paie, nu exista dragoste adevarata. Oarba, surda, proasta, tampa, da. Dar nu adevarata.

Exact! Din pacate, eu nu-ti pot da punct, desi sunt de acord cu ce-ai spus tu, cu exceptia ultimei parti. Dragostea e adevarata, dar faptul ca ceva e adevarat ...nu inseamna ca e si pretios. Ca orice altceva, ca un sentiment sa fie pretios trebuie sa se remarce prin ceva deosebit, insa dragostea nu a reusit si nu va reusi niciodata asa ceva, e comuna, la indemana oricui, lipsita de farmec, ca un rahat invelit in poleiala aurita. E opusul iubirii, da, despre care n-are rost sa mai vorbesc, ca am tot batut apa in piua si nu mai vreau sa plictisesc lumea.

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

dragostea adevarata este acel lucru cand faci  orice pentru persoana respectiva fara sa ai ceva de primit la schimb

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×