Sari la conținut
Forum Roportal
Varalamare

Ce inseamna "dragoste adevarata"?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Dragostea adevarata cred ca inseamna sa mergi prin viata cu persoana cu care esti fericit/a,fara de care intelegi ca nu poti trai,si cel mai important ca acest sentiment sa fie reciproc,daca nu e reciproc atunci nu e dragoste adevarata! De fapt pe tema asta se poate mult de vorbit.

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

...

 

Omul prin natura lui e o specie sociala, adasar a fi cu cineva pentru companie, a dezvolta dependenta, obisnuinta, sunt chestii pe cat se poate de firesti si de multe ori sunt interpretate ca dragoste. Cei care intradevar se simt bine singuri sunt exceptia nu regula in specia umana. Daca am fi feline ar fi altfel.

Chestia cu dragostea aia de te face sa tresari are explicatie chimica. Aia nu e dragoste ci cocktail hormonal.

P'orma pentru multi, dupa ce petrec o vesnicie impreuna, intervine un fel de obisnuinta si legatura unica, de care nu mai vrei sa te desparti. Dragostea tinereasca, pasiunea trupeasca se transforma in alt fel de atasament unde te simti confortabil alaturi de persoana respectiva. Iluzia stabilitatii eterne.

 

Dragoste romantica adevarata cu siguranta ca exista, nu ma indoiesc dar cred ca instantele sunt rare, exceptii. 

  • Upvote 4

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Sa simti ca este iubirea vietii tale. Personajul cu amprenta cea mai puternica in viata ta.

Omul in bratele caruia te simti pur si simplu 'acasa'.

  • Upvote 3

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

duminica dimineata cand sunt mahmura? :think:


omul nu e monogam, de ce ar fi dragostea 'adevarata'? nu e adevarata de fiecare data cand ne indragostim?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Multitasking si multitarget. Oricum, mie imi pare ca e gata sa cedeze. Si deja mi-e putin mila de ce se poate intampla cu al 8-lea copil, cel care nu apare in imagine si spre care se uita mamica.

Editat de Dismissive

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Dragoste adevarata :lol:

Sotul si-a uitat telefonul acasa. cand s-a intors de la serviciu, a gasit doua mesaje:
1. De la amanta: Dragul meu, iubitul meu, mi-e dor. Pup dulce. Suna-ma. A ta Marie.
2. De la sotie: Nu-ti face griji. Am sunat-o eu!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×