Sari la conținut
Forum Roportal
n1234

Unde sa dau analizize pentru diagniza hepatitei C

Postări Recomandate

Salut fratilor,

Sunt din Moldova, Chisinau.

Va rog daca cineva poate sa-mi zica o clinica buna pentru a da analizele la Hepatita C in Bucuresti. Am nevoie sa fac investigatii la hepatita C - cantitativa si calitativa la virusul C. Va rog daca stiti macar numele centrului unde pot sa ma adresez sau poate chiar si o adresa?

Va multumesc aniticipat.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu iti recomand laboratorul IDS, calea Dorobanti nr.58, tel 211.58.63.....211.58.64, in special pentru viremie, dar trebuie sa ai trimitere de la medicul tau care te are in evidenta (cel care ti-a facut dosarul)...altfel...pe bani (ceva in jur de 100 Ede ex. pt viremie)

succes !

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Mersi pentru recomandari.

Nu am medic in Romania, pentru ca sunt din Chisinau, Moldova.

E OK sa achit suma necesara in EURO/USD.

NU prea am insteles ce inseamna "100 Ede" - asta este 100 EURO, da?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Salut !

 

Poti face analizele si aici ! Nu conteaza de unde esti ! Stai cumva in Bucuresti ? Daca da dupa ce iti faci analizele pentru hep C iti recomand sa te duci la Fundeni sau Institutul Matei Bals !

Trebuie s ane dai mai multe detalii ca sa te putem ajuta !

SIMONA Medical Services Dr. Paul Ignat

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Va multumesc la toti pentru mesaje. Am fost ieri la Bucuresti si am dat la incarcatura virala cu virusul C (contra plata desigur, costa 434 RONi ~125 EURO). Acu astept rezultatele pentru comparare cu ceea ce am luat in Chisinau si sa incep tratamentul cu Pegasys+Copegus. Sper sa ma ajute bine, deorece sunt tinar, 27 de ani, am sotie si nu vreau sa imblu cu virsul in mine.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Sa-ti ajute Dumnezeu ca totul sa fie ok ! Sa fii cu cati mai putini virusi !

 

Dar daca incepi tratamentul va fi bine, ai sa vezi :o: Sa aigrija de tine si familia ta !

 

Multa putere si sa treci peste toate usor !

 

Sanatate multa.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

×