Sari la conținut
Forum Roportal
S.R.

Da, eu

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Stii foarte bine ca motivul "sunt obosita, ma doare capul" e bullshit.

Nu dadea senzatia, astia ti-ai dorit tu sa crezi, pentru ca vrei ceva mai mult cu ea.

Ea nu vrea, simple as that.

Sau cel putin nu vrea la modul ala, curand o sa iti spuna ca a realizat ca relatiile la distanta nu merg(wich is kinda' true in multe cazuri)

Mda, double-speak sau women-speak e bullshit. Mi-ar placea sa invete si ele sa spuna direct ce vor.

Lasa-te de agatat online.

Tu du-te si da o petrecere.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Daca asa ar fi... se manifesta cu intarziere. Deci sunt un pic sceptic ca asta ar fi motivul.

Intai ne-am intalnit. Apoi liniste. Apoi mare dragoste si dragalasenie online. Apoi liniste/oboseala = eu furios care cauta sa rupa relatia, rezulta ea se simte nedreptatita ca n-am stat cuminte sa nu fiu bagat in seama cat a fost obosita si am zis lucruri rele, de om care e neincrezator, prin urmare rupe ea relatia. Asta e ordinea cronologica a filmului.

 

Ti-am spus si mai sus, conteaza ce ti-am bolduit. Restul... frecangeli de lalaiala, spre terminarea neinceperii, ca sa ma`ntelegi. Recatia de dupa e cea mai importanta. Macar in limite normale si tot ce cauta, daca totul era pe placul ei.

Accepta, nu te mai lega de aparente. Pt binele tau zic.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Niciunul dintre voi nu e vinovat cu nimic, e vorba doar de incompatibilitate, sunteti firi diferite, iar asta n-a iesit la iveala pana nu ati incercat sa construiti ceva impreuna. Daca tii la ea cu adevarat si ai convingerea ca si ea tine la tine, insista (insa nu intr-un mod care stii ca-i displace), sentimentele adevarate nu se risipesc cat ai bate din palme. Dar sa fii pregatit, pe parcursul relatiei o sa mai ai parte de multe asemenea episoade. Dar te poti consola ca majoritatea perechilor trec permanent prin asa ceva.

  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Niciunul dintre voi nu e vinovat cu nimic, e vorba doar de incompatibilitate, sunteti firi diferite, iar asta n-a iesit la iveala pana nu ati incercat sa construiti ceva impreuna. Daca tii la ea cu adevarat si ai convingerea ca si ea tine la tine, insista (insa nu intr-un mod care stii ca-i displace), sentimentele adevarate nu se risipesc cat ai bate din palme. Dar sa fii pregatit, pe parcursul relatiei o sa mai ai parte de multe asemenea episoade. Dar te poti consola ca majoritatea perechilor trec permanent prin asa ceva.

N-am nimic impotriva la chestiile astea, le inteleg. Nu inteleg insa sa vina pe nepregatite, neexplicate, nimic. Pe sistemul - indiferent ce fac eu, accepta. Asta nu e ok.

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ok. Bine, ne intalnim, facem sex si nu-i place. Apoi dispare, dar revine in forta. Apoi dispare iar. Deci are legatura cu sexul sau cu altceva ? Daca era doar legat de sex, nu ar fi acceptat propunerea mea de a redeveni prieteni... sau ar fi stat ignorata cand am ignorat-o prima data ?

 

Asa cum ti-a spus si Fiero, nu sunteti compatibili. Revenitul asta in forta... poate a fost fortat de tine, de reactia ta. Poate nu vrea sa te raneasca si de aceea mai "revine" din cand in cand cu ceva sperante...  Nu stiu, zic. Tot ce stiu  este ca, daca te placea/dorea/iubea, o dadea dracu de oboseala!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

 

In ultimul timp ori asa, ori deloc. Ultimul timp inseamna vreo 4-5 zile. Care mi-au cauzat intai nemultumire, apoi paranoia, apoi furie. Si-n final nedumerire... asa ca am deschis un topic. 

 

  Pentru ca femei si pentru ca distanta. Inca mai incerci sa le intelegi?

 

Alege o femeie pe care sa o vezi si sa ii intelegi reactiile. Cunostintele, prieteniile si iubirile pe internet sunt caca maca.

 

   Se poate asa ceva?

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Alege o femeie pe care sa o vezi si sa ii intelegi reactiile. Cunostintele, prieteniile si iubirile pe internet sunt caca maca.

De vreo aproape 3 ani eu nu am vrut sa mai aleg nimic. Am mai umblat cu cine s-a nimerit, ne-am simtit bine si atat. Nu am avut intentia pentru vreo relatie, sau mi-a trecut repede.

Pe ea o stiu de mult timp, nu e agata online si nu m-am gandit de-a lungul timpului sa devenim iubiti.

Si ieta c-avusei si eu deschiderea catre o relatie si ma lovii de... eternul feminin (sindromul "spoiled brat").

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

N-am nimic impotriva la chestiile astea, le inteleg. Nu inteleg insa sa vina pe nepregatite, neexplicate, nimic. Pe sistemul - indiferent ce fac eu, accepta. Asta nu e ok.

Unii oameni traiesc cu iluzia ca ceilalti le pot ghici gandurile si nu mai e nevoie sa dea explicatii.

  • Upvote 3

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Alege o femeie pe care sa o vezi si sa ii intelegi reactiile. Cunostintele, prieteniile si iubirile pe internet sunt caca maca.

 

Cred ca a inteles din prima, nu e nevoie sa-i tot spui. Pana isi va gasi alta, asta are si despre asta povestim.

 

N-am nimic impotriva la chestiile astea, le inteleg. Nu inteleg insa sa vina pe nepregatite, neexplicate, nimic. Pe sistemul - indiferent ce fac eu, accepta. Asta nu e ok.

 

Esti in eroare. NU vrea sa accepti nimic, le accepti tu pt ca nu vrei sa renunti la ea. Ea, asa este: nu ai dat-o pe spate, nu lesina daca nu vb zilnic cu tine etc. Nu este atat de implicata, ce nu intelegi?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×