Sari la conținut
Forum Roportal
S.R.

Da, eu

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Asa cum ti-a spus si Fiero, nu sunteti compatibili. Revenitul asta in forta... poate a fost fortat de tine, de reactia ta. Poate nu vrea sa te raneasca si de aceea mai "revine" din cand in cand cu ceva sperante...  Nu stiu, zic. Tot ce stiu  este ca, daca te placea/dorea/iubea, o dadea dracu de oboseala!

Davi_, nu cunosc toate datele problemele, insa eu stiu ca-s oameni pe carora nu le face placere sa fie expusi unei atentii continue si chiar obosesc cand li se intampla asta, iar cei care nu le seamana nu ii inteleg (de cele mai multe ori), se simt raniti si respinsi cand au de-a face cu asemenea oameni. Cu ei nu poti fii bot in bot mereu, pt. ca o sa se simta sufocati si, in functie de caracter si de relatia pe care o au cu cel de langa ei, pot deveni nemultumiti, agresivi, tacuti etc.

Editat de Fiero
  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Esti in eroare. NU vrea sa accepti nimic, le accepti tu pt ca nu vrei sa renunti la ea. Ea, asa este: nu ai dat-o pe spate, nu lesina daca nu vb zilnic cu tine etc. Nu este atat de implicata, ce nu intelegi?

 

Cred ca cam da notworthy.gif

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Si ieta c-avusei si eu deschiderea catre o relatie si ma lovii de... eternul feminin (sindromul "spoiled brat").

Acu`.. la cat te cunosc eu si la cat iti cunosc povestile morale ( si imorale :D ), si tu esti obositor. Le sufoci drak! Le sperii... le consumi...  ia-o mai usor, de ce sa pari diperat? Nu tu militati pe aici pt treaba aia cu ignotanta aparenta? :D Te-ai indragostit?  :lol:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Davi_, nu cunosc toate datele problemele, insa eu stiu ca-s oameni pe carora nu le face placere sa fie expusi unei atentii continue si chiar obosesc cand li se intampla asta, iar cei care nu le seamana nu ii inteleg (de cele mai multe ori), se simt raniti si respinsi cand au de-a face cu asemenea oameni. Cu ei nu poti fii bot in bot mereu, pt. ca o sa se simta sufocati si, in functie de caracter si de relatia pe care o au cu cel de langa ei, pot deveni nemultumiti, agresivi, tacuti etc.

Absolut de acord... DAR treburile astea intai necesita o explicatie. Nu apar brusc, fara nicio explicatie. Cineva neobisnuit cu un tratament de genul va avea fix reactia mea. Si dup-aia tot eu sunt vinovat ca am reactionat foarte dur fata de ceva ce am perceput ca pe o agresiune, pentru ca nu mi-a explicat-o, trebuia sa stiu eu sau sa inteleg din oficiu ?

Acu`.. la cat te cunosc eu si la cat iti cunosc povestile morale ( si imorale biggrin2.gif ), si tu esti obositor. Le sufoci drak! Le sperii... le consumi...  ia-o mai usor, de ce sa pari diperat? Nu tu militati pe aici pt treaba aia cu ignotanta aparenta? biggrin2.gif Te-ai indragostit?  laugh.png

 

Se mai intampla si accidente pardon.gif

 

Plus ca eu militam pentru cine are chef de pussy si atat sau de o relatie cu orice pret, merge de minune. Pentru mine nu-mi doresc relatie in care sa fie nevoie sa ma joc de-a v-ati-ascunselea.

Editat de S.R.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Davi_, nu cunosc toate datele problemele, insa eu stiu ca-s oameni pe carora nu le face placere sa fie expusi unei atentii continue si chiar obosesc cand li se intampla asta, iar cei care nu le seamana nu ii inteleg (de cele mai multe ori), se simt raniti si respinsi cand au de-a face cu asemenea oameni. Cu ei nu poti fii bot in bot mereu, pt. ca o sa se simta sufocati si, in functie de caracter si de relatia pe care o au cu cel de langa ei, pot deveni nemultumiti, agresivi, tacuti etc.

 

Corect.

 

Absolut de acord... DAR treburile astea intai necesita o explicatie. Nu apar brusc, fara nicio explicatie. Cineva neobisnuit cu un tratament de genul va avea fix reactia mea.

 

Explicatia aduce cu sine si reactie. Poate se teme de reactia ta.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Absolut de acord... DAR treburile astea intai necesita o explicatie. Nu apar brusc, fara nicio explicatie. Cineva neobisnuit cu un tratament de genul va avea fix reactia mea.

Te inteleg, dar, cum am spus mai sus, unii au impresia ca trebuie sa le ghicesti gandurile si nu sunt dispusi sa-ti ofere nicio explicatie. Eu aveam obiceiul asta prost cand eram tanara, daca nu-mi convenea ceva sau voiam ceva si nu eram inteleasa, bufneam sau stateam muta zile intregi, fara sa spun ce m-a suparat, ca sa stie omul, in caz ca a gresit sa-si corecteze greseala, iar in caz ca n-a gresit, sa vina cu argumente si sa-mi demonstreze ca eu l-am inteles gresit sau ca sa stie omul sa-mi faca pe plac. Mi-a luat foarte mult sa inteleg ca procedand asa nu ii fac rau numai celui de langa mine, ci si mie. 

Editat de Fiero

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Totul a inceput vineri, dupa o saptamana obositoare de munca si alte chestii...

Eu si S.R. obisnuiam sa vb f des pe viber,(adica din ora in ora),prin mesaje, iconite, fluturasi s alte chestii,inclusiv poze.

Vineri seara m-am intins pe canapea si m-am bucurat ca era weekend....apoi am inceput sa.mi vizionez serialul favorit la ipad...apoi S.R. mi-a trimis mesaje, ca deobicei....ma simteam obosita, am vb putin, i-am spus ce fac...si intr-adevar, nu am mai simtit nevoia sa ii trimit zeci de inimioare si alte chestii...am vrut putina liniste, am vrut sa fiu singura,cu gandurile mele.El nu a inteles asa...

A doua zi m-am trezit tarziu..si am fost mai mereu busy prin casa(i-am raspuns de cate ori a scris ceva), dar nu am mai avut dispozitia sa ii mai trimit n-mii de semne viber...Eram in stare proasta,fara legatura cu S.R.(chestii legate de afacerea mea, bani,etc,plus oboseala fzica).

De atunci S.R. a inceput cu diverse mesaje, ca il ignor,ca m-am schimbat radical,...apoi a continuat cu altele care m-au ranit( ca sunt ca toate celelalte, ca l-am dezamagit, apoi a zis ca sa sa ne amanam excursia in Romania,ca sunt incapatanata,ca nu ne potrivim ca iubiti,)In tot timpul asta citeam mesajele,le analizam, ii analizam reactiile...si nu intelegeam ce i-am facut.Daca i-as fi trimis 1000 de prostioare cu inimioare pe viber,ca sa acopar starea mea proasta,totul ar fi fost ok....

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Explicatia aduce cu sine si reactie. Poate se teme de reactia ta.

 

I-am zis deja ca mi-am dat seama si n-am plecat nicaieri, chiar daca am tot dat sa plec. Dar daca nu am vazut nicio reactie, am trecut peste. Insa reactia mea dura pare sa fi cauzat ca eu sa nu mai fiu de incredere. Pentru ca e normal sa ai incredere ca voi reactiona cu intelegere fata de ceva ce ma afecteaza si fata de care nu mi s-a spus dinainte :crazy:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×