Sari la conținut
Forum Roportal
S.R.

Da, eu

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Am citit la repezeala ce-ati mai scris pe-aici. S.R., nu cred ca ma insel deloc, tu ai nevoie de cineva care sa stea "calare" pe tine non-stop, iar ea e clar ca nu-i persoana capabila de asta, era bine daca ramaneati doar prieteni, asa... ma tem ca ati stricat o prietenie frumoasa pentru nimic. Explicatii, asa cum imi inchipuiam, ti-a dat, asa cum s-a priceput si asa cum a crezut ea de cuviinta, numai ca n-au fost cele dorite de tine si e clar ca, din pricina asta, desi au fost sincere, tu nici macar nu le-ai putut lua in considerare, ele n-au facut altceva decat sa te infurie si sa te determine sa reactionezi agresiv, ceea ce a dus la indepartarea ei. 

Aveti moduri diferite de a vedea si de a va manifesta afectiunea.

Stiu ca din gura e usor sa zici, mai ales atunci cand nu esti implicat, dar daca-ti vrei binele si-l vrei si pe-al ei, renunta la ea, daca veti avea o relatie, va fi una plina de frustrari, niciunul nu pare dispus sa cedeze in favoarea celuilalt sau, macar atat, sa-l inteleaga pe celalalt, astfel incat incompatibilitatile dintre voi sa nu faca relatia disfunctionala.

Editat de Fiero
  • Upvote 4

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×