Sari la conținut
Forum Roportal
Tenyearsafter

Ma vrea sau nu?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

In urma cu o saptamana am cunoscut o fata pe facebook,care m-a facut pur si simplu sa-mi pierd mintile.M-am intalnit cu ea a doua zi la o cafea dupa care ne-am plimbat putin.Apoi m-am oferit sa o conduc pana acasa,iar lucrul asta chiar i-a placut spunandu-mi ca cel cu care a stat inainte nu a procedat la fel la prima intalnire.In timp ce ma indreptam spre casa primesc un sms de la ea:"Am venit fara nici un chef,dar acum ma bucur".Eu i-am raspuns:"Mi-ai facut o impresie f. buna" iar ea imi spune ca aceeasi impresie o are si ea.Am invitat-o la un concert peste cateva zile si ea a spus ca va veni impreuna cu niste prietene.Dar sa nu ma uit la ele ,sa am ochi doar pt. ea.Sigur i-am spus nu se va intampla una ca asta.Eram extaziat, nu puteam sa dorm noaptea de entuziasm nu mai traisem asa senzatii de mai bine de 12 ani.
La a doua intalnire mi s-a parut ceva mai suspect.I-am luat o ciocolata,la care ea mi-a raspuns ca nu trebuia sa ma deranjez si a propus sa o mancam impreuna.Mi-a spus ca la varsta ei 40 de ani se simte fericita dar nu implinita.Si ca daca e sa intalneasca pe cineva sa-i convina e bine ,daca nu,nu.Mi-a spus ca era pe punctul de a se casatori de 3 ori pana acum si ca nu au mers relatiile din cauza lor ca au fost neseriosi,materialisti ...etc.(Aici nimeni nu cred ca poate sa-si recunosca propria vina,fiecare se apara pe el).
Mi-a spus ca ii place de mine fizic dar ea se indragosteste mai treptat nu asa brusc.Din cate am inteles,are un cerc de prietene si aproape in fiecare wekeend ies impreuna prin cluburi, pub-uri etc.Ea nu are vicii nu bea,nu fumeaza,doar ca se simte bine in compania lor si atat.In rest nu prea avea o parere buna despre ele si a recunoscut ca sunt mai ciudate.Si mi-a spus ca daca nu vreau sa vina si ele la concert, atunci nu o sa le cheme.Eu i-am spus ca nu ma deranjeaza.Am vrut sa pun mana pe ea sa o iau in brate si ea a avut un moment de ezitare,ca si cand s-ar fi speriat.(cu toate ca la prima intalnire am tinut-o de mana).Mi s-a parut putin cam distanta,neincrezatoare.In rest vb.cu ea la tel in fiecare seara si parca mai bine comunic cu ea la tel decat in realitate.Am intrebat-o,care ar fi genul de barbat potrivit pt. ea si mi-a raspuns ca in primul rand sa-i placa,si sa aiba 3 lucruri,pe care nu a vrut sa mi le spuna pt. ca sa nu-mi dea de banuit.La sfarsitul intalnirii a vrut sa ma duca cu masina acasa dar nu am acceptat,am spus ca mai am ceva treaba si trebuie sa merg undeva.Doar un sarut pe buze,dupa care am plecat.
La concert a venit cu prietenele ei, si eu am venit cu niste prieteni dar nu prea am avut cum sa socializam, pt. ca era muzica data prea tare.Am incercat sa o tin de mana,dar ea nu a avut nici un fel de reactie,tinea mana blocata,rigida nu prea isi misca degetele.
Ma gandesc ,oare e chiar ma place simte ceva pt. mine ?! Sunt doar doua intalniri ma gandesc,nu mai pun in calcul si cea de la concert.Am tot incercat sa dau circumstante atenuante la gesturile si reactiile ei,dar nu-mi place sa ma mint singur.Azi trebuia sa ne intalnim dar mi-a spus ca a intervenit ceva ca vine fratele ei in vizita la ea cu nepoata si ca nu s-au mai vazut demult si ca sa nu ma supar si sa amanam intalnirea maine. 
Cu toate astea nu-mi pot lua gandul de la ea as vrea sa pot sa reusesc sa o fac sa inteleaga ca cercul ei de prietene nu e o alegere buna.Seri petrecute in cluburi la varsta asta intr-o companie de fete,unele dintre ele fiind maritate si barbatii lor stau acasa.Mai are rost sa mai continui?Eu unul as continua mai ales ca nu pot sa o uit ,nu pot sa nu recunosc ca dupa 12 ani de zile ma mai incearca asa sentimente de o intensitate chiar mai mare.
Credeti din ce am spus pana acum ca nu as reprezenta nici un interes pt. ea?

Editat de Blues
Edit font.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

tu ai 20 de ani si esti la prima dragoste? altfel nu imi explic cum de un barbat la ...(daca ea are 40, el e pe acolo pe undeva?) gandeste ca un pusti.

 

las-o nene sa vada ce vrea, abia ai intalnit-o. ce a trebuit sa o tii de mana de prima seara? ia-o incet si nu te apuca sa ii critici prietenele. ca uite cum sta treaba, prietenele sunt parte constanta din viata ei, tu nu esti. pe tine te inlocuieste primu daca e.

  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

care m-a facut pur si simplu sa-mi pierd mintile.

 

aduna-te....

  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

iti dai seama, la varsta asta?...da ce ma e moarta,baba sau ce?.....in momentul cand va afla cum gandesti atunci sa fii sigur ca nu mai reprezinti nimicdrag.gif

  • Upvote 3

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

ea la 40 e femeie, tu la 37 esti barbat. nu esti baiat si nici ea fata, comporta-te ca un om matur.

 

am o prietena care are 40, care a anulat 2 casatorii cu max 10 zile inainte de nunta si care are 'un noroc' numai de tipi cu care nu se potriveste. fuge ca de dreaq daca cineva se baga in viata ei cu bocancii si cred ca ar fi speriat-o teribil unu ca tine.

  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Hey amigo Alvin Lee hai sa-ti zic io una asa din proprie experienta(si vasta totodata!)sa o tii minte cat vei trai:

Femeile  si pisicile vor face intotdeauna cum le place.Barbatii si caini ar trebui sa chill out si sa se obisnuiasca cu asta!

 

Ampera is always right! :)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Sunt doua variante, in opinia mea: ori simti o raceala care chiar exista, ori esti nesigur si analizezi gesturile mici prea mult (asta e la fel de posibil). Nu-mi place faza cu ''caut 3 lucruri'', dupa care sa nu ti le spuna, asta e ca si cand ar zice ''te evaluez in privat, dupa criterii de care nu ai habar, si e OK sa iti spun asta in fata''; prin asta se pune intr-o postura de superioritate. Dar poate nu-si da seama de asta; toti suntem diferiti si toti mai scoatem perle din cand in cand.

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×