Sari la conținut
Forum Roportal

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Ba are relevanta. Daca tu i-ai zis ca te sperie profu de fizica, ea a auzit de fapt "el se sperie, el e sperios, el e speriat de bombe, el e un fatalau, el se va pisa de frica daca ma duc in club cu el si se iau smecheri de mine".

 

I-ai comunicat exact esenta spiritului tau, spaima, si ea a receptat corect. Un tip tare in cojones ar fi zis: "ba, ce purlifrici si profu asta de fizica, daca ma mai freaca mult cu formule ii sparg cauciurile deseara". Atunci ea ti-ar fi cazut in poale ca balerina ce se arunca de la etaj in bratele "unui american la Paris" pe muzica de Gershwin.

 

Asa ca nu mai are rost sa-i scrii, incearca la alta, careia ii vei comunica alte concepte cheie: cojones, sange in instalatie, cocosenie, pieptul scos afara, muschi si fight mood.

Mi se pare ceva cam deplasat si totodata idiot sa ii spui unei persoane care isi poate folosi creierul in parametrii normali "Sa moara familia mea, daca ma mai supara profu asta de fizica ii fac buzunar la burta"...

 

Nu mai are sens atunci, desi scrii foarte corect in limba romana.

Bravo tie, ai invatat bine la scoala cum sa scrii, acum pune mana si invata si ce sa scrii!

Nu cred ca poti invata ce sa scrii, e o reactie pe moment..

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Mi se pare ceva cam deplasat si totodata idiot sa ii spui unei persoane care isi poate folosi creierul in parametrii normali "Sa moara familia mea, daca ma mai supara profu asta de fizica ii fac buzunar la burta"...

Exista si variante mai idioate. De exemplu sa zici " Sa moara familia ta....."

 

Ati asistat la cursul Ce sa scrii, modulul 1.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

"sa moara familia mea", asta vine din aceeasi gandire ca si "ce ma sperie proful asta".

 

"sa moara familia mea" asta e egal cu "sa-mi fur una", "sa mor io", "sa-mi dau singur la coe ca sa nu-mi dai tu"

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

 Luni am vorbit cu o fata pe facebook,

 

............

 

Cand m-am mai intalnit cu ea la scoala, evita sa ma priveasca si nici eu nu am spus nimic.

 

  Deci tu o stii de la scoala, dar ai incercat sa o "agati" pe facebook........ok.......

 Data viitoare lasa dracu' fb si vorbeste direct, prin viu grai, daca tot cunosti persoana in viata reala si mai e si colega cu tine.

  • Upvote 3

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

In zilele noastre exista o multitudine de mijloace de comunicare, de la cel mai uzual face-to-face la cele electronice la distanta. Acum utilizarea unuia sau altuia trebuie sa se faca in functie de situatie si de gardul de adecvare a acestora la circumstante si la natura mesajului pe care il avem de transmis. De asemenea se pot lua in calcul si costurile implicate precum si tipul de personalitate sau natura relatiei pe care o stabilesti. Daca vrei sa stabilesti relatii mai apropiate preferi intalnirile fata in fata pe cat mai mult posibil, daca preferi relatii informale scrii mailuri, daca vrei sa agati poti utiliza face-book-ul ca mijloc de abordare si atat. Daca te lungesti intr-un mijloc de comunicare inadecvat si te blochezi la anumite stadii, relatia fie stagneaza fie chiar este compromisa, si risti sa fii perceput ca un incomod/ciudat. Este foarte important nu numai natura mesajului dar si transmiterea lui cat mai adecvata.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

"sa moara familia mea", asta vine din aceeasi gandire ca si "ce ma sperie proful asta".

 

"sa moara familia mea" asta e egal cu "sa-mi fur una", "sa mor io", "sa-mi dau singur la coe ca sa nu-mi dai tu"

Eram ironic iubire, nu te ambala asa sa nu explodezi.

 

  Deci tu o stii de la scoala, dar ai incercat sa o "agati" pe facebook........ok.......

 Data viitoare lasa dracu' fb si vorbeste direct, prin viu grai, daca tot cunosti persoana in viata reala si mai e si colega cu tine.

Nu e colega cu mine, e cu un an mai mic, suntem la liceu, ne despart numa' 3 etaje.

 

In zilele noastre exista o multitudine de mijloace de comunicare, de la cel mai uzual face-to-face la cele electronice la distanta. Acum utilizarea unuia sau altuia trebuie sa se faca in functie de situatie si de gardul de adecvare a acestora la circumstante si la natura mesajului pe care il avem de transmis. De asemenea se pot lua in calcul si costurile implicate precum si tipul de personalitate sau natura relatiei pe care o stabilesti. Daca vrei sa stabilesti relatii mai apropiate preferi intalnirile fata in fata pe cat mai mult posibil, daca preferi relatii informale scrii mailuri, daca vrei sa agati poti utiliza face-book-ul ca mijloc de abordare si atat. Daca te lungesti intr-un mijloc de comunicare inadecvat si te blochezi la anumite stadii, relatia fie stagneaza fie chiar este compromisa, si risti sa fii perceput ca un incomod/ciudat. Este foarte important nu numai natura mesajului dar si transmiterea lui cat mai adecvata.

Am incercat sa vorbesc initial cu ea pe facebook pentru ca , sa fim sinceri, e mult mai usor sa te exprimi in scris, ai un timp de gandire mai mare, nu te balbai etc. Vrusesi sa am o baza mai sigura decat sa ma duc la ea si sa ii ard un " Ia zi fa". In fine, azi m-am intalnit cu ea, am evitat-o si eu si am surprins-o cand ma privea. Am mai gasit si alte 'gagici', poate revin totusi la dansa caci e o lucratura bunicica. Poate.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Daca nu ti-a mers pe Facebook, poate ca are ea ceva arfe in cap cu Face-to-bucul.

 

Incearca pe Twitter, My Space, Hi 5, 9gag, Instagram, We heart it, poate ii cazi cu tronc.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Dragi corespondenti virtuali, acus' vreo 85-90 de minute aceasta tanara don'soara s-a asezat asa degeaba in fata mea, nu zicea absolut nimic si din cand in cand imi mai arunca cate o privire. Bineinteles, datorita orgoliului meu, nici eu nu am spus nimic. Si sta ea asa in fata mea, eu vorbesc cu pretenii ca si cum ea nu ar fi acolo si la un moment dat pleaca. Nu cunostea pe nimeni din grupul in care ma aflam, garantez, si era insotita de una bucata prietena. Deci acus, eu, in propria-mi persoana, ar trebui sa ii spun ceva sau sa continui a ma face ca nu exista?

Am inceput sa imi dau palpitatii singur, tare-s curios cum se va solutiona topicul asta :))

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

 Deci acus, eu, in propria-mi persoana, ar trebui sa ii spun ceva sau sa continui a ma face ca nu exista?

Am inceput sa imi dau palpitatii singur, tare-s curios cum se va solutiona topicul asta smile.png)

 

  Da' vorbeste domne' cu ea. 

  Nu mai bine ai fi curios cum se va solutiona relatia ta cu fata aia?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×