Sari la conținut
Forum Roportal

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Salutari, am o dilema amoroasa la care nu pot gasi singur un raspuns asa ca m-am decis sa cer ajutor. Luni am vorbit cu o fata pe facebook, toate bune si frumoase, la un moment dat am scris un mesaj ceva mai lung la care nu mi-a raspuns in vreo 3-4 minute, iar eu aveam si alte lucruri de facut, asa ca i-am spus ceva in genul "Mai vorbim. Pa!" si am lasat telefonul pe facebook intentionat pentru a aparea in continuare online. Cand m-am uitat din nou mi-a spus ca nu i s-au trimis mesajele si mi-a adresat o intrebare referitoare la mesajul pe care il scrisesem. Acus, eu i-am raspuns peste vreo 20 de minute de la momentul in care mi-a trimis mesajul, iar ea nu a mai gasit nimic de adaugat sau nu a mai vrut sa adauge nimic. A doua zi, stateam in fata clasei ei cu tovarasii ( ei, clasa ei, erau plecati din clasa) cand incep sa apara, iar eu nu reusesc sa o zaresc decat atunci cand era deja trecuta bine de cadrul usii. Ajung eu acasa, ii trimit un "Hei", nu imi raspunde la dansul, nu scrie nici "vazut la... " si cred ca mi-a dat si show offline la chat. Cand m-am mai intalnit cu ea la scoala, evita sa ma priveasca si nici eu nu am spus nimic.

 

 

 

Acum, sunt putin cam nedumerit, mai are sens sa mai vorbesc cu ea sau o las balta?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Astea intre 2 persoane sunt detalii. De ce nu vorbesti cu ea direct, decat sa va cronomentrati, controizati si analizati mesajele pe Facebook?

  • Upvote 5

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Depinde ce ai scris in acel "mesaj ceva mai lung".

In acel mesaj am scris ca ma sperie proful de fizica, nu prea cred ca are relevanta.

 

Astea intre 2 persoane sunt detalii. De ce nu vorbesti cu ea direct, decat sa va cronomentrati, controizati si analizati mesajele pe Facebook?

Pentru ca mi se pare cam ciudat sa imi dea show offline, sa ma evite, cu toate ca in timpul discutiei nu parea ezitanta. Se adauga emotiile firesti! 

Si inca ceva, a fost cu un personaj cu care m-am intalnit o data si mi-a spus "Barosane, ai sa-mi dai si mie un leu?" ... deci, totusi. Relatia asta e recenta, o luna - doua :)) Tin sa precizez ca ea e o fata cu bun simt.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

In acel mesaj am scris ca ma sperie proful de fizica, nu prea cred ca are relevanta.

 

Ba are relevanta. Daca tu i-ai zis ca te sperie profu de fizica, ea a auzit de fapt "el se sperie, el e sperios, el e speriat de bombe, el e un fatalau, el se va pisa de frica daca ma duc in club cu el si se iau smecheri de mine".

 

I-ai comunicat exact esenta spiritului tau, spaima, si ea a receptat corect. Un tip tare in cojones ar fi zis: "ba, ce purlifrici si profu asta de fizica, daca ma mai freaca mult cu formule ii sparg cauciurile deseara". Atunci ea ti-ar fi cazut in poale ca balerina ce se arunca de la etaj in bratele "unui american la Paris" pe muzica de Gershwin.

 

Asa ca nu mai are rost sa-i scrii, incearca la alta, careia ii vei comunica alte concepte cheie: cojones, sange in instalatie, cocosenie, pieptul scos afara, muschi si fight mood.

  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Acum, sunt putin cam nedumerit, mai are sens sa mai vorbesc cu ea sau o las balta?

 

Da, probabil ca discutia a fost prea complicata sau a atins un nivel prea personal si s-a retras. Facebook-ul este cam ciudat pentru marturisiri, la fel ca orice mediu artificial. Daca purtati acea discutie fata in fata avea alte conotatii, mai firesti.

  • Upvote 4

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

In acel mesaj am scris ca ma sperie proful de fizica, nu prea cred ca are relevanta.

 

Pentru ca mi se pare cam ciudat sa imi dea show offline, sa ma evite, cu toate ca in timpul discutiei nu parea ezitanta. Se adauga emotiile firesti! 

Si inca ceva, a fost cu un personaj cu care m-am intalnit o data si mi-a spus "Barosane, ai sa-mi dai si mie un leu?" ... deci, totusi. Relatia asta e recenta, o luna - doua smile.png) Tin sa precizez ca ea e o fata cu bun simt.

 

E o relatie sau e vorba doar de conversatii pe FB?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Barosane,are oare sens sa te agiti atata?Zici ca e o dilema amoroasa dar numai din punctul tau de vedere caci fata n-are nici o treaba cu tine.Dimpotriva te evita pe fatza.

  • Upvote 3

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu mai are sens atunci, desi scrii foarte corect in limba romana.

Bravo tie, ai invatat bine la scoala cum sa scrii, acum pune mana si invata si ce sa scrii!

Editat de Aseneth
  • Upvote 4

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Acum, sunt putin cam nedumerit, mai are sens !sa mai vorbesc! cu ea sau o las balta?

 

Consultă-te și cu părinții tăi, pe rând. Și ei au trecut prin ceva asemănător. Inimii (psihicului) îi sunt necunoscute vorbele, știe doar de palpitații. Așa că, !palpitați împreună!, nu separați. :)  Începeți de azi.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×