Sari la conținut
Forum Roportal
Victor Apostu

ca alegi?

Evaluează acest topic

mai mult sau mai putin..."buna"?  

38 membri au votat

  1. 1. pe care o preferi?

    • o tipa mai putin sexy dar cu care ai ce discuta, erudita, cu picioarele pe pamint, cu initiativa, etc.
      34
    • o tipa supersexy, dar lenesa si care ...mai minte din cind in cind...
      4


Postări Recomandate

Sa ne intelegem de la bun inceput: o femeie trebuie sa fie atragatoare si fizic, sa il aiba pe "vino-incoa" IN PRIMUL RAND. Altfel nu discutam despre sexul...frumos!

Nu stiu ce este aia sexy, eu sunt un tip mai ciudat: mie femeia trebuie sa-mi placa fizic. Si daca e sa imi placa, imi place din prima. Nu exista situatia de "descoperire ulterioara", nu la mine!

Nu trebuie sa fie neaparat frumoasa, sunt zeci de femei frumoase care mie nu numai ca nu imi spun nimic, ci chiar se "aprinde beculetul rosu"=Stop! Nu te baga! Asa cum sunt femei mai putin reusite fizic, dar calde si care ma atrag irezistibil (sa nu se inteleaga ca sunt...maimutze, sau femei care nu le remarci cand treci pe langa ele).

Pe langa toate astea, ei bine, vreau sa fie inteligenta. Cred cu tarie in vorba: "Cu desteptu te poti insoti chiar si la paguba, pe cand cu prostu' nici la castig!"

Am votat pentru spiritualitate, dar pozitia mea este nuantata si am detaliat-o mai sus...

Ai dreptate, vezi, de multe ori barbatii aleg o pereche de picioare frumoase in locul unei personalitati complexe. Daca se mai ajunge si la casatorie poti spune " cum iti asterni asa dormi"...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Nu stiu ce este aia sexy, eu sunt un tip mai ciudat: mie femeia trebuie sa-mi placa fizic. Si daca e sa imi placa, imi place din prima. Nu exista situatia de "descoperire ulterioara", nu la mine!

Pai, cred ca am putea defini "sexy" drept "tentant d.p.d.v. sexual". Adica sa-ti placa fizic, si sa-ti placa din prima. Cam asta cred ca ar fi "sexy" :cheer:

 

Daca ai sa auzi femeile spun

Editat de harald

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Mai bine sa ai o tipa langa tine chiar daca nu este sexy sau cum ti-ai dorit tu dar sa ai ce vorbi cu ea! :tease:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Ai dreptate, vezi, de multe ori barbatii aleg o pereche de picioare frumoase in locul unei personalitati complexe. Daca se mai ajunge si la casatorie poti spune " cum iti asterni asa dormi"...

Era un banc cu doi miriapozi,

Editat de harald

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

In general, o tipa inzestrata cu asemenea calitati pozitive cum ar fi: inteligentza, desteptaciune, eruditie, realism, placuta initiativa, etc NU prea are cum sa NU aibe CEVA FRUMOS care sa razbata si in exterior, adica la ea, pe ea si nu doar in ea! :tease: Iar daca mai puneai la socoteala si alte 2-3 calitati dorite de f multi barbati, cum ar fi: rafinament, simtz artistic/estetic si sensibilitate, deja isi construia frumusetzea cu mana ei, chiar daca de la Dzeu nu avea mai nimic. Cu o asemenea femeie chiar as sta! :P

 

Pe cand, o diva de carton, adica frumoasa dar numai pe dinafara as putea cel mult s-o "folosesc" ca pe o seringa de unica folosintza, in general nimic mai mult! :cheer:

 

Pe de alta parte, am cunoscut si cateva fete pe cat de inteligente si de open-minded pe atat de urate! :cheer: Oribila ironie a sortii, aveau un fizic diametral opus frumusetii interioare. Cu acele fate, am fost nevoit sa ma limitez la stadiul de "just friends"

 

In concluzie, as alege cu placere o fata/femeie mai mult inteligenta decat frumoasa dar... pana la un anumit punct! Ce vreti, oameni suntem... :good:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
In general, o tipa inzestrata cu asemenea calitati pozitive cum ar fi: inteligentza, desteptaciune, eruditie, realism, placuta initiativa, etc NU prea are cum sa NU aibe CEVA FRUMOS care sa razbata si in exterior, adica la ea, pe ea si nu doar in ea! :tease: Iar daca mai puneai la socoteala si alte 2-3 calitati dorite de f multi barbati, cum ar fi: rafinament, simtz artistic/estetic si sensibilitate, deja isi construia frumusetzea cu mana ei, chiar daca de la Dzeu nu avea mai nimic. Cu o asemenea femeie chiar as sta! :P

 

Pe cand, o diva de carton, adica frumoasa dar numai pe dinafara as putea cel mult s-o "folosesc" ca pe o seringa de unica folosintza, in general nimic mai mult! :cheer:

 

Pe de alta parte, am cunoscut si cateva fete pe cat de inteligente si de open-minded pe atat de urate! :cheer: Oribila ironie a sortii, aveau un fizic diametral opus frumusetii interioare. Cu acele fate, am fost nevoit sa ma limitez la stadiul de "just friends"

 

In concluzie, as alege cu placere o fata/femeie mai mult inteligenta decat frumoasa dar... pana la un anumit punct! Ce vreti, oameni suntem... :good:

Cam asa vad si eu lucrurile. Subscriu la ceea ce-ai scris.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Imi este interesant domnisoarele ce ar alege daca ar fi vorba despre barbati aici? Sexy si lenesi, mincinosi......sau mai putin sexy dar destepti? Numai fiti sincere FETELOR! :tease:

 

Am observat ca la prima varianta e subliniata si intiativa.....deci sa inteleg ca barbatilor le plac mai mult femeile cu initiativa? Va place ca domnisoara sa faca primul pas? Sau votind v-ati limitat doar la mai putin sexy si inteligenta?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Imi este interesant domnisoarele ce ar alege daca ar fi vorba despre barbati aici? Sexy si lenesi, mincinosi......sau mai putin sexy dar destepti? Numai fiti sincere FETELOR! :P

Nu inteleg.

Ce poate fi mai sexi decat un tip inteligent? :tease:

 

 

P.S. Nu gasesc nimic sexi in miciuna sau in lene. :cheer:

Editat de micalutza

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Imi este interesant domnisoarele ce ar alege daca ar fi vorba despre barbati aici? Sexy si lenesi, mincinosi......sau mai putin sexy dar destepti? Numai fiti sincere FETELOR! :crazy:

 

deci sa inteleg ca barbatilor le plac mai mult femeile cu initiativa? Va place ca domnisoara sa faca primul pas? Sau votind v-ati limitat doar la mai putin sexy si inteligenta?

Da, pentru ca altfel poti fi dat in judecata pentru hartuire sexuala. Oricum nici nu-ti dai seama poate, dar si tu faci primul pas... Nu ma refer la o banala " de cind nu te-am vazut....am si uitat cum arati...n-am timp prea mult dar 10 minute nu bem o cafea?" ci la acel "semnal verde", care arata barbatului ca este agreat. Si uneori sa stii ca-i nostim sa aiba si femeia initiativa. Cui place o femeie care sta pasiva ca o bucata de sunca?

 

Nu inteleg.

Ce poate fi mai sexi decat un tip inteligent? :crazy:

unu' cu masina buna si musculos, increzut, cu ochelari de soare...cu numar "GUV"la BMW...stiti voi...

 

Era un banc cu doi miriapozi,

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
In general, o tipa inzestrata cu asemenea calitati pozitive cum ar fi: inteligentza, desteptaciune, eruditie, realism, placuta initiativa, etc NU prea are cum sa NU aibe CEVA FRUMOS care sa razbata si in exterior, adica la ea, pe ea si nu doar in ea! :crazy: Iar daca mai puneai la socoteala si alte 2-3 calitati dorite de f multi barbati, cum ar fi: rafinament, simtz artistic/estetic si sensibilitate, deja isi construia frumusetzea cu mana ei, chiar daca de la Dzeu nu avea mai nimic. Cu o asemenea femeie chiar as sta! :tease:

Am intalnit o singura data o astfel de femeie, dar la standardele pe care le avea in privinta barbatilor, n-am avut curajul ... Si avea constiinta propriei valori, ar fi fost greu de imaginat sa n-o aiba.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

×