Sari la conținut
Forum Roportal

Evaluează acest topic

  

20 membri au votat

  1. 1. Vreti o arie de genul asta pe forum?

    • Da
      18
    • Nu
      2


Postări Recomandate

d'acord

poate reînvie forumul ăsta și redevine ce-a fost cândva...mai trainic și mai frumos, adicătelea

prietenii știe

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

De ce experiment?

 

Pentru ca nu se stie cum va evolua? Eu sunt pro. Dar parerile sunt atat de impartite in legatura cu ce ar trebui permis si ce nu incat s-ar putea sa existe probleme.

Editat de RisingPhoenix
  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Pentru ca nu se stie cum va evolua? Eu sunt pro. Dar parerile sunt atat de impartite in legatura cu ce ar trebui permis si ce nu incat s-ar putea sa existe probleme.

De aia ar trebui sa inteleaga oricine ca permisiv, nu inseamna ce nu ii convine lui sau ce nu convine altuia.

Stiind ca este vorba despre o arie unde moderarea este permisiva, daca ai de certat cu cineva, inseamna ca ai luat si asta in calcul, nu?

Alternativa este simpla, nu intri pe arie, daca nu vrei, daca nu te satisface nivelul, daca nu te satisfac topicele.

Mai mult de atat ce sa spun?Am zis deja, nu e gandita ca si o jungla unde fiecare isi baga si scoate, am mizat pe faptul ca oricum suntem o mana de oameni si ca e fiecare capabil sa inteleaga, in mare, cam unde ar fi o limita, fara sa fie exagerat de sensibil.

  • Upvote 3

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

 

Sa intreb si altfel, cum vedeti voi o astfel de arie? 

 

Reusita, daca se lucreaza la un regulament special pentru aria respectiva.

Daca nu sunt stabilite niste reguli de la bun inceput si hotararile sunt luate pentru fiecare situatie in parte de cine modereaza in acel moment (pentru ca vor fi negresit situatii), vor fi discutii interminabile despre deciziile luate, pe motiv ca sunt subiecive.

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Intentia e una foarte buna; imi amintesc doar ce s-a intamplat acum un an... doi? Nu mai stiu. A fost o perioada in care nu s-a mai moderat deloc. 

Asta e si ideea mea de atmosfera ideala pe un forum (cea propusa aici, nu ce s-a intamplat atunci); ca fiecare sa discute ca un adult ce e, fara interventii la fiecare pas, fara sa degenereze lucrurile. Sper sa se si poata. :)

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ce să mai discutăm? Votul din momentul ăsta e deja concludent: 9-1! Aşa că...să-i dăm drumul! biggrin.png

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Intentia e una foarte buna; imi amintesc doar ce s-a intamplat acum un an... doi? Nu mai stiu. A fost o perioada in care nu s-a mai moderat deloc. 

Asta e si ideea mea de atmosfera ideala pe un forum (cea propusa aici, nu ce s-a intamplat atunci); ca fiecare sa discute ca un adult ce e, fara interventii la fiecare pas, fara sa degenereze lucrurile. Sper sa se si poata. smile.png

Te anunt ca nu o sa se poata mereu, asta vine la pachet cu aria.

Vor exista si persoane care nu discuta ca niste adulti, comes with the territory, Eden nu exista.

Fiecare sa isi asume, atat timp cat nu e cazul de bagat si scos, plus altele, care evident, n-au nicio legatura cu libertatea de exprimare(cel putin nu asa cum o inteleg unii)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Rory, statutul acesta de adult ar trebui sa existe tot timpul in discutii, dezbateri, nu doar pe aria noua. Ma rog, eu reprezint singurul vot impotriva din cauza argumentelor neclare de genul "vom vedea pe parcurs".

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Dar dati-i drumu' odata cu aria! Ajungeti la niste discutii ce nu-si au locul, plus ca au disparut niste mesaje. Voi ati propus, noi am aprobat.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×