Sari la conținut
Forum Roportal

Evaluează acest topic

  

20 membri au votat

  1. 1. Vreti o arie de genul asta pe forum?

    • Da
      18
    • Nu
      2


Postări Recomandate

Cum suna o arie noua, pe care moderarea ar fi mai permisiva decat pe celalalte arii? Asta in limita bunului simt, desigur si cu mentiunea ca atitudinea de pe aria respectiva, nu are ce cauta pe celelalte arii deja existente.
Pe arie vor putea fi deschise topice, fara a duplica topicele existente deja pe alte arii, fara ca subiectul topicelor sa fie alti useri si in mare, sa nu depaseasca limita despre care vorbeam mai sus.

Aria, in caz ca o vreti, va fi destinata exclusiv membrilor Roportal, invizibila pentru vizitatori.

Folositi chestionarul de mai sus si postati o parere.

Exemple despre cat de permisiva va fi moderarea, nu pot da, lucrurile astea le vom vedea din mers.

 

  • Upvote 3

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

s-ar putea sa avem limite diferite ale bunului simt .. hehe

nu stiu, eu in forma de acum a forumului, mai postez doar la misto sau sa ma laud cu ce am mai primit cadou.

As vrea ca pe o astfel de arie sa nu existe bla bla si sa nu se deschida topice gen ce culoare are bluza ta in momentul asta.

Sa vedem daca imi atrage interesul.

Daca tre sa zic da sau nu, zic da.

  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Mi se pare ok. Însă permisivă în exprimare, dar nu în fond. În sensul că pot fi folosite expresii mai "aşa" fără perdea, unde cineva, la o adică, poate să-şi bage ...(beep) şi poate să-şi dea liber cu părerea despre chestii mai mult sau mai puţin convenţionale. Însă trebuie avută mare grijă ca aria să nu degenereze, adică să fie stopaţi cei care abia aşteaptă să folosească această arie în scopul propagării unor mesaje, ştiu eu, rasiste, extremiste, pline de patologic, mă rog, sper că s-a înţeles ce-am vrut să spun...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Well, poti deschide tu ce topice te intereseaza, chiar daca ar exista si unele despre culoarea bluzei mele, care e culoarea pielii, by the way.

Oh.. tentant.. dar nu.

Eu nu deschid nici un topic, ce-ai. N-am timp de asa ceva.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Foarte de acord

Se vrea o arie cu topice serioase, unde discutiile sa fie mai libere, indiferent ca sunt despre politica, religie, amor si mai stiu eu ce. Bla bla-ul ramane acolo unde este deja.

 

Păi, atunci? O să ne mutăm toţi pe această ipotetică arie sau cum?...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

"permisiv" pe forumul acesta are alte conotatii, chiar daca este vorba de o arie aparte. Daca eu sunt misogin si nu primesc rapoarte, moderatorii de sex feminin tot ma vor lua la ochi. De asemenea daca fac misto de cei mai in varsta ca mine tot imi vor purta pica. De glumele cu conotatii sexuale nici nu mai zic.

 

O astfel de arie e greu de tinut sub control si fiecare intelege ce vrea din "permisiv". Cu toate astea e de laudat initiativa si sustin ideea.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×