Sari la conținut
Forum Roportal
messy

Cum pot recupera mesajele din Yahoo!messenger?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Nu am avut PC si am trimis si primit mesaje la un Internetcaffe.Acum 2 luni acesta a dat faliment si a "disparut".Acum mi-am luat PC si vreau sa recuperez arhiva in calculatorul meu.Va rog respectuos sa ma invatati cum sa procedez pentru a recupera arhiva din Yahoo!messenger. Va Multumesc!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Nu am avut PC si am trimis si primit mesaje la un Internetcaffe.Acum 2 luni acesta a dat faliment si a "disparut".Acum mi-am luat PC si vreau sa recuperez arhiva in calculatorul meu.Va rog respectuos sa ma invatati cum sa procedez pentru a recupera arhiva din Yahoo!messenger. Va Multumesc!

Nu ai cum sa recuperezi arhiva pe care o aveai la acel internet cafe. :spiteful:

Arhiva se pastreaza pe calculator, nu in Yahoo messenger. Poate fii accesata de pe respectivul calculator pe care a fost creata, nu de pe orice calculator, din Y!msgr. :good:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Daca Y! Messengerul respectiv a fost setat sa salveze conversatiile respective atunci trebuie sa faci 2 lucruri:

 

1. Sa faci rost de calculatorul respectiv de la care ai vorbit

2. Sa accesezi C:\Program Files\Yahoo!\Messenger\Profiles\* \Archive\Messages

 

* - reprezinta ID-ul tau de la Yahoo (am pus * avand in vedere ca ai mentionat faptul ca este vorba de un i-caffe..asa ca s-ar putea sa existe mai multe ID-uri care au fost accesate nu doar al tau).

 

Fisierele care apar in directorul "Messages" le salvezi pe o discheta sau un PenDrive si le pui acasa, pe calculatorul tau in exact acelasi director de mai sus.

Reamintesc insa ceea ce scrie mai sus si anume: "Arhiva se pastreaza pe calculator"

 

Cei de la Yahoo nu se fac responsabili pentru salvarea conversatiilor pe care tu le porti via Y! Mess.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×