Sari la conținut
Forum Roportal
Alex. .

Am nevoie de indrumare

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Pai stai putin, daca te duci la Biserica inseamna ca te increzi in Dumnezeu, cel care a creat Universul.

Roaga-te sa faca o minune si sa te abordeze ea pe tine.

 

Putincredinciosule.

  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

 iti dai seama ca daca ar fi la o biblioteca nu ar fi mare scandal, m-as duce simplu si frumos la ea si as vorbi pe tema unei carti. La biserica e diferit.

 

ce-i diferita? cartea?

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Pai stai putin, daca te duci la Biserica inseamna ca te increzi in Dumnezeu, cel care a creat Universul.

Roaga-te sa faca o minune si sa te abordeze ea pe tine.

 

Putincredinciosule.

 

 

:) nenea, citeste un pic inceputul postului. Nu vreau discutii pe tema credintei mele. E treaba mea ce ma rog si cum ma rog, si ca sa stii si tu... D-zeu iti da dar nu iti pune in traista.

 

ce-i diferita? cartea?

 

La biserica nu este nicio carte. Nu am indicii despre ce citeste.

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

 

La biserica nu este nicio carte. Nu am indicii despre ce citeste.

 

 

esti cam capos, pare-se.

nu ziceai ca te descurci de minune la biblioteca? daca biblia nu-i tot o carte, atunci nu stiu ce e.  o revista?

 

revenind la oful tau,

îti dadeam de înteles ca daca te descurci la biblioteca, te descurci si la biserica.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Haha :) tu ceri unor adolescenti sa stie Biblia si sa discutam pe tema Bibliei? Never Ever do that to a normal girl ! e chestie de spiritualitate, foarte profunda cartea... nu are ce sa caute intr-o discutie simpla de 2-3 minute. Daca ne apucam acuma sa argumentam fapte din Biblie ne apuca miezul noptii. 

 

Eu nu am mai auzit sa initiezi o convorbire cu o fata despre Biblie... in fine. Nici nu cred ca a citit Biblia, daramite sa mai intru in discutie pe tema asta. ( nu neaparat toti cei care vin la biserica au citit Biblia )

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

zi-i ce vrei; sau mai asteapta doi ani si o sa capeti curajul in fata altei fete

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Haha smile.png tu ceri unor adolescenti sa stie Biblia si sa discutam pe tema Bibliei? Never Ever do that to a normal girl ! e chestie de spiritualitate, foarte profunda cartea... nu are ce sa caute intr-o discutie simpla de 2-3 minute. Daca ne apucam acuma sa argumentam fapte din Biblie ne apuca miezul noptii. 

 

Eu nu am mai auzit sa initiezi o convorbire cu o fata despre Biblie... in fine. Nici nu cred ca a citit Biblia, daramite sa mai intru in discutie pe tema asta. ( nu neaparat toti cei care vin la biserica au citit Biblia )

 

adolescentule,

îti traduc a doua oara (si ultima):

 

n-am spus sa va recitati versete unii altora, te-ndrumam sa fii mai relaxat (ca la biblioteca?)

si sa ai oarece initiativa proprie, fara sa-i întrebi pe altii daca biletelul trebuie sa stea la stânga sau la dreapta buchetului.

 

priceput acu'?

  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×