Sari la conținut
Forum Roportal
Alex. .

Am nevoie de indrumare

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

 

Niste idei cu privire la biletul pe care il atasez la trandafir.. ca sa ma recunoasca mai usor.. ar trebui sa pun niste detalii fizice sau ceva? Sau ar trebui sa ma folosesc de "surpriza" si sa ma dezvalui incet cu incet... si sa ma joc putin cu ea... dar daca ma joc cu ea... este riscul sa ma creada un pedofil cum am mai zis.. si sa ma respinga imediat... asadar.. sfaturi biggrin2.gif ?

 

am eu un sfat la ceas de seara,

nu mai cere atâtea sfaturi, fa ce te taie capul si gata.

 

e penibil sa-i întrebi pe altii  cum asezi biletelul la trandafir, o fi stânga, o fi dreapta,

nu cumva ai vrea sa ti-l scriem noi si sa ti-l trimitem cu posta rapida?

 

zau, las-o.

Editat de aramis
  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu ti-a zis nimeni varianta potrivita: roaga-te sa faca ea primul pas. Cu siguranta vei avea mai multe sanse sa intri in contact cu ea.

  • Upvote 3

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Tinere, intareste-te in credinta ca-n pantaloni si nu uita ca Isus nu s-a intinat cu trup femeiesc. Traieste in evlavie si cere neincetat Domnului sa te faca famen. Asa nu vei mai avea de luptat cu ispitele carnale. Nici barba n-o sa-ti mai creasca. Gandeste-te, cata economie poti face la aparate si produse de barbierit, bani cu care poti milostivi saracii cu duhul sau finanta vreo misiune de evanghelizare in Califatul Islamic (pfal). Iar timpul pe care nu-l vei mai petrece gandindu-te la minunatele urmase ale Evei si mangaindu-te (nu-i asa ca te face sa te simti vinovat toata treaba asta?), il poti folosi la a scrie o carte de spiritualitate crestina pentru tinerii care se indragostesc la biserica si apoi cer sfatul necunoscutilor ciudati de pe un forum.

  • Upvote 5

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Featent.. te duci la ea si ii spui buna, eu sunt Alex, ma tot holbez la tine intre doua cruci si doi "doamne miluieste, doamne miluieste" (mai exact in momentul virgulei) si mi-ar placea sa ne cunoastem mai bine, nu te speria, nu vreau sa te violez, vreau doar sa aflu daca ar putea fi ceva intre noi.

Ideal ar fi ca ea sa stie de existenta ta. In rest o sa fie simplu.

N-am citit tot topicul, imi cer scuze.


Nu ti-a zis nimeni varianta potrivita: roaga-te sa faca ea primul pas. Cu siguranta vei avea mai multe sanse sa intri in contact cu ea.

si sa plece din prima cu stangul, ca daca unul asteapta sa fac eu primul pas e clar ca-i cam carpa.

sau nu-l interesez.

ceea ce iar e nasol.

  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Stii... Amandoi se duc la biserica, el cere sfaturi cum s-o abordeze. Noi ii tot dam sfaturi, dar el nu indrazneste sa faca nimic. Mama ei de ironie!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Atunci s-o lase balta si sa-si canalizeze energia spre altceva, cand  o sa ii creasca .. curajul... o sa fie in stare sa duca o relatie cu o fata.

Chiar daca intra in vorba cu ea, mi-e greu sa cred ca o sa stie sa o pastreze.

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

hopa hopa ! nici nu a venit duminica. Nici nu am avut ocazia sa o vad de cand am facut topicul. Doar am vrut sa vad cam ce as putea face / cum sa intru in vorba cu ea la biserica. atata tot !

 

Nu vreau sa vad toti intepatii aici... ca vin si cer numai sfaturi si ca nu indraznesc nimic. Eu nu am curaj din simplul fapt ca merg cu familia. iti dai seama ca daca ar fi la o biblioteca nu ar fi mare scandal, m-as duce simplu si frumos la ea si as vorbi pe tema unei carti. La biserica e diferit.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

te complici.

keep it simple.. fii natural.

daca nu o cuceresti asa, nu o sa o poti cuceri cu gesturi care nu-ti apartin.

parerea mea .

  • Upvote 3

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×