Sari la conținut
Forum Roportal
Alex. .

Am nevoie de indrumare

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Buna ziua ! Ma numesc Alexandru si am nevoie de putin ajutor.  M-as bucura daca ati trata aceasta problema serios, fara caterinca.

 

Este o fata la biserica ( provin dintr-o familie credincioasa ) foarte carismatica, draguta, bine crescuta si vioaie. Se pliaza exact pe genul meu. Ne intalnim la aceeasi biserica de vreo 2-3 ani. 

 

Necazul meu este ca nu pot intra in vorba cu ea... ambii venind cu familia la biserica. Sunt si momente cand as putea vorbi cu ea fara sa fie familiile de fata, mai pe la sfarsitul slujbei... doar ca nici atunci nu gasesc un subiect de discutie / motiv  sa intru in vorba cu ea... 

 

Tot ce vreau e sa ajung sa ma imprietenesc cu ea... si de acolo vom vedea daca ne potrivim sau nu.

 

 

Chiar am nevoie de sfaturi... Daca mai vreti sa va dau cateva detalii, le-as da bucuros. 

 

 

Multumesc anticipat !

 

 

 

 

 

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc mult de sfat !

 

As vrea sa fac asta doar ca suntem adolescenti... daca as discuta pe tema asta... as intra direct in ceva prea "deep".

 

Vreau sa discut ceva mai simplu cu ea, sa incerc o abordare si totodata o tema de discutie pe care sa o atraga.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu ii poti strecura un biletel cu id-ul de messenger sau Facebook? Mai departe te descurci tu.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Interesanta idee !

 

Daca ar veni cu un rucsac / geanta ar pica la fix. Din moment ce nu vine... e cam greu ca biletelul sa ajunga la ea.

 

O alta metoda de a intra in vorba cu o fata la biserica? ( nu vreau sa par genul de persoana bagaret cu tupeu si sa o abordez intr-un mod nefiresc ... vreau sa fie cat mai delicat si natural... doar ca nu gasesc cuvintele, contextul si motivul cu care as putea sa intru in vorba cu ea.

 

Multumesc mult de sfaturi !

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Poti sa incepi discutia pe marginea unei carti, sa ii ceri o parere pentru un eseu pe care il ai de facut, sau ceva de genul.

 

si eu tot la asta ma gandeam, sa o intrebe daca are sa ii imprumute nush ce carte, apoi sa se intalneasca la o bijitura :D

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

ce-ar fi sa folosesti abordare simpla, directa. :..  Buna , eu sunt Alex.  drag.gif

 

E greu cu timiditatea, ca se blocheaza si nu stie ce sa mai spuna dupa.

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Am fost si eu in biserici. Acolo am cunosc fete frumoase. Parerea mea este ca cele mai frumoase fete sunt in biserica si la biblioteca. Eu cred ca ar trebui sa o impresionezi cu ceva. Cum ar fi, dragul meu, daca in timpul slujbei ai citi si tu din cartea sfanta? Cum ar fi daca ai vorbi in fata adunarii? Apoi ai putea s-o intrebi ce parere are. Pace!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×