Sari la conținut
Forum Roportal
luanapet

pareri pisica british shorthair

Postări Recomandate

Buna ziua! Am nevoie de cateva sfaturi de la personae care au aceasta rasa de pisica. Doresc sa cumpar un pui de british, am vb la o felisa in acest sens pentru a nu avea pb cu sanatate puiutului si as dori sa stiu daca ceea ce spune teoria despre aceasta rasa este adevarat si anumeȘ nu prea lasa par, nu vandalizeaza casa, este linistita si nu zgarie mobile,etc. De asemenea as dori sa stiu daca se simt tare emanatiile din litiera(ma refer in mod deosebit la urina) Astept parerile dvs

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

sunt mai linistite decat restul pt ca sunt mai lenese, nu au nivelul de energie al altor rase. sunt prietenoase si se obisnuiesc usor cu oamenii, cu cainii si cu copiii mici. pierd par ca si rasa normala (europeana), nu necesita f multa atentie la ingrijit, iar litiera nu miroase in functie de rasa, ci in functie de ce pui ca absorbant in litiera


ce culoare iti iei? cat costa una?


la mine pretul incepe la 850 euro sad.png


si inca ceva f important la rasa asta, cauta sa ti se dea certificat ca si parntii sunt sanatosi. rasa provinde din mutatii genetice si nu vrei surprize. eu nu as cumpara fara certificat de sanatate

Editat de Ampera

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

nu am nicio pisica momentan. eu as vrea toate pisicile din lume, dar nu e posibil deocamdata nici macar cu una.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Buna ziua! Am nevoie de cateva sfaturi de la personae care au aceasta rasa de pisica. Doresc sa cumpar un pui de british, am vb la o felisa in acest sens pentru a nu avea pb cu sanatate puiutului si as dori sa stiu daca ceea ce spune teoria despre aceasta rasa este adevarat si anumeȘ nu prea lasa par, nu vandalizeaza casa, este linistita si nu zgarie mobile,etc. De asemenea as dori sa stiu daca se simt tare emanatiile din litiera(ma refer in mod deosebit la urina) Astept parerile dvs

Cu cine ai vorbit pentru puiut? Si eu caut unul, dar niciun crescator din cati am contactat pana acum nu are puiuti momentan.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×