Sari la conținut
Forum Roportal
Amuneth

Facultate fara BAC

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

 

in vest nu exista examene de bac si nici examene pt intrat la facultate si nu s-a dus vestul la dreaq.

 

Da, dar asta nu inseamna ca trebuie sa preluam ce e prost din vest, ca si asa doar asta facem.

 

 

foamea nu te lasa sa inveti carte si foamea se gaseste des prin romania. nimeni nu pote invata cand ii ghiortaie matele...

 

Sa nu exageram. Personal am invatat si cand imi ghiortaiau matele si acum cand sunt cu burta plina.

Probabil te referi la cazurile de saracie extrema si la alt gen de dificultati care impiedica tinerii sa invete, caci altfel nu au nicio scuza.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu inteleg ca interventia mea este suparatoare, insa tu nu ai o pregatire temeinica pentru a avea opinii in acest domeniu.

 

opinii poate sa aibe si bunica-mea, chiar daca are 4 clase. opiniile nu se enunta in functie de educatia scolara.

 

 

eu ii inteleg supararea, poate si eu m-as supara sa stiu ca am muncit sa sau un examen si apoi sa se scoata examenul. dar m-as supara la modul 'sa moara si capra vecinului' si nimic mai mult. nu m-as simti amenintata ca imi fura postul unu' care a trecut ca rata prin apa

Da, dar asta nu inseamna ca trebuie sa preluam ce e prost din vest, ca si asa doar asta facem.

 

 

 

 

de unde ai dedus tu ca lipsa examenelor e ceva naspa in vest? vrei sa dam exemple cu ce chestii bune vin din vest si ce chestii bune vin din romania? s-ar putea sa pierzi,,,

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Uite asa  nu merita sanse, ca ,cei care si-au vazut de scoala si au invatat pt BAC nu sunt prosti si ceilalti  au scurtaturi in viata cum au ei chef , ca-s smecheri.. tu n-ai vazut la PROtv ce scursuri de copii sunt ? ii intreaba .. tu de ce ai luat 3 la matematica? "PAI uite asa CA-S smecher si eu m-am distrat nu ca prostii care au luat BAC-ul si nu stiu a se distra muey niene"...

 

 

Ma indoiesc ca cei care vorbesc asa au ganduri sa mearga la facultate. :roll:

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

 

poate ar trebui sa ti-l bati. tu realizezi cat de ipoctit e topicul asta cand tu dai cu bata-n balta la scris? te-ai vaitat mai devreme de aia care scriu aiurea, tu faci la fel.

 

Uita-te cu ce am gresit , apoi vezi cat de ipocrita sunt. Era vorba de BAC aici , dar vad ca deviem ca naiba. Nu am pus un "in" in fata cuvantului "toti" , nici macar o profesoara de romana nu-i asa de imbecil de axata ca si Lucast.. dar eu nu ma agit cu ea.. ca e alt TOPIC. Eu vorbeam de analfabetii care nu stiu sa scrie , sa formuleze o propozitie , sa scrie "s-a".. nu ca nu au  pus un "in"..

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

 

Sa nu exageram. Personal am invatat si cand imi ghiortaiau matele si acum cand sunt cu burta plina.

Probabil te referi la cazurile de saracie extrema si la alt gen de dificultati care impiedica tinerii sa invete, caci altfel nu au nicio scuza.

 

iti ghiortaiau matele de foame? nu aveai mancare in frigider, in camara?

 

eu vorbeam de foamea care se face cand nu ai nici bani de paine. ai trait treaba asta?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

king, iti raspund aici pt pm ala. 

 

 

foamea la care ma refer eu este aia pe care o traiesti cand nu ai ce manca si esti obligat sa te culci cu speranta ca maine o sa ai ceva cartofi prajiti pe masa. nu compara, sunt lumi paralele. da, vorbesc de saracia crunta, chiar nu a intalnit nimeni cazuri? am fost eu asa de norocoasa? da-ma dreaq! 

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

king, iti raspund aici pt pm ala. 

 

 

foamea la care ma refer eu este aia pe care o traiesti cand nu ai ce manca si esti obligat sa te culci cu speranta ca maine o sa ai ceva cartofi prajiti pe masa. nu compara, sunt lumi paralele. da, vorbesc de saracia crunta, chiar nu a intalnit nimeni cazuri? am fost eu asa de norocoasa? da-ma dreaq! 

Da Ampera I get your pain  si te felicit ca ai reusit asa in viata , tu esti un exemplu mandru , dar ti-am zis eu vorbesc de cei care au o sansa si-ti vorbesc cu " ce sa si faci?"

Editat de Amuneth

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Uita-te cu ce am gresit , apoi vezi cat de ipocrita sunt. Era vorba de BAC aici , dar vad ca deviem ca naiba. Nu am pus un "in" in fata cuvantului "toti" , nici macar o profesoara de romana nu-i asa de imbecil de axata ca si Lucast.. dar eu nu ma agit cu ea.. ca e alt TOPIC. Eu vorbeam de analfabetii care nu stiu sa scrie , sa formuleze o propozitie , sa scrie "s-a".. nu ca nu au  pus un "in"..

 

analfabetii aia nu o sa aibe sanse de terminat facultatea. nu daca au profesori care se respecta si nu iau spaga. si daca o sa termine facultatea nu o sa ii ia nimeni pe posturi respactabile. nicio firma nu vrea personal incapabil.

 

cat despre restul care scriu gen 'ke faki?' nu trebuiesc bagati in seama. copilarisme, cretinisme si toate ismele. am si eu o cunostinta care, desi a terminat dreptul si a luat si masterul, scrie sms.uri de zici ca e analfabeta. mi-am dat seama ca sunt destui care scriu asa ca deh..e in fashion.

 

tu vezi-ti de scoala ta mai departe si nu te amara atata ca nu isi rupe X sau Y gatul in drumul spre succes.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×