Sari la conținut
Forum Roportal

Postări Recomandate

O alta seara de toamna. Imi este clar acum, in minte, ce trebuie sa fac. Evenimentele se succed rapid si o tot mai puternica hotarare ia nastere in mine. Rolul meu pe acest pamant este sa lupt pentru tara mea. De cand am abandonat lupta pentru tara, am suferit o nevroza. De aceea sunt sub tratament. Valorile nationale, istoria tarii mele, vreau sa ma confund cu ele. Sunt roman si fiu al lui Dumnezeu, aceasta e identitatea mea. M-am tot gandit in anii din urma sa-mi fauresc o personalitate, un fel de ego, cu placeri si vicii. Am esuat. Nu pot sa-mi formez un ego, nu pot sa urmaresc principiul placerii. Sensul vietii mele este de a ma abandona unui ideal, de a muri pentru un scop. Am incercat diferite cai. M-am dus in club sa dansez. Am baut peste masura. Mi-am cumparat carti doar de dragul copertilor si de dragul de a ma considera un cititor, fiindca asa era la moda. Am mers si inca merg la serviciu, cu gandul la cariera, la o viitoare familie si la un succes in viata, mai ales pe plan material. Toate acestea au esuat. Drumuri fara intoarcere pentru mine. In seara aceasta mi s-a revelat sensul meu pe acest pamant. Trebuie sa ajut la renasterea valorilor nationale, trebuie sa asez aceasta tara la locul sau, creator de istorie si de cultura.

 

Eu zic sa termini tratamentul,pe urma...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×