Sari la conținut
Forum Roportal

Postări Recomandate

Acum 23 minute, gargbird a spus:

Să trăiț!

Eu mă bucur când ne vizitează extratereștrii. Totuși mă miră faptul că sunt cam rușinoși, dat fiind faptul că au niște tărăboanțe capabile să străbată miliarde de kilometri fără să rămână în pană de motorină și fără să fie spulberate de radiații, meteoriți, raze gama, găuri negre, sori, daci sau quasari telurici (nu știu ce-s quasarii telurici, da' îmi place cum sună). Bun, când eram noi mai primitivi, cam cum sunt acum votanții pesedeului, de exemplu, înțeleg. Extratereștrii nu voiau să ne sperie, să nu dăm în spaime, în frezoane. Dar acum, când avem și noi ceva tehnologie, avem televizor și site-uri despre supremația dacilor în Univers, avem apă caldă și creier neted, bun doar pentru funcțiile motorii și pentru funcția de reproducere, de ce se mai ascund farfurioții? Cred că le e rușine. Noi avem telefoane pliabile, iar ei au rămas la farfuriile alea ruginite, nu au mai evoluat deloc.

Îmi place și poza cu nava extraterestră cu etaje. În mod deosebit îmi place faptul că se potrivește cu anul când a fost fotografiată: 1975. 

Da' pentru că nu vreau să mă pun rău cu extratereștrii, o să le urez pe calea undelor ezoterice multă sănătate, Paște Plăcut și să fie bine la toată lumea!

:laugh:

Te pomenesti ca Maier chiar "se trage" din daci, asa ca elvetienii, ma rog o parte din ei! 

" Sunt vreo 60.000 in toata Elvetia si isi spun, cu mandrie, “romansi”: oamenii liberi ai muntilor, de alt neam decat vorbitorii de limba germana si italiana care ii inconjoara din toate partile. Candva, tara lor, asezata la aproape 4000 de metri inaltime, se numea Retia. Azi se numeste Engadin si se afla in cantonul elvetian Grison. Cu toate ca limba lor a fost recunoscuta abia in 1938, dupa lupte grele si indelungate, ca cea de-a patra limba nationala, ea e de fapt singurul grai nascut si vorbit pe actualul teritoriu elvetian (germana, franceza si italiana fiind limbi de imprumut, aduse de peste munti)."

Editat de Lucia N

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
7 hours ago, gargbird said:

Să trăiț!

Eu mă bucur când ne vizitează extratereștrii. Totuși mă miră faptul că sunt cam rușinoși,   Extratereștrii nu voiau să ne sperie, să nu dăm în spaime, în frezoane. Dar acum, când avem și noi ceva tehnologie,  de ce se mai ascund farfurioții? Cred că le e rușine. 

Nu sunt rușinoși. preferă să stea oarecum în umbră, pentru că ne-au studiat îndeajuns încât să considere că, per ansamblu, nu suntem suficient de open minded pentru a integra un eventual contact. O apariție clară, fără echivoc, ne-ar provoca multe daune: tumult și mișcări religioase, urmate de mișcări sociale și un eventual haos pe un termen mai scurt sau mai lung. 

8 hours ago, gargbird said:

 

Îmi place și poza cu nava extraterestră cu etaje. În mod deosebit îmi place faptul că se potrivește cu anul când a fost fotografiată: 1975. Nava spațială din fotografie respectă standardele vremii în materie de modă și design. De altfel se poate observa că farfuriile zburăcioase își modifică ușor forma în raport cu tendințele vremurilor.  

Nu neapărat. Sunt multe tipuri de OZN-uri, aparținând mai multor tipuri de civilizații. E foarte firesc faptul ca, în timp, „farfuriile zburătoare” să-și modifice ușor forma sau mai bine zis, ca în ultimii ani să fie surprinse și alte tipuri de OZN-uri.  Pe de altă parte, asta nu este neapărat o regulă, pentru că există poze de OZN-uri din 2008, de exemplu, care nu depășesc ca estetică anumite OZN-uri din anii 60 sau 70. Ceea ce diferă, este în principal calitatea și acuratețea pozelor.

Pentru comparație, uite câteva poze:

Inline image

Inline image

Inline image

Inline image

Inline image

------------------------------------------------

Inline image

Inline image

Inline image

(China, 2010)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
8 hours ago, Enki said:

From Meier’s 254th Contact Report, November 28, 1995:

Ptaah: “. . . As far back as the 1920s we worked with flying devices you have named the ‘Wedding Cake Ship,’ … we endeavored to transmit all of the necessary data regarding the vehicles’ shape to terrestrial scientists, in the form of telepathic impulses, to assist them in developing flying disks on Earth … We thoroughly investigated the entire situation and discovered that the old, newly re-emerged drawings were used for the design and production of these receptacle covers. … This, then, is how the shape of the container covers came about, which, as I mentioned earlier, strikingly resemble the lower rim section and undercarriage on our flying devices.”

 

Adicatelea, ce ne zice noua Ptaaaaaaah, in legatura cu capacul de la pubela/ozn

Ca ei, Pleiadienii, lucrau cu aceste ozn-uri tip tort de nunta, s-au chinuit rau de tot sa transmita telepatic datele oamenilor de stiinta pamanteni ca sa ii ajute sa construiasca si ei farfurii zburatoare, si cand colo ce sa vezi, idiotii aia de pamanteni au folosit designul transmis de ei telepatic pentru capace de pubele de gunoi. :lol2:

Enki, nu e capac de pubelă de O,5 m, cum au încercat unii să bagatelizeze, ci e un obiect de aproxim 3-5m, conform analizei minuțioase pe care ți-am dat-o într-un link mai sus.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 17 minute, Vriies a spus:

Enki, nu e capac de pubelă de O,5 m, cum au încercat unii să bagatelizeze, ci e un obiect de aproxim 3-5m, conform analizei minuțioase pe care ți-am dat-o într-un link mai sus.

Vriies, tu nu intelegi?

textul pe care ti l-am dat eu in engleza e extras din raportul contactului 254  lui Meier cu extraterestrii. Cuvintele alea sunt ale lui Ptaaaaah cu doi de aa.

Si ne explica Ptaaaaaah cel cu doi de aa cum ei, pleiadienii, s-au straduit sa transmita telepatic modelul si designul farfuriei zburatoare catre cercetatorii pamanteni, "sa face si amaratii aia o nava in forma de farfurie", iar oamenii au folosit designul primit telepatic de la ei pentru un capac de pubela. Alea sunt cuvintele lui Ptaah, conform lui Meier. Adica asa explica Meier de ce OZN-ul din poza lui seamana cu capacele de pubela, intelegi? :lol2:

Stiu ca suna ridicol chiar si pentru tine, care accepti multe, si e de preferat sa te faci ca nu ai inteles despre ce e vorba, decat sa admiti ca asa ceva a putut iesi din gura lui Meier. Nu ca restul lucrurilor pe care le sustine nu ar fi ridicole, dar asta... e cireasa de pe tort. Tortul ala de tabla.

Editat de Enki
  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
23 minutes ago, Enki said:

Vriies, tu nu intelegi?

textul pe care ti l-am dat eu in engleza e extras din raportul contactului 254  lui Meier cu extraterestrii. Cuvintele alea sunt ale lui Ptaaaaah cu doi de aa.

Si ne explica Ptaaaaaah cel cu doi de aa cum ei, pleiadienii, s-au straduit sa transmita telepatic modelul si designul farfuriei zburatoare catre cercetatorii pamanteni, "sa face si amaratii aia o nava in forma de farfurie", iar oamenii au folosit designul primit telepatic de la ei pentru un capac de pubela. Alea sunt cuvintele lui Ptaah, conform lui Meier. Adica asa explica Meier de ce OZN-ul din poza lui seamana cu capacele de pubela, intelegi? :lol2:

Stiu ca suna ridicol chiar si pentru tine, care accepti multe, si e de preferat sa te faci ca nu ai inteles despre ce e vorba, decat sa admiti ca asa ceva a putut iesi din gura lui Meier. Nu ca restul lucrurilor pe care le sustine nu ar fi ridicole, dar asta... e cireasa de pe tort. Tortul ala de tabla.

Da, bre, înțeleg, stai liniștită. Acum asta e explicația, ce vrei. Sună într-adevăr ridicol, dar poate că e adevărat. Nu se specifică despre care și când au avut loc acele contacte telepatice. Poate că atât i-a dus capul pe „amărâții ăia”, ca în loc să folosească acea formă pentru a face o navă, ulterior au găsit că forma respectivă poate fi folosită și pentru alte aplicații, anume de a face niște capace. Uneori adevărul e hilar, care-i problema? Sau poate că forma respectivă e folosită deja și în alte cercetări secrete, ascunse publicului larg.

Editat de Vriies

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Primele brevete de inventii pentru farfuriile zburatoare dateaza din 1932 si apartin lui Henri Coanda:

OZN -UL LUI COANDA

Pana azi in 2013, timp de 81 de ani cercetatorii au dormit?

Nu au dormit ci farfuriile zburatoare sunt o realitate si sunt fabricate de oameni folosind tehnologii greu de imaginat dar sunt tinute secret.

Se gasesc pe internet unele farfurii zburatoare de acum cateva zeci de ani.

 

Astea sunt tinute de organizatile secrete in Area 51. Nu e nici un extraterestru. Omenii le fac.

Editat de Teddy ''-''

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×