Sari la conținut
Forum Roportal

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

cardurile de obicei vin cu posta.

probabil cel care trebuia sa ajunga o fi incurcat plicurile...

 

 

cat despre comisionare nu platesti nimic in plus. Singurul inconvenient e ca nu ai cardul ca sa faci plata pe PayPal...

hai bafta si sa faci cat mai multe cumparaturi online :)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Buna Seara

 

Am tot cautat un raspuns la o intrebare dar  cam greu de gasit :)

 

Am o problema cu un card de la ERB card de credit un american express pe care l-am pierdut in germania si care in mod foarte curios a fost folosit fraudulos efectuandu-se  tranzactii de 700 de euro pana la momentul in care am fost sunat de catre banca emitenta in speta BancPost si intrebat daca am folosit acel card.

 

-Pana in acel moment nu mi-a trecut nici o secund prin minte ca nu il mai am si mai mult de atat ca poate fi  utiliza in afara tarii avand in vedere ca am intrebat de cateva ori daca pot retrage cash si din alte bancomate de cat cele de la Banc Post si UniCredit Tiriac Bank fiind informat telefonic ca nu poate fi utilizat in alte bancomate de cat cele specificate mai sus.

 

Intrebare: Pot contesta cumva acele tranzactii frauduloase avand in vedere ca nu am avut cunostinta de retragerile respective?

 

Poate ca cineva de pe aici a intampinat probleme de genu.

 

Va Multumesc.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Evident ca le poti contesta. Vei putea recupera doar tranzactiile care nu au fost finalizate. Daca cel care ti-a luat cardul stie si PIN-ul atunci e mai nasol. Tranzactiile cu PIN nu pot fi contestate (retrageri de la ATM, etc).

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Se incepe cu anuntarea ca ai pierdut cardul sau ti s-a furat, dar asta imediat se face, fara sa astepti ... dar ma intreb nu stii

ce ai de facut in cazuri din astea???  N-ai intrebat cand ti-au dat cadrul, cum trebuie sa te comporti in diferite situatii???

Am mai auzit de la romani ca ei nu intreaba nimic in State sa nu creada bancile ca natia e proasta, dar asta a fost demult.

Daca n-ai anuntat din timp o sa ai mari probleme.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×