Sari la conținut
Forum Roportal
Wahaha

11 septembrie 2001.Teme combinate

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Acum, dupa 5 ani de la evenimentele din 11 septembrie, cum priviti lucrurile?

indiferent cine a fost vinovat, acolo a fost un masacru. au murit o gramada de oameni nevinovati, oameni ca noi, pioni aflati in nefericita pozitie de sacrificiu pentru interesele cuiva.

odihneasca-se in pace.

:)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

si astazi pastrez in minte imaginile cutremuratoare ce mi-au invadat ecraqnul acum 5 ani... cum pot uita asa ceva? ... dincolo de grozavia imaginilor, dincolo de motivele existante, dincolo de normalitate... a existat o drama umana, ce greu poate fi explicata in cuvinte ... oameni care sareau in gol de la etajele 30-50... in speranta absurda ca vor putea scapa de infern; oameni care au murit carbonizati, prinsi sub daramaturi, intoxicati, etc...

oameni care asteptau cu speranta sa mai existe supravietuitori,oameni care-si plangeau mortii, exemple de curaj... 11 septembrie... cine va putea uita aceea data ?

 

Dumnezeu sa-i odihneasca... pe toti acei nevinovati !

Editat de Ravl

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
din pacate multe sunt lucrurile pe care nu le-am aflat inca. nu stim cine si de ce a tras in kenedy in`63, nu stim ce a fost in decembrie `89 si asa mai departe

Ca nu stim cine a tras in noi..este pt ca santem romani. In paranteze fie spus nici nu o sa stim, pt ca nu ne intere.

Cine a fost in spatele lui Oswald (pt ca el e ucigasul) cica o sa stim. Dupa tz ani.

Dar la drama WTC e o prostie chestia cu "conspiratia".

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

e nesemnificativ in comparatie cu toate ororile istoriei... acum imi vin in minte cuvinte precum "Auschwitz" , "Holocaust ", cele doua razboaie mondiale...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
indiferent cine a fost vinovat, acolo a fost un masacru. au murit o gramada de oameni nevinovati, oameni ca noi, pioni aflati in nefericita pozitie de sacrificiu pentru interesele cuiva.

odihneasca-se in pace. :)

 

 

 

 

Au fost si partu romani intre victime.

 

http://www.evz.ro/article.php?artid=271514

 

De cateva zile se arata la TV un film documentar nou despre evenimente care sint comparate cu eruptia Vezuviului cu 2000 de ani in urma.

Editat de Catalin_Pop

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Din pacate, America si-a omorat cetatenii deliberat pentru interese politice si continua sa o faca.

Istoria ei e plina de astfel de exemple.

La 11 septembriei, a fost un scenariu prost pus in practica. Cred ca ar fi putut mai mult.

Din nefericire, au murit oameni nevinovati.

Sa le fie tarana usoara!!!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu v'ati obisnuit inca cu ideea ca orice interes politic se termina cu pierderea de vieti omenesti nevinovate?!?!? Incep sa cred tot mai mult in vorba aceea ca "aici pe pamant este si Raiul si Iadul". Insa tot mai mult cred ca Dumnezeu are grija de toti.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Din pacate, America si-a omorat cetatenii deliberat pentru interese politice si continua sa o faca.

Istoria ei e plina de astfel de exemple.

La 11 septembriei, a fost un scenariu prost pus in practica. Cred ca ar fi putut mai mult.

Din nefericire, au murit oameni nevinovati.

Sa le fie tarana usoara!!!

Va place sa credeti in teoria conspirationista mai mult decat in adevar?

Pai am amintit ca acum 2 zile pe Al Jazeera a aparut un film cu Bin Laden si Ramsi "seful" atentatelor de la NY, adica o dovada clara ca a fost plan al Quaida si nu CIA dece nu acceptati aceasta dovada care va arata clar adevarul?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

pt ca americanii sunt o natie atat de "de cacat",mai ales la varful ei , incat te poti astepta la orice ,chiar si la lucruri care depasesc imaginabilul dictat de bunul simt

oricum, Dumnezeu sa-i odihneasca pe oamenii aia nevinovati... :)

Editat de Dunedainul

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
pt ca americanii sunt o natie atat de "de cacat",mai ales la varful ei , incat te poti astepta la orice ,chiar si la lucruri care depasesc imaginabilul dictat de bunul simt

oricum, Dumnezeu sa-i odihneasca pe oamenii aia nevinovati... :ok:

 

Mda... saracii, chiar daca fac parte din natiunea de cacat, cum iti place sa-i numesti...

 

Eu nu neg ca ar putea fi ceva necurat cu toate aceste evenimente, Dunedain... dar nu-nteleg ce poate fi asa de super sa folosesti asemenea "epitete"... chiar iti place sa te crezi atat de inedit prin asta ?

Nu cred ca sunt de vina toti americanii pentru greselile lui Bush... daca-ar fi asa, ce va fi daca va veni vc tudor la presedentia Romaniei (nu m-as mira!) ? cum vom fi caracterizati ? toti am fi nebuni de legat ? Toata lumea e pe dos in zilele noastre, din pacate...

Dup-aia ne trezim ca-i acuzam pe altii ca ne fac in tot felul si facem apel la civilizatie sau, culmea, la bunul simt !

Ma rog... fiecare cu parerea lui sau cu modul de exprimare propriu... pacat ca mor nevinovati din cauza unor politicieni ce-si urmaresc propriile interese, sa nu uitam cum trimit soldatii la moarte sigura doar pentru imaginea lor! Si asta e valabil nu doar pentru SUA :) :beee:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×