Sari la conținut
Forum Roportal

Postări Recomandate

Un cantec drag , mi-l fredona mama mea, insa doar melodia, adica...la,la,la...intelegeti voi. Io nu stiu inca, exactement, vorba aia,  carei "culturi" apartin aceste frumoase acorduri muzicale, mai ales ca parintii mei au fost nascuti in Romania.

 

 

Cineva mi-a trimis ( mai demult) un link si am vazut ca un grup de Adventisti (adica cei care sarbatoresc Sabatul)au tradus acest minunat cantec si fiindca mi-a placut mult cum il canta, iata ca-l postez(din nou) si aci.

 

 

Iata un cantec, cel putin, la fel de drag mie:

 

 

Asadar, probabil ca nepotica mea, Sara-Natalia, imi va aduce "clarificari" :lol: , in timp optim, bineinteles. 

Editat de LuciaD
  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

3 cantece persane foarte frumoase pe care le-am descoperit cautand un cantaret turc... inca nu l-am gasit, am melodia in cap, de 10 ani, dar nu reusesc sa il gasesc.

 

 

 

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Un adevărat simbol naţional şi o figură apreciată la nivel internaţional, muzicianul Ustad Shahadat Hossain Khan, răpus de Covid-19 în acest weekend, într-un spital din capitala Republicii Populare Bangladesh.

Din cauza faptului că avea şi diabet, medicii din capitala Dhaka n-au mai putut face nimic pentru marele artist care a decedat la vârsta de 62 ani, răpus de celebra boala infecţioasă.

Celebrul Khan a murit răpus de o boală cruntă! Ştirea neagră face ocolul planetei | Evenimentul Zilei (evz.ro)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×