Sari la conținut
Forum Roportal
Varalamare

Cum va bucurati de viata?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Faceti din orice"nimic" o clipa fericita? Credeti ca stiti sa va bucurati de ce aveti?

O pala de vant, o pasare colorata sau un sofer de autobuz care te asteapta. Pe de alta parte o marire de salariu, un salut prietenesc sau zambetul unei fete frumoase. Stim sa ne bucuram de ceea ce avem? Luam in seama lucrurile marunte, detalii ce altfel ar putea trece cu vederea? In ce fel conteaza toate astea si cum ne influenteaza?

  • Upvote 5

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Mi-am dat seama ca viata trece repede. Ca uneori nici macar nu ne dam seama cand zboara clipele. Am invatat sa ma bucur de fiecare lucru marunt si sa traiesc fiecare moment asa cum vine.

  • Upvote 4

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

eu nu stiu sa ma bucur din orice care mi se pare 'normala'. am putut sa ma bucur de ele in perioada cand imi erau greu de accesat, gen o plimbare, o raza de soare sau chestii d-astea banale. pt ca ma lovesc de ele mereu nu pot sa ma bucur de ele mereu, vin deja ca un lucru 'meritat'.

 

ma bucur foarte tare cand imi vad familia, cand ma suna fara motiv, cand prietena mea suna sa intrebe cum merge cu noi desi nu isi permite economic, ma bucur cand al meu imi spune ca vrea sa traiasca fara mine, ma bucura un foarte bucur cand vad ca al meu cantar arata 1 kg in minus fata de saptamana trecuta. fiecare cu pasaricile lui si bucuriile lui...

  • Upvote 4

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Faceti din orice"nimic" o clipa fericita?

 

Da :) . O zi cu soare, o ploaie, o melodie, o poza, un email, o intalnire neasteptata, un plan, o idee buna. Orice.

 

Credeti ca stiti sa va bucurati de ce aveti?

 

De regula. Mai am si zile proaste, dar in general da. :)

  • Upvote 5

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Pai am doar bucurii de-astea considerate de multi marunte.

Ma bucur ca am copiii sanatosi, frumosi si destepti si chiar jmekeri. Ma bucur ca am o sotie frumoasa, ca am armonie in familie, ca sunt independent si liber (cu proportiile de rigoare), ca am perspective si planuri, ca nu-s extraordinar de incuiat si inca apreciez obiceiurile tineresti, ca inca am parintii in viata si-s sanatosi, ma bucur cand deschid o sticla de vin rosu, cand vad ca se bucura si ea...

Da, pot face liste lungi cu bucurii considerate de altii nimicuri.

Imi place sa traiesc. N-as vrea acum banii lui Voiculescu, sau Nastase si locul lor.

  • Upvote 4

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu am incercat si nici nu voi incerca sa gasesc motive sa ma bucur de viata. La mine aceasta bucurie e implicita.

  • Upvote 4

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

 

Ca nu vrea...vrei sa zici.

 

 

:lol: nici daca eram beata nu tastam in halul ala...

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×