Sari la conținut
Forum Roportal

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

E relatie la distanta.. ce te asteptai?

Daca nu ar fi fost el, ai fi fost tu. Chestiune de timp.

Te contrazic , unele functioneaza, ajung si la mult mai mult dar trebuie sa vrea amandoi.

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Te contrazic , unele functioneaza, ajung si la mult mai mult dar trebuie sa vrea amandoi.

 

Sa revenim.. grin.gif

Ideea mea prea sintetica (se pare) era ca daca intri intr-o relatie la distanta, nu spera la nimic, ci asteapta sa vezi cum evolueaza. E mai probabil sa esueze, decat sa reuseasca, desi cunosc si eu cazuri. Ca nu m-am nascut ieri.

Daca eu o lalaiam cu unul de-asta care nu putea sa pronunte cuvantul "planuri", pt ca ii provoca pipi in pantaloni, de sperietura, as fi putut proceda in doua moduri:

a) daca aveam ganduri serioase cu el si realizam ca el nu are, nu mai pierdeam timpul

si b) daca nu aveam ganduri serioase, nu aveam si gata.

La ea cred ca e varianta a), caz in care si-a facut-o cu mana ei. Cand iubesti la nebunie o persoana pe care o sperie cuvantul planuri, cred ca ar trebui sa get the message, nu sa astepti sa aiba dureri de la sinuzita, ca ii faci omului misiunea dificila.

Editat de Amarena
  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

 

Sa revenim.. grin.gif

Pai asa e omu' i se zice "nu te vreau" si el intelege opusu' , totusi nu stim de unde a tras ea concluzia cu frica de planuri , i-a zis sau ? Dar iar noi ne dam aici cu parerea iar cei ce scriu topicu' uita de el laugh.png

Editat de Davi_

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

mi se pare ca tu nu vrei sa dai importanta semnelor ca tipu asta e dus cu capu... nici un barbat matur si sanatos nu da telefon si asculta putin dupa care inchide, in repetate randuri, daca nu are un inceput de o boala psihica serioasa sau e lovit de gelozie.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

mi se pare ca tu nu vrei sa dai importanta semnelor ca tipu asta e dus cu capu... nici un barbat matur si sanatos nu da telefon si asculta putin dupa care inchide, in repetate randuri, daca nu are un inceput de o boala psihica serioasa sau e lovit de gelozie.

Mesagerie vocala maybe? Nuuu boala psihica inchideti-l :lol:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Este posibil ca el sa nu fie multumit de relatia voastra sexuala si sa il apuce durerea de cap cand se gandeste la asta.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Poti lua in considerare varianta cu "alta" dar eu nu as miza prea mult pe asta. Barbatii nu sunt foarte vorbareti, in general. Da, timp sa te caute de cateva ori tot ar avea. Discuta cu el, spune-i ce simti si fa ceea ce crezi ca trebuie sa faci.

Treaba cu telefonul este cel putin dubioasa.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

:) Este clar ca orice discutie legata ca te inseala,se va termina cu refuzul lui de a recunoaste! Acum trebuie sa stii tu ce vrei! Il vrei in continuare? Lupta pentru el! Lasa-i timp o perioada si revii in forta in viata lui. Sau mergi peste el sa il prinzi,daca crezi ca vei putea trece peste asta impreuna cu el! Sau gaseste motivul pentru care v-ati unit la inceput si incearca sa il faci sa-si reaminteasca prin fapte!

Daca nu il mai vrei,nici nu conteaza ce face el sau sa il prinzi ca te inseala!

Iar daca nu stii ce vrei,da-ti timp de gandire,vezi cum este fara el si poate destinul te va duce catre raspuns! Daca nu vei mai fi tu acolo pentru el,ori il pierzi ca este deja pierdut,ori il recastigi pentru ca exista o sansa!

Parerea mea...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×