Sari la conținut
Forum Roportal

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Buna,

Sunt membru nou pe forum si as sa ma ajutati cu parerile voastre despre o dilema a mea care ma cam macina de cateva zile. Sunt intr-o relatie de un an cu un barbat pe care il iubesc enorm. Este o relatie la distanta, ceea ce implica anumite inconveniente si eforturi, dar cu toate acestea reuseam sa ne vedem in fiecare luna si comunicam la telefon sau pe net, astfel incat distanta fie mai usor de suportat. Toate bune si frumoase, cu ganduri pentru actiuni impreuna de viitor (cuvantul planuri pe el il sperie), mai ales ca suntem amandoi destul de maturi. Numai ca de trei saptamani anumite obiceiuri ale noastre s-au schimbat.....vorbim mai putin pe net, la telefon aproape deloc. Motivul – el e foarte ocupat, are niste cursuri la lucru si e foarte obosit, nu mai are chef de atata vorba......in plus are niste dureri de cap din cauza sinuzitei si mai tot timpul spune ca doarme.

Ceea ce m-a bulversat pe mine si mai mult zilele astea sunt niste apeluri de pe numarul lui....suna, asculta si inchide.....nu vorbeste nimeni. Prima data cand s-a intamplat, explicatia data de el a fost ca s-au jucat colegii de la lucru cu telefonul lui. Dupa doua zile de intamplarea cu apelurile, acelasi lucru.....alt apel, pe celalalt numar al meu de pe care ii trimisesem niste mesaje.....si la fel – asculta si inchide. L-am intrebat daca a sunat, nu mi-a raspuns nimic clar....l-am intrebat si daca e cu alta femeie care ii verifica telefonul si ma suna, vazand mesajele de la mine. La asa ceva spune ca sunt interpretarile mele si il supar cand gandesc in felul asta. Voi ce credeti? Eu sunt subiectiva si implicarea emotionala e mare.....ma gandesc ca de la voi pot primi niste pareri obiective.

Multumesc !

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Buna,

 

Voi ce credeti? Eu sunt subiectiva si implicarea emotionala e mare.....ma gandesc ca de la voi pot primi niste pareri obiective.

Multumesc !

 

Eu cred ca are pe altcineva, nu se trece de la a avea contact zilnic la a nu avea fara motive foarte serioase. indiferent de cat de tare il doare capul, de cat de mult are de lucru sau orice altceva, timp sa te auda la tlf, sa iti scrie sau sa iti vorbeasca tot are. Eu nu as accepta scuza cu 's-a jucat cineva in tlf meu' decat daca gagica-miu ar fi la gradinitia sau max in clasa a 4-a la scoala primara. Pe oricine care nu vrea sa sa implice mai mult decat necesar il sperie cuvantul 'planuri', nu doar pe tipul tau.

 

Mie imi suna a aventura consumata si atat, asta ca tot voiai pareri.

Editat de Ampera
  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Cred ca are alt interes/alta ; mai sigur a 2 a optiune. Acelasi lucru zic ca si Ampera , cand iubesti sau ma rog oricat de naspa sau somnambul sau etc ai fi ti-ai gasi timp pt cealalta persoana , pune-te tu in locul lui ,nu ti-ai face timp? Probabil ca tipul profita de faptul ca sunteti la distanta si are pe alta ori are pe alta si te tine pe tine pana vede ca functioneaza cu aia. Astea sunt banuielile mele.

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Cat de mare e distanta? Nu poti merge la el? Nu fara sa il anunti, fireste.

Ce rost ar avea? Doar ei s-au intalnit.. adica ar face acelasi lucru :d sau n-am inteles eu care e indrumarea ta

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Parerea mea este ca interesul pentru tine a scazut pentru ca a aparut o alta care i-a atras atentia.Din experienta iti spun ca astea sunt pretexte cu durerea de cap,exact asa spunea si un fost al meu ,pana cand l-am luat prin surprindere si el deja isi aranja treburile cu o alta femeie.E dureros acest lucru ,dar foarte adevarat,el s-a orientat spre o alta femeie si cred ca pentru linistea ta cel mai bine ar fi sa-i faci o vizita fara sa-l anunti si te vei convinge.Persoana iubita oricand ar alina orice durere si nu i-ar provoca celuilalt suferinta.

  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu m-as intalni cat mai repede cu el face to face, asta dupa ce cadeti ambii de acord, bineinteles, si as lamuri situatia. Nu m-as grabi cu acuze. Poate chiar are sinuzita, iar durerile provocate de sinuzita sunt groaznice. Daca e doar un pretext, si e altceva la mijloc, iti va fi mai usor sa afli adevarul atunci cand il privesti in ochi.

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Cred ca cel mai bine e sa il confrunti face to face in legatura cu indoielile tale , daca ti se pare ceva ciudat sau daca dupa discutie el nu da macar impresia ca incearca sa iti inlature frica , sigur ceva e in neregula , nu zic 100% alta femeie , dar poate s-a plictisit sau stiu eu? Daca zici ca il sperie cuvantul "planuri" unde mai exact se indreapta relatia voastra?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Da' ce barbat sperios ... ii e frica si de caini?

Cert e ca undeva minte. Nu exista sa nu mai ai chef de vorba din cauza cursurilor, asta e complete bullshit.

Alternativele is doua, ori s-a plictisit, ori a aparut alta femeie. Una o cam implica pe alta.

E relatie la distanta.. ce te asteptai?


Daca nu ar fi fost el, ai fi fost tu. Chestiune de timp.

  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×