Sari la conținut
Forum Roportal

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Hadeti sa vedem ce anume este acceptabil ca un barbat sa ii impuna unei femei si viceversa.

Haideti sa analizam ce insemna in trecut respectul unui barbat fata de o femeie si ce inseamna acum.

Unde era si unde este acum granita intre demnitate si mandrie intr-o relatie?

 

Haideti sa analizam ce inseamna pentru noi un compromis in relatia cu partenerul de viata si sa discutam despre parteneriatul, iubirea si independenta in doi.

Nu de alta, dar aproape la fiecare dezbatere apar ciocniri de prejudecati fata 'pretentiile' justificate sau nu - care apar intr-o relatie.

 

ps: sper ca aici dezbaterea sa permita nota obiectiva, nediscutand despre un caz concret fata de o 'problema in amor' al unui nou-venit pe forum.

Editat de stupid_me
  • Upvote 3

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Hadeti sa vedem ce anume este acceptabil ca un barbat sa ii impuna unei femei si viceversa.

 

Eu nu am reusit sa trec de prima fraza biggrin2.gif Mie nu mi se pare acceptabil, nici normal sa se impuna ceva, orice intr-o relatie.

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

 

Eu nu am reusit sa trec de prima fraza biggrin2.gif Mie nu mi se pare acceptabil, nici normal sa se impuna ceva, orice intr-o relatie.

Prin urmare nu ti se pare normal sa se impuna celuilalt sa nu aiba pretentii 'exagerate'?

nu impun nimic, cer frumos sa se faca voia mea

si cand nu se face voia ta..ce faci atunci?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

si cand nu se face voia ta..ce faci atunci?

 

santaj emotional, cateva lacrimi, tremurat de barba, female tricks

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

 

santaj emotional, cateva lacrimi, tremurat de barba, female tricks

aham.

iar cand el isi doreste ceva..cum face?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

 

iar cand el isi doreste ceva..cum face?

 

e vb de compromis, o data se face voia mea, alta data voia lui, nu e vb de impus nimic nimanui. nu suntem sef peste celalalt si nici proprietar.

  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Prin urmare nu ti se pare normal sa se impuna celuilalt sa nu aiba pretentii 'exagerate'?

 

 

Nu e ok nici sa ai pretentii exagerate, insa nu stiu cum naiba poti sa ii impui sa nu le aiba. Mie daca imi IMPUNE cineva ceva, fac fix ce mi se impune sa nu fac :D

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

 

e vb de compromis, o data se face voia mea, alta data voia lui, nu e vb de impus nimic nimanui. nu suntem sef peste celalalt si nici proprietar.

aham.

 

imi puteti da cateva exemple de 'pretentii exagerate' ale unui partener fata de altul, din ceea ce cunoasteti in familie, la prieteni...etc. ?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Mie mi s-a parut exagerat cand, la inceputul relatiei, al meu iubit dorea sa impartim telefonul MEU, laptopul MEU, e-mail-ul MEU. Gen ce e al tau e al nostru, ce e al meu e doar al meu. :lol:

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×