Sari la conținut
Forum Roportal
Vriies

Echipele romaneşti in cupele europene

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

În etapa a patra a grupelor Europa League, de joi 6 noiembrie, avem meciurile: Astra - Celtic şi Rio Ave - Steaua. Astra speră şi ea să obţină măcar primul punct din această primă participare a ei în grupe. Steaua speră să obţină măcar un punct, pentru ca în perspectivă să termine pe unul din primele două locuri care o vor trimite în primăvara europeană.

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Rezultat final Astra - Celtic 1-1 şi Astra obţine primul sau punct în grupele Europa League.

 

În min 23, este 0-0 în meciul dintre Rio Ave şi Steaua.

  • Like 1
  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Maestre, multumesc! Mi se arsese dioda la radio (probabil de la Radio Trinitas) si nu stiam nimic de meciurile astea doua. Asa ca apreciez eventualele update-uri.

  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Maestre, multumesc! Mi se arsese dioda la radio (probabil de la Radio Trinitas) si nu stiam nimic de meciurile astea doua. Asa ca apreciez eventualele update-uri.

Eh, nu ştiu ce ţi s-a ars ţie, dar iote că pe noi ne mai interesează :)...

Este 1-0 pentru Rio Ave în min 58 şi e cam groasă pentru Steluţa!

1-1, yes!

În cele din urmă un 2-2 dramatic "obţinut" de Steaua prin golul lui Filip din ultimele secunde ale prelungirilor. În celălalt meci al grupei Dinamo Kiev - Aalborg 2-0. Următorul meci al Stelei, cu Aalborg în deplasare, va fi unul decisiv.

  • Like 1
  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

M-a emotionat comentariul tau, vajnic urmas a lui Ilie Dobre. Am simtit intregul dramatism al meciului. Aproape ca am facut un atac de apoplexie.

 

Multumesc! Adio!

  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

M-a emotionat comentariul tau, vajnic urmas a lui Ilie Dobre. Am simtit intregul dramatism al meciului. Aproape ca am facut un atac de apoplexie.

 

Multumesc! Adio!

Despre profunzimea comentariul tău eu aş spune hodoronc-tronc! Totuşi, aici e un topic despre fotbal...Dacă ai ceva de spus în acest sens, eşti invitatul meu. Dacă vii cu ironii şi cioace ieftine, te anunţ că aici n-ai găsit nici locul nici persoanele potrivite.

Nu ştiu cât de spiritual te crezi, însă atacul de apoplexie de care povesteşti l-ai avut, probabil, cu ceva vreme în urmă şi acum experimentezi sechelele...

Editat de Vriies
  • Like 1
  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

So, ce-a facut steaua la Aalborg? S-a calificat?

În universul paralel în care deja te-ai plasat cu această întrebare, un posibil răspuns ar fi: "Da, Steaua s-a calificat".

Editat de Vriies
  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Pai ce-a facut domnule? A batut, a facut egal? Merge mai departe sau sta acasa?

Eu stau şi mă întreb ce te mobilizează pe tine şi pe alţii ca tine să o tot duceţi în felul ăsta...Cui prodest? Ce vrei să demonstrezi? Umor ieftin, incompetenţă, umflare de muşchi?

Pentru cei care nu înţeleg despre ce e vorba aici, să le spunem că întrebarea ta: "So, ce-a facut steaua la Aalborg? S-a calificat?", n-are niciun sens. Şi asta pentru că Steaua ( în opinia ta cu "s" mic), abia urmează să joace la Aalborg în următorul meci, adică pe 27 noiembrie. Dacă nu ştiai e ok şi ţi-am dat informaţia sine ira et studio, ca şi cum ţi-aş fi dăruit un pahar cu apă la nevoie. Daca ştiai şi ai încercat să faci mişto, în opinia mea eşti jenibil...Optimist cum sunt, merg pe prima variantă.

 

Editat de Vriies
  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×