Sari la conținut
Forum Roportal
Alexandra59

Antrenament fund si picioare

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Buna,

 

Am exgerat daca am facut fandari laterale, frontale si genuflexiuni, 4 serii de fiecare ex..si 15 repetari pe serie..astea toate intr o zi...deci in total veneau 180 pe zi...si le-am facut doar o data pe saptamana, 3 saptamani la rand....deci in total..doar de 3 ori...cu o greutate de 8 kg. oricum, nu mai fac....dar am exagerat? eu nu vreau sa pun masa musculara doar niste tonifiere si un fund ceva mai ferm...credeti ca e posibil sa fi pus muschi in timpul asta? eu zic ca am facut prea putin...si muschii se pun ffff greu...cu toate astea am posteriorul mai bombat si coapsele mai definite si nu stiu..nu sunt obisnuita...daca am muschi din cauza asta cum scap de ei?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu e mult deloc, e k asa, dar daca vrei totusi tonifiere te-ai putea duce si in 20 repetari si sa nu excluzi nici alergarea. Eu zic ca e importanta.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Buna, Am exgerat daca am facut fandari laterale, frontale si genuflexiuni, 4 serii de fiecare ex..si 15 repetari pe serie..astea toate intr o zi...deci in total veneau 180 pe zi...si le-am facut doar o data pe saptamana, 3 saptamani la rand....deci in total..doar de 3 ori...cu o greutate de 8 kg. oricum, nu mai fac....dar am exagerat? eu nu vreau sa pun masa musculara doar niste tonifiere si un fund ceva mai ferm...credeti ca e posibil sa fi pus muschi in timpul asta? eu zic ca am facut prea putin...si muschii se pun ffff greu...cu toate astea am posteriorul mai bombat si coapsele mai definite si nu stiu..nu sunt obisnuita...daca am muschi din cauza asta cum scap de ei?

Saracuta de tine! Cred ca e greu sa traiesti cu posteriorul bombat... Masa musculara cu un antrenament pe saptamana! Cu o greutate de 8 kg! Blasfemie! Do you even lift, sis?

Fara testosteron la un nivel ridicat,fara antrenamente intense si cu greutati mari, fara o dieta hipercalorica... Nicio sansa sa cresti in masa musculara (probabil nici corporala totala).

Asa ca poti continua rutina asta fara grija ca-ti vei transforma corpul prea mult. E cantitate neglijabila ce faci tu.

 

Keep your posterior bombat!

  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Saracuta de tine! Cred ca e greu sa traiesti cu posteriorul bombat... Masa musculara cu un antrenament pe saptamana! Cu o greutate de 8 kg! Blasfemie! Do you even lift, sis?

Fara testosteron la un nivel ridicat,fara antrenamente intense si cu greutati mari, fara o dieta hipercalorica... Nicio sansa sa cresti in masa musculara (probabil nici corporala totala).

Asa ca poti continua rutina asta fara grija ca-ti vei transforma corpul prea mult. E cantitate neglijabila ce faci tu.

 

Keep your posterior bombat!

problema e ca am schimbat antrenamentul..am facut asta

timp de o luna, de 4 ori pe sapt si vad ca mi s a marit fundul, de la 90..am ajuns la 93.. am pus muschi deja? daca il opresc revin la fundul de dinainte?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

 

O sa fiu nevoit sa va cer sa puneti poze cu zona in discutie, pentru a diagnostica cat mai corect posibililul caz de hipertrofie a gluteus maximus. Si sa-mi oferiti cat mai multe informatii legate de nutritie, antrenament si dimensiuni corporale. Masurile antropometrice sunt exrem de importante.

 

Pana atunci am sa studiez notitele pe care le-am luat in compania bunului amic si antrenor/nutritionist italian, Dr. Sopio Mentula-Verpa de la la clinica germana Landica GmBh, Cunnus Strasse, Kut-mus am Oouwehoeren. Sper sa gasesc si colectia de reviste japoneze de fitness Bukkake Nikadashi, unde vazusem un articol scris de marele profesor japonez Ānorudo Shuwarutseneggā, si care vorbea chiar despre antrenamentul fesierilor.

 

Pe data viitoare!

Si eu sunt un antrenor de funduri si de picioare.

Va rog, maestre, de doriti sa ajutati la aceasta cauza nobila, aceasta intifada a fesierilor hipertonici, nu pot decat sa-mi scot placa dentara si sa va urez un calduros bun venit in modestul meu cuibusor de fitnesist hobist!

  • Upvote 4

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

O sa fiu nevoit sa va cer sa puneti poze cu zona in discutie, pentru a diagnostica cat mai corect posibililul caz de hipertrofie a gluteus maximus. Si sa-mi oferiti cat mai multe informatii legate de nutritie, antrenament si dimensiuni corporale. Masurile antropometrice sunt exrem de importante.

 

Pana atunci am sa studiez notitele pe care le-am luat in compania bunului amic si antrenor/nutritionist italian, Dr. Sopio Mentula-Verpa de la la clinica germana Landica GmBh, Cunnus Strasse, Kut-mus am Oouwehoeren. Sper sa gasesc si colectia de reviste japoneze de fitness Bukkake Nikadashi, unde vazusem un articol scris de marele profesor japonez Ānorudo Shuwarutseneggā, si care vorbea chiar despre antrenamentul fesierilor.

 

Pe data viitoare!

 

Va rog, maestre, de doriti sa ajutati la aceasta cauza nobila, aceasta intifada a fesierilor hipertonici, nu pot decat sa-mi scot placa dentara si sa va urez un calduros bun venit in modestul meu cuibusor de fitnesist hobist!

:))ok...in primele doua, trei saptamani cand faceam exercitiile alea pt fund, mancam mai putin, doar piept de pui, ton, iaurt, fructe, nuci....in ultima saptamana am inceput sa mananc mai mult, adica pe langa alea am adaugat si omleta cu sunca, branza cu smantana si mamaliga, ochiuri, piept de pui, si am continuat sa fac exercitiile, si de fapt in ultima saptamana mi s a marit mai mult...vad ca nu mai reusesc sa scap de el..cred ca din cauza ca am mai adaugat o masa in plus in ultima sapt si am continuat exercitiile mi s au marit muschii...

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Da, nu are nicio legatura cu alimentatia, eu zic sa bagi si niste jumari, o sa fie si mai mare, da' nu muschi, ci tesut adipos.

Si dupa aia sa dansezi lambada in oglinda.


Sa ma scuze Ramsay, nu sunt expert in domeniu, el a zis bine ce a zis, adica tot ce a zis.

Eu sunt de acord si cred ca trebuie sa ii pui poza, ca sa iti poata scrie un meniu personalizat plus un program de antrenament, pentru ca depinde si de inaltime, varsta, de forma fesierilor samd.

  • Upvote 4

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

am gresit in ultima saptamana....nu m am mai putut abtine..nu ma gandeam ca se mareste, ca nu l-am avut niciodata asa, eu cred ca exercitiile nu sunt bune....sunt pentru toti muschii din zona...ti i dezvolta..inainte faceam doar fandari, genuflexiuni si era ok...

Editat de Alexandra59
  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ne spui degeaba fara poza, daca o sa ti se dea sfaturi fara sa vada cineva despre ce este vorba, e posibil sa fie gresit.

E posibil sa te supra-antrenezi dupa aceea, sa ai probleme cu tractul digestiv, sa arzi din muschii fesieri si intr-un final, sa ajungi sa te poti ascunde dupa taxatorul de bilete, in dunga asa.

Intelege ca sfaturile, meniurile personalizate si tipurile de antrenamente, depind de felul in care arata acum...lucru pe care tre' sa il stim/vedem.

  • Upvote 3

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×