Sari la conținut
Forum Roportal
Vriies

Cel puţin patru specii de extratereştri au vizitat Pămantul

Postări Recomandate

 

 

3. Ok, era vorba doar de un exemplu de „povestire sf”... :)

 

Da, acest gand l-am avut cand am postat (si) aceasta "povestire sf". :)

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Azi noapte am crezut ca au ajuns deja la mine, am auzit un zgomot infernal deodata afara ce inca n-am experimentat si am sarit din pat ca arsa.   Erau doar niste masini foarte mari care spalau strada principala si pe urma pe cele secundare ca in sfarsit dupa aproape 9 luni s-a incheiat constructia cu noi tevi de gaz in zona pe o mare portiune si trebuia curatat luna locul ca vor veni sa vopseasca liniile si benzile ca s-au sters de la atita vreme de sapaturi plus acel spalat cu mare viteza/jet de apa care m-a speriat.  

Prima oara la ceva avion militar m-am gandit insa repede m-am rebalantat ca langa dealuri/munti asa ceva nu se face plus ca e foarte departe de noi baza.

La 3 noaptea altfel e liniste de mormant pe aici ... am tras o spaima!!!   

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Unii dintre acesti vizitori au lasat in urma o bucata dintr-un echipament de zbor si a fost gasit in Romania, in Ardeal undeva ca se afla in Muzeul de Istorie din Cluj intr-o cutie acel ceva, am vazut aseara la TV in emisiunea speciala al Alienilor, cel mai nou episod.   Grecul a fost acolo cu cineva din Romania si au admirat aluminiul, material din care era facut acel obiect insa pe Planeta Earth aluminiul a fost descoperit abia in anii 1800, nu la 40000 de ani BC, la cati era estimat obiectul.   Foarte interesant a fost episodul ca au mai justificat si un baston dintr-un metal oarecare cu care se putea transforma om in animal care totusi nu este posibil doar mitologie, insa pe mai multe desene lasate in urma se vad zeitati cu acel bastonas in mana, care ajuta se se intample o minune.   

  • Like 1
  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Evident ca e o aberatie.

Oamenii cenusii nu pot exista si manevra nave spatiale.  De ce o specie inteligenta ar evolua in asemenea forme?   Poate din cauza conditilor spatiale sau pentru ca efectiv li s-a atrofiat fizicul lasandu-i pe roboti sa munceasca fizic in locul lor si totusi ar fi o involutie.  

 

Reptilienii- am vazut cat au putut reptilele  la apogeul lor maxim cand era oxigen in grad ridicat in atmosfera si caldura mai mare pe planeta asta,  n-au depasit stadiul de dinozauri si reptile gigantice.

 

Annunaki - si ma rog, cum ar putea o rasa antica sa fie una tehnologizata?

 

Nordicii- asta e clar vreo fantezie inspirata dupa mitologia nordica.  

 

 

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Intr-una din emisunile de TV despre America de Sud in referenta la Extraterestri, convingerea a fost ca ei n-au fost Pamanteni, stramosii celori de azi care locuiesc pe acolo izolati, fara amestec de colonisti.   Ei isi cunosc originile lor, zeii si niste locuri secrete unde inca OM n-a calcat.    Unii merg pe urmele orcarei idei sa exploreze, insa nu s-a dat dovada nimic altceva decat dansuri langa satrele lor si niste ritualuri sa ploua si sa treaca boala.   Descaltati, triburile nu dau dovada ca detin secrete dintr-o lume avansat stiintific.  

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Si eu zic ca Terra a fost vizitata de catre extraterestri. Nu stiu daca asa au aratat acestia, cum sunt descrisi prin diverse carti, documentare, filme, media, forumuri, blog-uri, site-uri s.a.m.d., insa cred ca am fi destul de ignoranti sa avem impresia ca doar noi existam, ca si civilizatie inteligenta, in vasul Cosmos!

Editat de LuciaD
  • Like 1
  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
On 6/22/2018 at 1:54 PM, LuciaD said:

Si eu zic ca Terra a fost vizitata de catre extraterestri. Nu stiu daca asa au aratat acestia, cum sunt descrisi prin diverse carti, documentare, filme, media, forumuri, blog-uri, site-uri s.a.m.d., insa cred ca am fi destul de ignoranti sa avem impresia ca doar noi existam, ca si civilizatie inteligenta, in vasul Cosmos!

Aprob pozitiv! :laugh:

On 6/22/2018 at 11:14 AM, mudcrab said:

Evident ca e o aberatie.

Oamenii cenusii nu pot exista si manevra nave spatiale.  De ce o specie inteligenta ar evolua in asemenea forme?   Poate din cauza conditilor spatiale sau pentru ca efectiv li s-a atrofiat fizicul lasandu-i pe roboti sa munceasca fizic in locul lor si totusi ar fi o involutie.  

 

Reptilienii- am vazut cat au putut reptilele  la apogeul lor maxim cand era oxigen in grad ridicat in atmosfera si caldura mai mare pe planeta asta,  n-au depasit stadiul de dinozauri si reptile gigantice.

 

Annunaki - si ma rog, cum ar putea o rasa antica sa fie una tehnologizata?

 

Nordicii- asta e clar vreo fantezie inspirata dupa mitologia nordica.  

 

 

Nu-i bre, nicio aberație! Aberație ar fi doar să credem că suntem singuri în imensitatea cosmosului și să credem că-i putem „măsura” pe alții prin prisma micimii noastre. :laugh:

Faptul că exponenți ai civilizațiilor extraterestre care în decursul vremurilor au poposit colea, în literatura sf și în imaginația oamenilor, au fost numiți  „cenușii”, „omuleți verzi”, „reptilieni”, „annunaki”, „nordici” etc., n-are nicio relevanță pentru problema de fond. 

Editat de Vriies
  • Like 1
  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
12 hours ago, Lxn said:

De ce nu s-au manifestat ET? De ce s-au ascuns de public?

Ca să-și bată joc de oamenii care „muncește” :sad:

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×