Sari la conținut
Forum Roportal
tadayo

Campionatul Mondial de fotbal 2018 -Rusia

Postări Recomandate

Fratele Tlahuiz a băgat capul la cutie şi se pare că aşteaptă viitorul turneu final.

Gata, ştiu, evrika! Ştiu cine va juca finala şi ştiu cine va câştiga Mondialul ăsta. Avusăi, aşa, un vis d'ăla premonitoriu şi iniţiatic sau cum s-o numi chestia asta...România, bre, şi vom bate Rusia în finală! Deocamdată nu voi spune scorul, ca să rămână loc şi de oleacă de suspans. Însă pot spune refrenul de după finală:

Uite-acuşi, acuşi, acuşi

Îi băturăm rău pe ruşi!

Editat de Vriies
  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Conform tragerii la sorți, de sâmbătă, de la Sankt Petersburg, în preliminariile Cupei Mondiale din 2018 România va face parte din grupa E alături de Danemarca, Polonia, Muntenegru, Armenia și Kazahstan.

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Iată toate grupele din zona Europa:

 

GRUPA A: Olanda, Franța, Suedia, Bulgaria, Belarus, Luxemburg

GRUPA B: Portugalia, Elveţia, Ungaria, Feroe, Letonia, Andorra

GRUPA C: Germania, Cehia, Irlanda de Nord, Norvegia Azerbaidjan, San Marino

GRUPA D: Ţara Galilor, Austria, Serbia, Irlanda, Moldova, Georgia

GRUPA E: ROMÂNIA, Danemarca, Polonia, Muntenegru, Armenia, Kazahstan

GRUPA F: Anglia, Slovacia, Scoţia, Slovenia, Lituania, Malta

GRUPA G: Spania, Italia, Albania, Israel, Macedonia, Liechtenstein

GRUPA H: Belgia, Bosnia, Grecia, Estonia, Cipru

GRUPA I: Croația, Islanda, Ucraina, Turcia, Finlanda


Să mai spunem că din Europa vor merge 14 echipe la CM 2018, 13 din preliminarii plus Rusia. Primele clasate merg direct, cele mai bune opt locuri secunde merg la baraj pentru poziţiile rămase. 

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Hai să încerc un succint comentariu și să risc un pronostic al calificărilor pe grupe.

 

Grupa A: De departe pare cam cea mai grea grupă, chiar dacă favoritele sunt Olanda și Franța. Merg pe mâna Olandei.

Grupa B: Portugalia și Elveția vor lupta pentru primul loc. Nuș ce să zic. Hai, fie Portugalia.

Grupa C: Germania pe primul loc, Cehia pe doi și la baraj.

Grupa D: O grupă echilibrată, în care oricare din primele patru vor încerca să dea lovitura. Ținând cont de forma de azi, merg pe Țara Galilor.

Grupa E: Grupă echlibrată, luptă în trei, sper să câștige România. 

Grupa F: Anglia.

Grupa G: Luptă între Spania și Italia. Hai Spania, na.

Grupa H: Belgia.

Grupa I:  Croația.

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

E prea devreme de pariat pe rezultatul final, pentru ca asta depinde de jucatori nu de numele tarii si precum si ei sint doar oameni, li se poate intampla multe pan'atunci.   De visat se poate in lipsa de alt subiect sportiv! 

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Armenia - România 0-5!

 

E cu semnul exclamării, ce mai! Să-mi zică mie ăla care pronostica un astfel de rezultat...

Bine, poate fi și-un „accident fericit”, așa că stai să vedem și meciul de peste câteva zile cu Kazahstan

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu am bagat 4-0 pentru Romania. :D

 

Vriies, te rog foarte frumos sa mai scrii pe acilea ce meciuri sunt si cand. Nu am timp deloc sa ma pun la curent si nici nu ma uit la teveu dar tare mult as vrea sa vad niste meciuri. Daca te bagi cu o agenda, raman forevar datoare. 

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Păi tu oi fi fost în stare! Că d'aia ai ghioc, glob sau ce-oi mai avea tu pe-acolo :D

Glumesc acum :)...Io aș fi dat cel mult un 1-0 sau un 2-1 chinuit. Bine, parcă și totul s-a desfăurat pentru noi, începând cu 11m pt noi și om în plus din min 3. Dar, totuși, am remarcat o atitudine pozitivă pe care n-am prea văzut-o în multe meciuri. Anume că altă dată pe la 2-0 sau 3-0 se cam opreau, așteptând finalul, însă aici s-au dus tot timpul peste ei, nemțește :D

 

Următorul meci, Kazahstan-România, marți, ora 19, pe TVR 1 :)

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Armenii au pierdut cel mai impo jucător in minutul 3. Aici e explicatia. Eu nu-i vad trecând de polonia lui lewandosky sau Danemarca.

Totusi admit ca mi a plăcut tupeul cu care făceau scheme gen barca.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×