Sari la conținut
Forum Roportal
tadayo

Campionatul Mondial de fotbal 2018 -Rusia

Postări Recomandate

Acum 11 minute, alexandru_al3c a spus:

Dragilor tocmai s-a încheiat o pagina din tumultoasa,spectaculoasa și fascinanta "carte de istorie " a sportului rege al acestei planete. A fost un mondial unic cu surprizele lui.Messi și Ronaldo au plecat din faza optimilor, Germania fosta campioana mondiala pana acum vreo 2 ore nu a ieșit din grupe. Fanii au făcut spectacol în tribune,imaginile oferite de regizori din interiorul și exteriorul stadionului ne-au încântat ochii. 

Arbitrii au fost darnici în materie de lovituri de la 11m și s-au modernizat cu ajutorul  VAR .

Iar noi umilii  suporteri am avut o noua  ocazie de a ne bucura de evenimentul organizat  o data la 4 ani din lumea fotbalului,sport căruia i-am dedicat dragostea. 

P.S.Poveste continuă! 

Foarte fain! Multumim!

Din nou, pentru toti:

 

  • Like 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Am avut placerea, insa alte treburi importante sint in viata mea pe moment, n-am vazut deloc meciul dar azi, dari ne arata toata ziua si candva vine si momentul meu sa vad macar golurile.

Nu tin minte sa fi fost ales si in alti ani jucatorul cel mai bun, decat cel care a dat mai multe goluri, dar precis am uitat de traditie si asta ma surprinde ca nu se pot bucura pe deplin castigatorii, ca le-a scurtat momentul Kodak cu jucatorul din echipa adversara.   Ei sint #2 ... nu si cei mai buni in nu stiu ce ca altfel nu mai gasesc corect rostul acestui eveniment.

Odata se numeste Campionat Mondial, sa ramana la limitele stabilite.   Asa ma sint eu si nu ma schimb desi n-am nimic cu acea persoana, insa nu accept sa fie premiat ca "cel mai bun" pe cineva din echipa care a pierdut!!!    :no:

"Mijlocaşul croat Luka Modrici a fost desemnat, duminică, cel mai bun jucător al Cupei Mondiale, el fiind premiat după finala pierdută de Croaţia, scor 2-4, cu Franţa".

 

Editat de The Unknown
  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Am vazut premierea in ploaie care nu mi-a placut.   N-au fost rusii in stare sa construiasca un stadion in 4 orase care se poate inchide???   Ma surprinde felul simplu si copilaros al fotbalistilor, pe langa ca au castigat, momentele importante sint serioase, dar n-au fost instruiti deloc in caz de castig  ...  Presedintele  francez nici umbrela n-a avut o vreme si desigur a refuzat dupa, blonda de langa se credea in strip club ... n-a fost profesional si la mare inaltime tocmai ce trebuia sa fie.   Macar ploaia spala cupa de aur ca era peste masura pupat, deja-mi venea rau cand vedem ca mai vine altu cu buzele.   Doar din minutul 84 am vazut meciul final, deci scena cu fetele in uniforma care au intrat pe stadion intre jucatori, n-am vazut. 

Sper ca urmatorul va fi mai bine organizat desi circulau vorbe ca este super totul, fara o gresala, dar n-a fost.   Nu mai zic cat de brutal au jucat croatii, poata aveau o sansa mai mare daca o luau mai civilizat echipa adversara.   Ultima observatie, toti au dat mana cu Putin si i-o fi mormait un  "spasivo"  dar pe unu n-am vazut ca i-a multumit pentru oportunitatea oferita sa se manifeste in fata lumii si nici asta nu mi-a placut.   Stiu ca sint prea cu amanuntele dar nu numai eu sint de parere ca mai era loc pentru imbunatatire!!!

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 14 minute, The Unknown a spus:

  Macar ploaia spala cupa de aur ca era peste masura pupat, deja-mi venea rau cand vedem ca mai vine altu cu buzele.   Doar din minutul 84 am vazut meciul final, deci scena cu fetele in uniforma care au intrat pe stadion intre jucatori, n-am vazut. 

 

:laugh: Da, ploaia spala si cred ca asa trebuia a se-ntample!

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Deci nu mai pot de ras,am revazut meciul in reluare,acum am observat  comentatorul TVR a zis la faza cand au intrat suporteri croati pe teren"Organizatorii se laudau ca pana acum n-a intrat niciun jucator pe teren":lol2:

  • Like 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
1 oră în urmă, alexandru_al3c a spus:

Deci nu mai pot de ras,am revazut meciul in reluare,acum am observat  comentatorul TVR a zis la faza cand au intrat suporteri croati pe teren"Organizatorii se laudau ca pana acum n-a intrat niciun jucator pe teren":lol2:

:laugh:

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×