Sari la conținut
Forum Roportal
tadayo

Campionatul Mondial de fotbal 2018 -Rusia

Postări Recomandate

1 oră în urmă, Vriies a spus:

Propunere

După încheierea primelor meciuri din toate grupele, adică pe 19 seara, până pe cel târziu 20, adică după ce am văzut câte un meci al fiecărei echipe, hai să riscăm un pronostic special cu privire la cine va câștiga acest Mondial. Cine vrea, îl poate da și acum. De acord? :smile:

Bună propunere, as avea si eu una, după fiecare meci, sa desemnam jucatorul meciului.

  • Like 3

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Brazilia a avut in prelungiri inca doua ocazii de a inscrie: lovitura libera si corner, pe care le-a ratat cu succes. Mno, mi-ar fi iesit si mie pasenta, da' n-o fost sa fie. 

Neymar, care a spus despre el insusi ca este 'cel mai bun de pe planeta', a jucat ca o varza murata. Iar freza i se asorteaza de minune. :laugh:

  • Like 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Suedia-Coreea de Sud 2-1

Belgia-Panama             : 3-1

Tunisia-Anglia               : 1-2

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
9 minutes ago, alexandru_al3c said:

Bună propunere, as avea si eu una, după fiecare meci, sa desemnam jucatorul meciului.

E ok. Cine vrea, poate să facă asta, nu-i bai :smile:

Aș zice Coutinho, mai mult pt gol.

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 4 ore, Vriies a spus:

Să înțeleg că acesta este primul pronostic cu privire la câștigarea acestui Mondial! :smile:  Eu prefer să mai aștept puțin. Vrea să văd cum vor juca primele lor meciuri Belgia și Columbia.

Ai intrebat, iar eu am raspuns!!!    Nici nu ma uit la meciuri, m-am inspirat din seismul produs acasa in Mexico de suporterii echipei nationale si citez din ziarul meu local:

 "During Mexico's thrilling 1-0 victory over reigning champion Germany, government officials reported a man-made seismic activity occurred right around the time El Tri scored in the 35th minute in downtown Mexico City."    sports.yahoo.com

Editat de The Unknown

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 8 ore, The Unknown a spus:

Ai intrebat, iar eu am raspuns!!!    Nici nu ma uit la meciuri, m-am inspirat din seismul produs acasa in Mexico de suporterii echipei nationale si citez din ziarul meu local:

 "During Mexico's thrilling 1-0 victory over reigning champion Germany, government officials reported a man-made seismic activity occurred right around the time El Tri scored in the 35th minute in downtown Mexico City."    sports.yahoo.com

Din pacate in Japonia a avut loc un seism adevarat.Un prieten mi-a trimis mesaj de dimineata,cutremurul a avut loc in zona Osaka,si au  fost pierderi omenesti.Nu stiu daca presa din Romania a abordat subiectul.

Editat de alexandru_al3c

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Se prelucreaza toate cutremurele si dezastrele de pe planeta si in ziarele romanesti, insa eu am vorbit de unu provocat de emotii umane, care este deja iesit din cale eveniment.

Si iar am o intrebare, de ce este asa de suspicios ca in aceste meciuri castiga si altcineva decat o echipa cu reputatie veche si bine cotat tara de origine???

Fotbalul sau oricare sport ar trebui sa fie plin de surprize si evenimente, nu rezultate programate cumparate, afisate si dezvoltate de creieri artificiali din toate datele jucatorilor???

Imediat ajung la vorba forumistului cu satanistii in toate alea, care ne ghideaza viata prin satelit si alte aparate  :smile:

Pentru mine suna mai interesant daca castiga o tara mai neinsemnata decat Brazilia sa zicem cu o lunga istorie in fotbalul international.

Daca n-a jucat Gerd Müller :lol2: ... sa marcheza cateva goluri, asta nu inseamna ca Germania nu mai are viitor in fotbal sau arbitrul a tinut cu echipa cealalta!!!

Asta a fost momentul jucatorilor, natura nu se poate schimba, si nici pe caldura excesiva nu se poate da vina ca e cam racoare acolo in Rusia, am vazut pe termometrele locale abia erau 20*C.   Cred ca ar trebui considerat doar aspectul profesional sportiv al meciurilor ca sa fie si distractive plus emotionante. 

Eu cel putin nu pot amesteca politica nici in muzica sau sporturi sau alte aspecte din viata jucatorilor, solistilor, muzicienilor, altfel degeaba stau in fata TV-ului ca tot nimic nu vad.

 

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 2 minute, The Unknown a spus:

Se prelucreaza toate cutremurele si dezastrele de pe planeta si in ziarele romanesti, insa eu am vorbit de unu provocat de emotii umane, care este deja iesit din cale eveniment.

Si iar am o intrebare, de ce este asa de suspicios ca in aceste meciuri castiga si altcineva decat o echipa cu reputatie veche si bine cotat tara de origine???

Fotbalul sau oricare sport ar trebui sa fie plin de surprize si evenimente, nu rezultate programate cumparate, afisate si dezvoltate de creieri artificiali din toate datele jucatorilor???

Imediat ajung la vorba forumistului cu satanistii in toate alea, care ne ghideaza viata prin satelit si alte aparate  :smile:

Pentru mine suna mai interesant daca castiga o tara mai neinsemnata decat Brazilia sa zicem cu o lunga istorie in fotbalul international.

Daca n-a jucat Gerd Müller :lol2: ... sa marcheza cateva goluri, asta nu inseamna ca Germania nu mai are viitor in fotbal sau arbitrul a tinut cu echipa cealalta!!!

Asta a fost momentul jucatorilor, natura nu se poate schimba, si nici pe caldura excesiva nu se poate da vina ca e cam racoare acolo in Rusia, am vazut pe termometrele locale abia erau 20*C.   Cred ca ar trebui considerat doar aspectul profesional sportiv al meciurilor ca sa fie si distractive plus emotionante. 

Eu cel putin nu pot amesteca politica nici in muzica sau sporturi sau alte aspecte din viata jucatorilor, solistilor, muzicienilor, altfel degeaba stau in fata TV-ului ca tot nimic nu vad.

 

Pana acum,marile favorite nu a demontrat nimic,Islanda insa a demonstrat ca aparentele inseala,o echipa fara istorie mareata,a demonstrat ca este capabile sa puna probleme unui gigant al fotbalului precum Argentina.

Iar despre arbitraj,mie mi-se pare ca este net superior celui din 2014.

Ar fi ceva sa avem o campioana neasteptata.

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×