Sari la conținut
Forum Roportal
Ampera

Intalnire Roportal 2014-25 Octombrie.

Postări Recomandate

mai bine mai devreme, decat mai tarziu. sunt unii care stau departe si daca biciclesc pana in Romania le tre' cam 2-3 luni.

 

 

eu am deschis topicul, voi jucati-va!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

De ce Romania si nu Norvegia sau alta tara? Romania inseamna o adunare intr-o pizzerie.

 

De exemplu, in Norvegia s-ar putea sta cu corturile pe malul unui fiord maiestuos si sa se bea admirand muntii filigranati pe orizonturile liliachii.


Se poate face concurs de baut, ca doar nu risti sa cazi in fiord, cat o fi de mare.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

cred ca vorbesti sa nu adormi!

 

pt ca majoritatea sunt in Romania, pentru ca majoritatea poate nu isi permit intalniri in alte tari, pentru ca nu ne ducem in vacanta roportal, ci la intalneala roportal.

 

un weekend in Norvegia costa cateva sute de euro si nu vb de fitze. deci esti bine-venit!

 

 

anyway, eu nu sunt pentru alte locatii decat in romania, asa incat sa poate sa vina majoritatea.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

nu.

 

cine are buletin unde e scris nationalitate ROM vine numai cu buletinul, restul care au buletin vechi tre sa aibe pasaport. nu tre viza..tre bani! multi bani!

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

 

 

un weekend in Norvegia costa cateva sute de euro si nu vb de fitze. deci esti bine-venit!

 

 

 

Pai la o adica si un weekend in Romania ar costa cateva sute de euro pentru cineva care ar trebui sa calatoreasca in orasul in care ar avea loc intalnirea, oras care presupun ca ar fi Bucurestiul nu ? Daca cineva vine din provincie si vrea sa stea macar o noapte, plus costuri de calatorie, plus bani de buzunar...

Bine, 200 de euro si 1200 de euro, ca exemplu, sunt povesti diferite. grin.gif

Editat de Naeema

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Bine, 200 de euro si 1200 de euro, ca exemplu, sunt povesti diferite. grin.gif

 

200 de euro in ro e lux, deci nu imi spune ca se cheltuiesc 200 euro de pers venita din provincie la intalnire ropo ca eu ma impusc.

 

pai 30 euro camera de hotel daca nu ai unde sta, tren pana la intalnire nu cred ca duce la 30 euro, haleala 40-50 euro si deja sunt fitze. unii traiesc o luna cu 200 euro, deci sa fim seriosi. noi vorbim acum de ce inseamna 200 euro in romania sau pe unde suntem noi?

Editat de Ampera

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

As veni.

 

Desi nu depinde de mine. Depinde de persoana care ar urma sa ma ajute ca babysitter pentru o zi. Are obiceiul sa se razgandeasca in ultimul moment (odata aveam sa ma duc la o manifestatie in Bucuresti; aveam si pancartele facute; stau si acum pitite dupa sifonier). Deci nu prea depinde de mine in ultima instanta.

 

Dar in principiu, as veni, stau aproape de Bucuresti (2-3 ore cu autobuzul, vreo 4 cu trenul).

Editat de RisingPhoenix

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

la toamna, octombrie


sf lui septembrie, inceputul lui octombrie. nu asa a fost mereu?...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×