Sari la conținut
Forum Roportal

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Erau alte vremuri atunci, Olga. Alte mentalitati. Ideea din text era mai dramatica, pentru ca imagineaza un copil educat in doua sisteme de valori diferite si asta il face sa fie confuz in ceea ce priveste propria identitate. Cumva incearca sa desopere chiar conditia romanului de azi, cauza fundamentala a rezistentei coruptiei la noi.

 

Bine, textul e mai lung, aici e doar un fragment.

Dar sa lasam asta acum, ce spui de minunatia de mai jos?

 

Editat de Stu'
  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Cand iubirea releva eternitatea, sufletul, nici sa vrea, nu mai poate s-o nege. 

Am fost ateu intru iubire pana am inceput sa sufar din iubire.

Editat de Stu'
  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Mi-a dat un fotograf follow pe instagram. In descrierea lui fotografia e din Cluj. 

 

 

 

Screenshot_20200811_221048.jpg

Editat de Maeve.
  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Da, este din Cluj din Parc Central, sau cum se mai numeste azi.  Tot pe acel teritoriu este si Strandul la un capat, Stadionul cu alt nume azi langa Somes si Podul Garibaldi spre Gradina Botanica.  Este si o insula intr-un lac unde sa vasleaza niste barci cine stie si la alt capat este Opera Maghiara.   Cunosc ca palma mea acea zona din Cluj, am fost in zeci de vacante acolo in copilarie, mergem pe Calea Manastur sa cumparam paine traditional locala extrem de mare roata, cumparam doar un sfert sa-l putem cara acasa.   Pe strada Uzinei Electrice statea matusa mea intr-un bloc frumos chiar de unde incepea lotul pe care azi este Sala Polivalneta, era maidan pentru copiii din apropiere.   Nu vad pe harta Gradina Botanica.  Ultima oara am trecut prin Cluj in 1978 ... dar anumite locuri nu se vor schimba.   

https://www.bing.com/maps?q=opera+din+cluj&cvid=1c5da7ce61f044d39b74c297331bf3e0&FORM=ANNTA1&PC=HCTS

 

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu am mai fost in Parcul Central din martie...

E frumos in toate anotimpurile, dar indeosebi toamna. 

Avem pe lacul Chios si lebede negre si lebede albe, Olga. Si pasari flamingo pe post de barcute.

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×