Sari la conținut
Forum Roportal

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Pai si eu tot la astea ma refer.

Liste de filme, carti, notat zilele de nastere,...locuri de vazut...

De toate ma feresc ca de dracu :)

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 1 minut, Stu' a spus:

Pai si eu tot la astea ma refer.

Liste de filme, carti, notat zilele de nastere,...locuri de vazut...

De toate ma feresc ca de dracu :)

E bine asta 

Nu te poate bănui arpad de autism :))))

 

  • Like 5

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Hm. Adolescentul Arpad?

Cred ca am imbatranit.

Tot mai des ii numesc si ii consider pe barbati niste adolescenti intarziati.

  • Like 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
1 oră în urmă, Stu' a spus:

awa ! ma topesc, multumesc :)

Kleo, despre filmul Passengers 2016 ce ne spui?

Sunt f curioasa.

Atenție, spoiler Passengers!

Erau mai mulți oameni și femei care au zburat cu racheta, dar toți dormeau, pentru că călătoria era lungă de 90 de ani. Ș s-a sculat unul care era mecanic. După aia mergea și bea toată ziua în bar cu un robot cu roți în loc de picioare și fără pantaloni. A furat de toate, a spart o ușă cu ranga, a umblat în curul gol prin rachetă, și afară stelele străluceau ca când erau toți oamenii care locuiau pe ele cu lumina aprinsă.

După aia vă țin în suspans, da' la un moment dat apare și Morpheus, dar fără pastila roșie sau albastră, cred că le-a băut el pe amândouă, că era cam bolnav și decolorat la față.

Aveau și piscină în rachetă, cu apă.

Da' după ce s-a terminat filmul, am rămas pe gânduri. Mi-am dat seama că omul care a scris scenariul nu prea e profesionist, pentru că n-a zis nimica despre unde aruncă căcatul. Bă, în 90 de ani se adună cam 3 catralioane de căcați, nu? În România, când te excerbezi în toaleta din tren, de exemplu, rahetul cade direct între linii. De aia sunt așa de norocoși ceferiștii ăia care verifică linia cu ciocănelul, că calcă în ei (sau în ele, depinde cine le-a făcut).

Da' acolo, în cosmos, n-ai cum să arunci haratul în spațiu, că plutește și când vine altă rachetă se izbește de ele și ajunge la destinație ca o balegă uriașă. Cum dracu' să aștepți o balegă la spațioport? Alo, Turnul de Control? Aici e nava Harbalet! Permiteți aterizarea pe pista 8? Harbalet, negativ. Acesta este un negativ. Aterizați în spatele spațioportului, poziția 18 cu 53!

18 cu 53?! Păi acolo e veceurile!

Exact! Afirmativ!

Înțelegi? Eu în locul scenaristului nu-i lăsam pe ăia din rachetă să doarmă, la plecare agățam de rachetă o remorcă cu paie și îi puneam pe oameni să facă chirpici. În 90 de ani făceau chirpici cât să facă o autostradă între două planete.

Dar eu sunt mai pragmatic, e unul din defecturile mele.

Da' filmul e destul de mișto, numai mâncarea era cam proastă pentru săraci, le dădea o bucată de pâine cu o zeamă.

  • Like 3

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 7 ore, Stu' a spus:

App de liste.   Nu stiu de ce, dae fata de majoritatea eu am orori de liste...

Brrrrr!!!    Oroare si de liste!!! ...  eu la pomelnic m-am gandit ca este chiar de groaza sa faci asa o lista ca nu stii unde sa le pui, intre vii sau morti ca nu stii cine va muri prima???  atasezi la Testamentul tau facut din timp, pana mai esti in conditie mentala perfecta!!!   Sint termenii folositi pe documentul legal, in caz ca nu, cel care are grija de pacient.   Asa se procedeaza in State, varsta nu conteaza, la admitere in Spital pentru operatie cu descrierea amanuntita si al inmormantarii pe langa cum si cat sa te tina in viata daca ramai in stare vegetativa!!!  in caz ca nu iesi cu viata intreaga din procedura.  Aici nu se cere si numarul stergarelor si al lumanarilor doar modul cum vrei sa fie corpul tau scos din inventar: in pamant, in cuptor,  in ocean sau pentru cercetare daca au nevoie.    Si acolo-i la fel doar nu toti voiau sa plateasca avocatul in comunism.   Majoritatea aveau apartamentul de la firma cu chirie neplatita de cand s-au mutat, nu apartine pe testament, cu cheltuielile de intretinere erau ramasi in urma cu 20 de ani ca puteau, care suma la fel nu-i transmisibil pe Testament la urmasii decedatilor, mandri membri de partid cu pile.   

  • Like 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 7 ore, gargbird a spus:

Atenție, spoiler Passengers!

. A furat de toate, a spart o ușă cu ranga, a umblat în curul gol prin rachetă, și afară stelele străluceau ca când erau toți oamenii care locuiau pe ele cu lumina aprinsă.

 

Partea ta favorita din film. Este?

  • Like 3

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 48 minute, The Unknown a spus:

Brrrrr!!!    Oroare si de liste!!! ...  eu la pomelnic m-am gandit ca este chiar de groaza sa faci asa o lista 

Hm. Si eu umblam intr-o vreme cu un biletel care avea inscrisi pe el Mortii si Viii. Cu unii dintre ei era singura legatura si amintire pe care o am, nu i-am cunoscut in viata reala. La Morti, ma refer. 

Si cand treceam pe la o manastire sau bisericuta mai aparte, lasam sa ii pomeneasca. 

Acum foarte rar mai fac asta, pentru ca foarte rar mai ajung pe la o manastire sau bisericuta. Insa acum stiu pe de rost aceste nume..

  • Like 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 7 ore, gargbird a spus:

 

Ce bine că nu i-a prins controlorul!

  • Like 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 45 minute, Stu' a spus:

Acum foarte rar mai fac asta, pentru ca foarte rar mai ajung pe la o manastire sau bisericuta. Insa acum stiu pe de rost aceste nume..

La Catolici nu este traditia asta, insa o colega de clasa roman a murit si au "uitat" sa ma treaca pe lista ca erau copiii din 3 scoli unde a invatat, tot aratau spre mine preotului dar nu ma cunostea si nu intelegea ce vor de la el oamenii.   Dar n-au uitat sa numeasca petrecerea dupa inmormantare cu muzica "Nunta fetei"  avea si un baiat din Bucuresti prezent cu care corespondea si era pe post de ginere.   Am lesinat de surpriza, cu forta voiau sa-mi dea de mancare si de baut vin sau tuica, dar un doctor m-a salvat de astea si am plecat acasa, era acolo in caz ca parintilor le vine rau, dar ei s-au consolat cu alcool.     

  • Like 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 2 ore, Stu' a spus:

Partea ta favorita din film. Este?

:lol2:

Acum 2 ore, Stu' a spus:

Nu i-am cunoscut in viata reala. La Morti, ma refer. 

:lol2:

Acum 2 ore, Kleopatrah a spus:

Ce bine că nu i-a prins controlorul!

:lol2:

  • Like 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×