Sari la conținut
Forum Roportal

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Acum 13 ore, Stu' a spus:

...cel mai naspa e ca umblu pe la doctori si investighez ... m-am pricopsit cu o boala autoimuna de toata splendoarea :(

Cine nu merge si vine de la doctori?    De 3 ori am fost si eu saptamana asta, dar inca n-am chef de dat sange pentru analize ca nu ma simt asa de puternica din cauza de Flu sezonal si ceva cu Sinus pe partea stanga.    Incep sa beau zeama de varza ca deja s-a facut.  Dupa 30 de minute era gata, fiarta de la soare la umbra, in stil de Arizona. 

Acum beau ceai neindulcit cu multa zeama de lamaie ca-mi da putere acest fruct acrisor.   

Sanatate si spor la munca!!! 

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
14 hours ago, Stu' said:

Daca tu simti ca va fi bine, imi creste si mie increderea, sa stii. :)

Impartaseste-mi o experienta frumoasa din viata ta mai recenta, cand ai timp. Povestile prietenilor sunt terapie pentru mine.

Va fi, da! Asa simt eu.

Uite, o experienta frumoasa a fost chiar ospitalitatea turcilor, cateva ore cat m-am plimbat prin Marele Bazar si pe langa bazar am primit cel putin 5-6 ceaiuri in timp ce mi se prezentau produse. Stiau si cuvinte in limba romana, se straduiau sa fie cat mai placuti; mi s-a parut frumos efortul lor, chiar daca era de dragul vanzarii, insa fac din comert un act distractiv :smile:

  • Like 3

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 4 ore, Rodica` a spus:

Doamna Stu, va urez multa sanatate si rezolvarea urgenta a problemelor.  :tufadebuzduci:

multumesc.

dar deja am primit doua vesti foarte proaste azi.

si ce ma enerveaza cel mai tare e ca mie nu imi place sa ma plang, adica...imi repugna sa ma plang. sa ma confesez, in general, cu privire la partile mele cele mai vulnerabile si intime.

si de la o vreme ma trezesc ca ma plang in toate partile ca o baba. mi-e si groaza sa intalnesc oameni care sa ma intrebe ,,ce faci?''. parca nu mai am control, prefer sa ii evit.

 

  • Like 3

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 9 minute, King1 a spus:

Va fi, da! Asa simt eu.

Uite, o experienta frumoasa a fost chiar ospitalitatea turcilor, cateva ore cat m-am plimbat prin Marele Bazar si pe langa bazar am primit cel putin 5-6 ceaiuri in timp ce mi se prezentau produse. Stiau si cuvinte in limba romana, se straduiau sa fie cat mai placuti; mi s-a parut frumos efortul lor, chiar daca era de dragul vanzarii, insa fac din comert un act distractiv :smile:

ce frumos! mi s-a facut dor sa calatoresc. dar nu ca la varsta de acum, ci ca la 20 de ani.

sa calatoresti tot cat poti, King,  nu stii niciodata cand nu o sa mai poti sa faci lucruri care, acum, poate par chiar banale.. 

Si sa scrii! :)

  • Like 3

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 39 minute, Stu' a spus:

dar deja am primit doua vesti foarte proaste azi.

Imi pare rau sa aud asta, Stu. Incearca o parere alternativa, poate, poate...

Acum 48 minute, King1 a spus:

Uite, o experienta frumoasa a fost chiar ospitalitatea turcilor, cateva ore cat m-am plimbat prin Marele Bazar si pe langa bazar am primit cel putin 5-6 ceaiuri in timp ce mi se prezentau produse.

Bine ai revenit, King.

Cat despre turci, nu stiu cum ar fi fost daca te-ai fi intalnit cu Ertugrul.:smile:

Ai cunoscut modul asiatic de a face comert.

Editat de adal*
  • Like 3

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
45 minutes ago, adal* said:

Bine ai revenit, King.

Cat despre turci, nu stiu cum ar fi fost daca te-ai fi intalnit cu Ertugrul.:smile:

Ai cunoscut modul asiatic de a face comert.

Ma dadeam drept turc, cum facea Vlad Tepes, si ma strecuram eu pe undeva :smile:

Da :smile:

  • Like 3

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 3 ore, King1 a spus:

Uite, o experienta frumoasa a fost chiar ospitalitatea turcilor, cateva ore cat m-am plimbat prin Marele Bazar si pe langa bazar am primit cel putin 5-6 ceaiuri in timp ce mi se prezentau produse. Stiau si cuvinte in limba romana, se straduiau sa fie cat mai placuti; mi s-a parut frumos efortul lor, chiar daca era de dragul vanzarii, insa fac din comert un act distractiv :smile:

Ai vazut semnul la o intersectie, nu stiu daca mai este acolo, care arata in ce directie este Magyaristan? 

Am mai gasit interesant ca m-au numit Arkadaş = prieten, pentru ca ungurii pe vremuri le-a cheamat sa le ajute in lupta contra Austriecilor.  Erau foarte updated cu istoria!!!

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×