Sari la conținut
Forum Roportal

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Sa merg pan-la Bucuresti???    :crazypilot:     

Apreciez efortul si o sa studiez site-ul, dar nu pe moment ca-s obosita,   caldura si toate alea, dar am facut si efort fizic azi.

Fostele vecini, prieteni, cunostinte vedeau ca trimit pachete multe si des, voiau sa profite si de mine ca pe mama l-au stors de ultimul ban cu povestile lor triste.

Au fost si AFARA sa lucreze dar nu le-a convenit cu sclavia ca sint storsi de ultima picatura de sange cu 14 ore de munca pe zi.    

O zi foarte buna sa ai, dar daca-i mare canicula si vrei sa avoizi cremele anti soare, mananca fructe!!!  Eu ma dau direct pe fata cu o caisa mai coapta, sau piersica, ciresi, cu coaja de mango si de banana iar cu samburele-mi frec calcaii si coatele.  Invat si eu de la Indienii piele rosii ca ei n-au avut cancer desi umblau goi ca nici haine nu aveau!!!   Ceea ce mancau ei sint fructele de cactus si se si ungeau cu ele, dar decand s-a povestit de cosmetice naturale, parca si cactusii au disparut.   O singura data am gasit gem de acel fruct dar s-a terminat imediat, era fabricat in Arizona la Tucson parca, dar orice fruct ajuta.  Eu nu mai cumpar creme cu gust de slanina de caine ca asa-l simt dupa ce-mi intra in gura prin piele :lol2:

cactus fruits - Bing

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 47 minute, Stu' a spus:

Eu m-am inscris la taxa la distanta. 

Prima facultate a fost la stat, a doua doar cu taxa o mai pot face si mi se pare normal.

Nu prevad niciun test de admitere, Rodico. E ok asa, o sa invat in ritmul meu si platesc treptat. Daca simt sa renunt pe drum, renunt si gata. Nu mai am de demonstrat nimanui nimic. Painea mi-o castig singura de atata timp deja!

As fi vrut la FF, dar nu au optiunea asta pt nivel licenta, decat pt master.

ps: deocamdata am platit taxa de inscriere, am status de ,,verificat dosar'' si un nr de legitimatie. Banuiesc ca urmatoarea etapa e ca pe 19 sa pot confirma, tot online, locul si sa trimit contractul semnat. ca vad ca te stii :)

Mi se pare super fain sistemul asta online al lor.

A, pai eu asa stiu ca e test. Poate anii trecuti, poate la zi.... scuzati.

Da, este foarte ok platforma de inscriere, practic toata lumea reuseste sa se inscrie si e foarte bine ca se evita aglomeratia si intrebarile inutile si drumurile.... stiu ca la UT exista o platforma similara, in rest nu am info despre alte universitati din tara.

  • Like 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

nici la zi nu scrie ca ar fi test. nu mi-ar fi dat altfel legitimatie de inscriere cred.

  • Like 3

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Stu, felicitari pentru decizie. In viata trebuie sa încerci si faci tot ce iti place. Mergi pe un drum cat iti place, cand nu iti mai place il schimbi, in orice moment ar fi. Nu trebuie sa stai legat de o decizie pe care ai luat-o la un moment dat.

  • Like 4

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Asa este.

Am ajuns la concluzia ca inclusiv juramintele si promisiunile pot deveni mari traume in viata.

  • Like 4

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 3 ore, Stu' a spus:

Nu prevad niciun test de admitere, Rodico. E ok asa, o sa invat in ritmul meu si platesc treptat. Daca simt sa renunt pe drum, renunt si gata. Nu mai am de demonstrat nimanui nimic. Painea mi-o castig singura de atata timp deja!

Poate ca ti-ai dat seama in subconstient ca acum esti pregatita sa faci ceea ce ai fi vrut sa faci de la inceput.

Cred ca ai vocatia de a ajuta si poti s-o faci in felul asta. Si sunt sigur ca ai s-o faci.

Iti doresc succes.

  • Like 3

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

 

4 hours ago, Stu' said:

Multumesc!

Daca e sa fie, va fi. Vreau sa merg cat mai detasat pe ddrumul asta, de pierdut nu pot pierde nimic.

Da' frumos master ti-ai mai ales!! Ce ai in plan pe viitor?

 

Proiecte independente pe teatru si film, expozitii etc. Numai eu stiu cate planuri am :))))))

Si eu sunt foarte incantat de el, am avut admitere, sper sa prind bugetul; masterul la Cariera judiciara a fost la taxa.

Apropo, master-ul asta e la Universitatea din Craiova, dar cursurile s-au tinut online in ultimul an si jumatate.

  • Like 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
3 hours ago, Enki said:

Stu, felicitari pentru decizie. In viata trebuie sa încerci si faci tot ce iti place. Mergi pe un drum cat iti place, cand nu iti mai place il schimbi, in orice moment ar fi. Nu trebuie sa stai legat de o decizie pe care ai luat-o la un moment dat.

De acordus maximus.

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 2 ore, adal* a spus:

Poate ca ti-ai dat seama in subconstient ca acum esti pregatita sa faci ceea ce ai fi vrut sa faci de la inceput.

Cred ca ai vocatia de a ajuta si poti s-o faci in felul asta. Si sunt sigur ca ai s-o faci.

Iti doresc succes.

Multumesc pentru incurajare.

Pana acum nu se prea putea sa le impac pe toate...

Adevarul e ca am trecut si trec printr-o mare cumpana in viata...si probabil de aici mi s-a tras si impulsul.

Nu am nimic de pierdut.

  • Like 3

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 54 minute, Stu' a spus:

Adevarul e ca am trecut si trec printr-o mare cumpana in viata...si probabil de aici mi s-a tras si impulsul.

Poate ca suferinta este cauza dorintei de cunoastere. Si atunci te poti intreba daca "cineva" este bun sau rau.

Mno, este complicat, iar tu observ ca te-ai gandit sa te ajuti si pe tine. Deja te-ai ajutat.:smile:

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×