Sari la conținut
Forum Roportal

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Stu, daca pana la Cluj nu fumez mai mult de o tigara, ma las de fumat. Fac publica promisiunea! 

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

De unde incepe calatoria care se termina la Cluj?

Cand in State a inceput interzicerea de fumat in locuri publice precum avion, aeroport, a scazut si vanzarea biletelor ca multi nu rezista din Los Angeles la New York, acolo se schimba avionul, timp era, dar nu si loc de fumat decat undeva pe o straduta cu case si oamenii au chemat politia ca se simteau prea afumate.   Fumatorii prinsi primeau amenda.  Insa din New York la Bucuresti era vreme de urcat pe pereti fara tigara!!!  atunci inca circula TAROM direct, nu stiu cate ore dura calatoria ca n-am folosit acea linie, dar numai Atlantic-ul de trecut este de 8 ore aproape, plus restul drumului   :ohmy:

Te felicit de pe acum daca termini de fumat, definitiv!!!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 4 ore, The Unknown a spus:

Intreb ca nu stiu, aceste planuri de studiat cat costa in Romania sau sint gratuite???   succes la toti care prefera educatia in loc de relaxare sau altceva.

De la a doua facultate in sus e cu taxa. In sensul ca ai dreptul la o facultate la stat platita de dânsul. Posibil si un master, aici nu stiu cum e. 

Dar taxele sunt relativ accesibile, nu te gandi la ce e la voi. Media, parca, e 5000 lei pe an. Medicina si arhitectura sunt mai scumpe, spre 10000 lei pe anul de studiu.

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 11 ore, Stu' a spus:

Maeve ma cunoaste cel mai bine.

Bafta! E o facultate destul de cautata, ai test dintr-un manual de-a 11, parca, si nota de la bac.....

Mi-am amintit... am un amic ... s-a inscris si el la psihologie pe la 40 de ani, ca deh, era in structurile politiei sau gen si sa il avanseze si pe el ca era subofiter. Asta in anii 2000... prin 2006 parca. Sigur, alte vremuri.

Pana la urma nu a dat licenta si nu a indeplinit scopul, s-a si pensionat intre timp, in fine,  DAR:  a dus-o foarte bine in facultatea aia pe plan amoros, sentimental si sexual.  S-a considerat castigat, in final. :derisive:

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
11 hours ago, Stu' said:

Oioioioi . Multumesc!!

Harnic, as usual.

La ce master dai?

Eu cand ma gandesc ca vin 3 ani cu 2 master si apoi specializari...mai bine nu ma mai gandesc :)))

oricum, in primul rand vreau licenta sa pot face voluntariat in domeniu. Vad si daca si cand o sa si traiesc din meseria asta. 

Ingineria nu ma mai satisface. Si-a facut treaba, e timpul de alte timpuri in viata mea.

Sper sa ma pot tine de treaba, nu e ca si cum am mult timp liber la dispozitie...

 

Teatru si artele spectacolului - management si antreprenoriat cultural

 

Multa bafta, Stu! Te prinde :)

  • Like 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 1 oră, Rodica` a spus:

De la a doua facultate in sus e cu taxa. In sensul ca ai dreptul la o facultate la stat platita de dânsul. Posibil si un master, aici nu stiu cum e. Dar taxele sunt relativ accesibile, nu te gandi la ce e la voi. Media, parca, e 5000 lei pe an. Medicina si arhitectura sunt mai scumpe, spre 10000 lei pe anul de studiu.

Iti multumesc foarte mult Rodica pentru informatia asta pretioasa!!!   Bine ca n-am avut mila de multi care-mi cereau bani cu miile de dolari pentru acest scop doar sa intre, ca este de dat la cineva ... cate povesti am auzit, pana si pentru o munca de vopsit avion parca ar fi fost necesar 5000 de dolari mita.  Le cunosteam dar nu de prea aproape, mama sau sora mea era mai aproape de ei sau alte cunostinte, dar le-am refuzat ca sa aud dupa aceea povesti.      

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 15 minute, The Unknown a spus:

Iti multumesc foarte mult Rodica pentru informatia asta pretioasa!!!   Bine ca n-am avut mila de multi care-mi cereau bani cu miile de dolari pentru acest scop doar sa intre, ca este de dat la cineva ... cate povesti am auzit, pana si pentru o munca de vopsit avion parca ar fi fost necesar 5000 de dolari mita.  Le cunosteam dar nu de prea aproape, mama sau sora mea era mai aproape de ei sau alte cunostinte, dar le-am refuzat ca sa aud dupa aceea povesti.      

http://www.umfcluj.ro/informatii-ro/avizier-ro/item/6729-taxele-valabile-pentru-anul-universitar-2020-2021

top of the top. restul mai mici.

la Bucuresti poti gasi si tu.

  • Like 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu m-am inscris la taxa la distanta. 

Prima facultate a fost la stat, a doua doar cu taxa o mai pot face si mi se pare normal.

Nu prevad niciun test de admitere, Rodico. E ok asa, o sa invat in ritmul meu si platesc treptat. Daca simt sa renunt pe drum, renunt si gata. Nu mai am de demonstrat nimanui nimic. Painea mi-o castig singura de atata timp deja!

As fi vrut la FF, dar nu au optiunea asta pt nivel licenta, decat pt master.

ps: deocamdata am platit taxa de inscriere, am status de ,,verificat dosar'' si un nr de legitimatie. Banuiesc ca urmatoarea etapa e ca pe 19 sa pot confirma, tot online, locul si sa trimit contractul semnat. ca vad ca te stii :)

Mi se pare super fain sistemul asta online al lor.

Editat de Stu'
  • Like 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
1 oră în urmă, King1 a spus:

Teatru si artele spectacolului - management si antreprenoriat cultural

 

Multa bafta, Stu! Te prinde :)

Multumesc!

Daca e sa fie, va fi. Vreau sa merg cat mai detasat pe ddrumul asta, de pierdut nu pot pierde nimic.

Da' frumos master ti-ai mai ales!! Ce ai in plan pe viitor?

 

Editat de Stu'
  • Like 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 5 ore, Jadisilyavaitnefleurdelys a spus:

Stu, daca pana la Cluj nu fumez mai mult de o tigara, ma las de fumat. Fac publica promisiunea! 

he hehe.

te tin minte!

  • Like 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×