Sari la conținut
Forum Roportal

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

ioi, stai ca acum ma lupt cu Goethe si apoi revin la Dosto. Ti-am spus ca ii iau pe rand, de data asta completez ..

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Imagineaza!!!

Merg la un doctor foarte specializat si ma face alcoolica dupa "Hello"!!!  Cu nasul rosu in forma de un "Bitter Melon" mare in putrefactie si insista sa recunosc asta.

Pe mine nu ma intimideaza titlul nimanui, si i-am raspuns ca n-am depasit inca masurile cu care el bea, nu i-a convenit  :drunk:  

Cica voia sa-mi spuna ca medicamentele ce-mi recomanda sint total contraindicate daca se consuma si alcool ...  L-am diagnozat ca el are mai mult nevoie de ele ca mine!!!

 

  • Like 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Vai, Olga.

Medicii sunt foarte glumeti. M-au surprins si pe mine de cateva ori...asa rezista ei mai bine, cred eu, si ajuta si la tonusul pacientului.

Editat de Stu'
  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Aici gluma e cu totul altceva si pentru noi din Europa n-are sens!!!   Insa asemenea glume se pot termina in justitie, dar pana nu mi-a facut efectiv ceva, nu castig nimic. 

In ori care birou mergi pe aici, nu ramai doar in doi niciodata, usa este deschisa si la 3 metri este secretara sau altcineva, asistenta, etc.    

Tot adevarul pe LUMEA asta are doua versiuni cel putin!!!    si cand dreptatea este servita ...

Ei NU rezista charmului feminin DELOC ...  si nu trebuie decat prezenta uneia, chiar daca este in piele de urs, ca aceste semnale circula pe picioare scurte!!! 

  

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Stu darling, cu cine te mai lupți fix chiar momentul vorbirii?  :tongue: Sper că i-ai „răpus” pe Goethe și Tolstoi! 

Oricum ar fi, pup fata!  Muah pentru 20 21! :smile:

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Te imbratisez, Vri! 

Iti doresc un an cat mai bun.

Am citit Suferintele tanarului Werther si acum sunt pe cale sa sfarsesc cu Afinitatile elective ale lui Goethe.

Am citit si Basmul lui. Mi-a placut si mi-a cazut usor. La el folosesc mai putin dexonline-ul, fata de Dosto, dar duc in schimb lupte crancene cu notele de la sfarsit si nesfarsitele introduceri.

E o oboseala placuta, nu ma plang. Ma delectez, dar, din pacate, tot pe fuga. Insa de data asta nu ma las, sa vina si potopul! A sosit vremea sa prioritizez lectura grea din nou si uite, asa, supravietuiesc mai usor tensiunii de a-mi sti o persoana draga in spital,in stare critica, de mai bine de o saptamana. Singurele legaturi cu ea sunt portarii si medicii, prin telefon. E spital Covid si nu pot intra sa o vad. Asa ca, precum spuneam, sa vina potopul. Sunt pregatita.

Editat de Stu'
  • Like 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×