Sari la conținut
Forum Roportal

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Acum 1 minut, Maeve. a spus:

Cartofi prajiti. 

de ce nu incerci sa iti gatesti ceva bun? te sustin de la distanta, daca ai nevoie de sfaturi...si nu e Olga, maestra noastra, la receptor :)))

Editat de Stu'
  • Like 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 18 minute, Stu' a spus:

de ce nu incerci sa iti gatesti ceva bun? te sustin de la distanta, daca ai nevoie de sfaturi...si nu e Olga, maestra noastra, la receptor :)))

Fac eseuri, ma uit pe youtube, stau pe fb, dorm. Partea culinara iese din discutie. Pentru aia tre sa fiu in toane bune. 

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Voi manca si cateva boabe de struguri inainte de culcare.

Cand eu cresteam, o fetita deja trebuia sa fie interesata in gatit, altfel nici nu stiu ce se intampla mai incolo.  Rudele faceau planuri cu mine ca voi fi croitoreasa ... poate daca era ca in Corea de Nord atmosfera si eram nevoita sa ma acopar, dar nu-mi place sa cos desi stiu sa lucrez la multe feluri de dantele, Pointlace e cel mai greu si-l execut la mare precizie si artistic, am facut foarte multe.  La un moment dat cream moda cu dantela asta incorporated dar in comunism nu se putea purta asa ceva, era impotriva credintei/filozofiei tractoriste ca si mine contra ideile lor.   Fetele doar la dans purtam bluze sau fuste sexy care si azi ar intoarce multe capete, dar nu mai am interes demult in asa ceva.   Am tricotat la fel foarte mult, tot ce purtam era facut de mine, inclusiv costum de baie.     Lucram pe bani la multe care faceau parada modei prin oras si abia eram in clasa a 4-a!!!   Mai era o fata in vecinatate tot maghiara care cosea pantaloni la barbati, avea clienti de la Avocati de 2.5 metri inaltime (Maramuresenii originali sint inalti) si pana la Zidari sefi, venea perfect pe ei si nu se mai rupeau.   Cosea si la femei dar era o problema cu ingrasatul si o citizau ca a taiat mic materialul.    

Pointlace - Bing images

Editat de The Unknown

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Gh

 

Screenshot_20201221-203027~2.png

Editat de Kleopatrah
  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Acuma nu poti sa vii sa spui ca nu horcai.

.......

dar, iti poti utiliza imaginatia in asa fel incat sa exprimi modul in care o faci, sa avem o imagine mai carnala a horcaitului tau..

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×