Sari la conținut
Forum Roportal
flori de camp

pentru o mai buna viteza de descarcare din retea?

Postări Recomandate

am si eu o mare problema. de cate ori vreau sa descarc film din retea, imi ia chiar zi zile intregi....si nu toata lumea ramane conectata sa ma astepte pe mine sa descarc fimul respectiv. foarte rar mi s-a intamplat sa descarc un film in 1-2 ore.

sa mai pun memorie? sa iau un alt procesor?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

mai bine ia-tzi alt furnizor de net!iar dak nu reusehti sa descarci un film de la un utilizator,da-i o cautare shi adaugi rezultatul ca sursa noua pt.respectivul film-fishier...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Pai acum sunt la al doilea furnizor de net si e la fel.

Furnizorii de acces internet descurajează traficul de tip Bit Torrent, pentru că e extrem de costisitor pentru ei. Există totusi solutii, dar ar trebui să

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Furnizorii de acces internet descurajează traficul de tip Bit Torrent, pentru că e extrem de costisitor pentru ei. Există totusi solutii, dar ar trebui să

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Pai....procesorul amd parca...ram 254 sau 256 daca nu ma insel, sistem de operare? nu prea pricep la ce te referi dar cred ca e vb de windows??? office 2003, furnizorul este decknet, iar inainte am avut astral.

nu stiu daca ceea ce am spus este concludent...dar sunt "blonda" in ceea ce priveste domeniul asta al pc-urilor. :doh:

Despre procesor: AMD, dar de care: Athlon, Duron, Sempron si la ce frecventa sau factor de performanta: 1200+, 2600+ sau cat ?

 

Despre sistemul de operare: Am presupus oricum ca folosesti Windows :o: , daca foloseai Linux nu era nimic de

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
După ce lamurim daca configuratia hardware e suficienta, ar trebui sa gasesti pe cineva sa-ti reinstaleze Windows-ul, daca nu e recent instalat. Si ar fi util sa inveti sa faci si singura asta, nu e asa greu. :spiteful:

E reinstalat totul recent. Privind celelalte detalii, o sa-l intreb pe tipul care mi le-a reinstalat. Recunosc ca pentru mine domeniul asta e ca si limba chineza. Eu ma gandeam ca poate ar fi bine sa mai pun ceva memorie. Oricum, mersi de sustinere.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Intrebare: Ai incercat sa te adresezi serviciului clienti din cadrul furnizorului tau de internet?

 

Nu vad cum ar putea procesorul, memoria RAM sau alte parti componente ale PC-ului (in afara de placa de retea) sa afecteze viteza de trasnsfer.

Cauzele in schimb ar putea fii nenumarate: spyware, blocaje de switch, etc.

Sfatul meu este sa iei legatura cu ei, sa le explici problema si ei sa te ajute.

Editat de ALX

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Intrebare: Ai incercat sa te adresezi serviciului clienti din cadrul furnizorului tau de internet?

 

Nu vad cum ar putea procesorul, memoria RAM sau alte parti componente ale PC-ului (in afara de placa de retea) sa afecteze viteza de trasnsfer.

Cauzele in schimb ar putea fii nenumarate: spyware, blocaje de switch, etc.

Sfatul meu este sa iei legatura cu ei, sa le explici problema si ei sa te ajute.

Daca ai un P4 Northwood la 2,4 GHz cu 512 MB RAM, pe o placa cu chipset i865, nu are cum sa-ti afecteze viteza de transfer :tease: . Dar daca ai un Duron la 700, pe o placa cu chipset SiS, cu 256 MB RAM, din care 64 ii ia placa video, nu mai e nevoie de spyware ca sa-ti afecteze viteza de transfer...... Blocaj de switch, nu e cazul, spunea ca a schimbat furnizorul. Eu as schimba in primul rand placa de retea cu una cu chipset Intel 82558 sau 82559, mai ales daca spune ca a reinstalat recent sistemul de operare.

Editat de harald

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Daca ai un P4 Northwood la 2,4 GHz cu 512 MB RAM, pe o placa cu chipset i865, nu are cum sa-ti afecteze viteza de transfer :P . Dar daca ai un Duron la 700, pe o placa cu chipset SiS, cu 256 MB RAM, din care 64 ii ia placa video, nu mai e nevoie de spyware ca sa-ti afecteze viteza de transfer...... Blocaj de switch, nu e cazul, spunea ca a schimbat furnizorul. Eu as schimba in primul rand placa de retea cu una cu chipset Intel 82558 sau 82559, mai ales daca spune ca a reinstalat recent sistemul de operare.

parca sa zic ca e vb de aia care ocupa 64 .... oricum pentru mine, mesajele astea sunt in chineza. dar o sa-i zic la tipul ala sa faca ce ai spus. multumesc din suflet. :tease:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×