Sari la conținut
Forum Roportal

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Ce bine ca e acest topic deschis, ca ma gandeam sa fac unu. Recent mi-am pus calculatorul in sufragerie. Si vreau sa il conectez la TV (Sony Bravia 32'')

 

Are mufa S-Video, are cablu audio, merge doar pal, iar atunci cand il setez HD1080i nu se vede nimic. Televizorul suporta aceasta setare.

 

De asemenea am vazut ca are intrare separata pentru PC. Pentru asta in specificatiile tehnice spune ca imi trebuie un cablu (D-Sub cu 15 pini) + Intrare audio. Stie cineva care este acest cablu ? Si daca gasesc unul de cca 5m ?

 

Multumesc

 

PS : Placa video e GF 7800 GT

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Buna, am si eu oplaca video ati eah 2600pro si am o problema cu Tv outul l-am conectat la Tv i-am dat force detect dar ecranul tv ramane negru,am incercat si varianta cu un video recorder cu euroscart dar tot nu merge,Va rog sa ma ajutati va multumesc

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Salutare! Imi scriu si eu povestea aici poate o fi de folos cuiva.

Problema cu iesirea tv-out : pe TV doar alb-negru. Pe un televizor Samsung 72cm nou am conectat PC prin s-video apoi pe mufa euroscart (cablu 15m) si imaginea a fost numai alb-negru. Am schimbat sistemul (primul era cu geforce 5500 al doilea cu radeon 9550). Am schimbat priza scart sin spatele tv, am butonat cat m-am priceput (n-am gasit cartea tv). Doar alb-negru. Am luat primul pc cu tot cu cablu si am mers la un tv Panasonic 72cm nou si s-a vazut color. M-am gandit sa incerc si pe RCA si am pus o mufa de la cablul s-video la RCA. Imagine color! Nu am explicatie dar asta a fost...

Acum am ceva probleme sa conectez al doilea sistem (cel cu radeon 9550) pe tv Panasonic!! Adica se vad culorile dar cu multe aberatii de culoare. Se poate sa fie cablul ieftin pe care tocmai l-am cumparat (13 ron, 3m, de tipul acela subtire de care spunea cineva mai sus sa ne ferim...) ??? Multumesc anticipat pentru orice sugestie...

sa dai din setari composite out nu s-video la mine a mers perfect

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×