Sari la conținut
Forum Roportal
tadayo

Mancati de pe jos! Lingeti-va cainele!

Postări Recomandate

Cainele meu cred ca face dus cald cu sampon special vara, tot atat de des ca si tine!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Pentru unii caini nu conteaza. A avut o prietena un rothweiler si indiferent cat il spala tot putea de-ti venea sa vomiti. Am fost odata in oras cu ea in masina ei unde era si cainele in spate. Tot drumul am stat cu capul pe geam. Mi-era un rau de am crezut ca lesin de la miros.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Hai sa nu generalizam, exista sute de metode de a face un caine sa miroasa frumos!

Ai mancat vreodata o pasare fezandata, eventual fazan?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Am avut caini toata viata si nu am folosit alcool pentru rani, au o saliva fenomenala!salut.gif

Perfect adevarat si verificat. M-am nascut intre caini si pisici si alte animalute (canari, hamsteri...) si n-am folosit antibiotice niciodata.

Am avut odata o exema la picior care nu trecea nici cu sare, nici cu zeama de urzica, nici cu usturoi, miere...Cainele mi-a rezolvat-o in doar cateva zile. Ma chinuisem cam o luna cu remediile alea babesti. De atunci eu, sau restul familiei aplicam aceeasi metoda pentru astfel de probleme, inclusiv rani.

 

Vand caine medicinal. Rezolva si de deochi...Contacti-ma la telefon.... mobil. :) .

 

Serios acum, chiar nu-i bascalie. Traiti printre animale si veti fi mai sanatosi. Aruncati un ochi si la tarani. Acolo doctorii intervin doar sa-i vindece de vanatai si intoxicatii alcoolice. Sau, ma rog, asa era inainte de internationalizare. Acum pe sapunul de casa scrie PROTEX si gainile cresc in frigiderele din magazinul comunal. S-au cam schimbat obiceiurile.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Intreba si pe altii, saliva lor are proprietati fenomenale, ei cum crezi ca se vindeca: au spirt, vata, bandaj, unguent, leucoplast?

NU! Isi ling ranile si le trece!

Insa tine minte, pe o muscatura de caine, nu pui spirt, ci RIVANOL!

In perioada 1955-1959 am avut 2 caini lupi campioni ai Romaniei si la juniori si la seniori:Lord si Tara!

 

 

aaa. am inteles eu aiurea, dar nici tu nu ai zis cine a avut ranile, tu sau cainii

Cainele meu cred ca face dus cald cu sampon special vara, tot atat de des ca si tine!

sa nu exageram, chiar mi-e f greu sa cred ca al tau caine face dus dimineata si seara in fiecare zi.

 

ce doamne iarta-ma incerci sa ma compari cu al tau caine? e concurs Ampera - cainele lui Big? Jesus!!!

 

Am avut odata o exema la picior care nu trecea nici cu sare, nici cu zeama de urzica, nici cu usturoi, miere...Cainele mi-a rezolvat-o in doar cateva zile. Ma chinuisem cam o luna cu remediile alea babesti. De atunci eu, sau restul familiei aplicam aceeasi metoda pentru astfel de probleme, inclusiv rani.

 

.

 

mare e gradina domnului!!!

 

de creme pe baza de hidrocortizon pt exeme ai auzit?

 

auzi fratie, sa-ti lasi cainele sa.ti linga ranile :rot:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

E o rasa de caini carora le curg balele incontinuu. Nu stiu cum se cheama, dar saliveaza cu galeata. As vrea sa va vad pe astia carora va place sa va pupati cainii in scop medicinal, ca ati lasa un caine din ala sa va linga pana vi se umple gura de bale. Si sa le si inghititi ca sa fie efectul mai mare. Sau mai bine adunati balele alea intr-un flacon din care sa beti cate putin zilnic ca sa va fortificati sistemul imunitar. Un strop doua in cafea sau ceai merge. N-aveti tupeu daca nu....

Editat de Naeema

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

 

 

 

 

mare e gradina domnului!!!

 

de creme pe baza de hidrocortizon pt exeme ai auzit?

 

auzi fratie, sa-ti lasi cainele sa.ti linga ranile rotflmao.gif

Da, am auzit. Advantan, de exemplu. Ai citit contraindicatiile?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Da, am auzit. Advantan, de exemplu. Ai citit contraindicatiile?

nu am folosit. eu sunt alergica daca ating muraturi, saramura aia lichida imi provoaca egzeme. cand am problema asta folosesc Nidoflor si in cateva zile sunt ok. am mai primit de la o amica crema de galbenele.

 

una e sa gasesti produsul Medical care ti se potriveste, una e sa lasi cainele sa-ti linga ranile. tu gandesti ca el isi linge dosul si puta? de ce ai tu impresia ca bacteriile alea iti fac bine? o persoana cu sistemul imunitar slab o poate pati nasol daca se lasa lins pe rani de catre animale.

 

in fine, faceti cum vreti fratilor. sa va fereasca cerul de rani in zone intime, ca nici nu vreau sa imi imaginez cum va 'repara' cainele de hemoroizi :rot:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Asta cu linsul ranilor e cam mult (pentru mine cel putin).

As avea o oarecare nervozitate la ideea de a lasa un animal carnivor sa se apropie de o rana deschisa.


E o rasa de caini carora le curg balele incontinuu. Nu stiu cum se cheama, dar saliveaza cu galeata. As vrea sa va vad pe astia carora va place sa va pupati cainii in scop medicinal, ca ati lasa un caine din ala sa va linga pana vi se umple gura de bale. Si sa le si inghititi ca sa fie efectul mai mare. Sau mai bine adunati balele alea intr-un flacon din care sa beti cate putin zilnic ca sa va fortificati sistemul imunitar. Un strop doua in cafea sau ceai merge. N-aveti tupeu daca nu....

 

De maine intru la regim. De fiecare data cand mi se face foame o sa ma gandesc la postarea asta. Succes garantat. :yes:

  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

 

in fine, faceti cum vreti fratilor. sa va fereasca cerul de rani in zone intime, ca nici nu vreau sa imi imaginez cum va 'repara' cainele de hemoroizi rotflmao.gif

Mai, nici io n-as recomanda cainele daca ai sculament, mai ales daca-i o dobermana zurlie, dar sistemul imunitar slabit se datoreaza tocmai sterilizarii traiului de zi cu zi. Una doua spirt, antibiotic, repaus la pat 30 de zile...

Nu-i bine nici asa.

Hemoroizii n-au treaba cu bolile infectioase. Mai degraba cu Zambilica.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×