Sari la conținut
Forum Roportal
The Bitch

Problema cu bateria de laptop

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Acum catva timp (mai putin de un an) a fost nevoie sa achizitionez o noua baterie pentru laptop. Cea originala se pare ca a ajuns la capatul vietii. Bun, am cumparat una noua, mi s-au dat instructiuni despre cum sa o folosesc prima data si dupa aceea incat sa opereze la potential maxim cand laptopul opereaza doar pe baterie. Facut. De vreo luna incoace nu-mi mai retine incarcarea absolut deloc. Daca scot laptopul din priza cand arata bateria incarcata la 100 %, dupa cel mult 5 minute ajunge la zero. De ce ? Ce s-a intamplat sau ce am facut gresit ?

 

Laptopul e un Toshiba Satelite L650. Bateria cumparata a fost originala, Toshiba si noua, sigilata din magazin, deci nu se pune problema ca as fi luat teapa cu ea.

 

PS: Rog moderatorii sa mute topicul pe aria potrivita daca e cazul. Am cautat dar nu am gasit o sectie potrivita unde sa-l deschid. Multumesc.

Editat de Naeema

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Acumulatorii astia de generatie mai noua, (Litiu-Ion) au o durata de viata de aproximativ doi ani de zile. Daca tu l-ai luat acum un an si el a mai stat pe raft inca un an ... cam asta e, s-a dus.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

eu nu scot niciodata incarcatorul, e mereu la incarcat. e asa de...4ever. nu ca se duce bateria repede, dar lumineaza ecranul mai mult. :D ( i know, im smart :lol: ). so...il omor inainte de 'termen' sau nu cu procesul asta?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Acumulatorii astia de generatie mai noua, (Litiu-Ion) au o durata de viata de aproximativ doi ani de zile. Daca tu l-ai luat acum un an si el a mai stat pe raft inca un an ... cam asta e, s-a dus.

 

Pastele lor de acumulatori. Iar trebuie sa cumpar baterie. :roll:

Mersi de lamurile Paul.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×