Sari la conținut
Forum Roportal
tadayo

Cele mai scarboase mancaruri din lume

Postări Recomandate

olgo, vrei sa zici ca nu ai gustat castraveti murati? ca aia asta vrea sa zica..

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Numai ca nu este vorbe despre castravetre murat ... cel amar arata altfel, in engleza-i zice Bitter Melon, Naeema o sa-ti explice mai pe inteles ca este o leguma separata de castravetele cunoscut de noi.

 

N-am ajuns la acel magazin ca-mi era foame si cald, nu voiam sa lesin pe drum, m-am oprit intr-un magazin si am cumparat un cardigan la fiica mea si m-am intors ca aveam

 

si bere in masina si nu aveam cutia sa pot pune si gheata ... 

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ce scarba-mi-e ... sar de pe un picior pe alta - a trebuit sa limpezesc gura cu ceva pe reteta sa fie curata si dezinfectata ... am asteptat o vreme si am limpezit cu apa cumparata, nu din

 

robinet sa nu reactioneze chimicalele din apa cu Apa de Gura ... iar acum am baut ceva dupa 1 ora si asa de amar e totul de ma scutura si frigurile ... desi m-am frecat bine si pe limba

 

parca nu s-a dus inca gustul pe care nu-l simt decat in combinatie cu ceva ... apa cu lamaie in acest moment!!! 

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Am urmarit la TV un show despre cum se cultiva cactusul Agave Albastru si pana la obtinerea alcoolului Tequila in Jalisco, Mexico.

 

Cand muncitorii au crapat radacina sa verifice de boli, mucegai sau paraziti au gasit niste viermi grosi pe care credeam ca le vor distruge

 

insa le-au prajit si le-au mancat ... il laudau ca sint deliciosi ...  

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Sunt cat se poate de vii, fac galerii in branza. Dar sunt aproape sigura ca n-am mancat nici unul.

Eram la o petrecere si un sard a scos-o la interval, la inceput mi-a fost sila, dar am zis ca poate nu o sa mai am ocazia sa incerc vreodata, asa ca am mancat. E usor iute, nu e cine stie ca gust.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Vom ajunge să mâncăm zilnic ceva foarte SCÂRBOS. Savanţii spun că OMENIREA nu poate EVITA ASTA

 

 

Există 1.900 de specii de insecte comestibile, dintre care cele mai comune sunt scarabeii, omizile, albinele, viespiile, furnicile şi greierii.

 

 

http://www.evz.ro/savantii-solicita-insistent-introducerea-insectelor-in-alimentatia-zilinica-sustin-ca-au-argumente-serioase-in-acest-sens.html

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×