Sari la conținut
Forum Roportal
Ampera

Useri noi (max 1500 postari) de ce ati ramas pe Ropo?

Postări Recomandate

topic dedicat celor care au max 1500 de postari, relativ 'noi' pe Ropo:

 

`so..ce v-a atras aici in primul rand, ce subiecte, ce topice? de ce ati ramas? ce v-a placut? si why not, ce nu v-a placut?

 

 

(pen'ca am deschis topic am imunitate, deci sa nu aud plangeri la adresa mea. tadayo, capisci?)

 

rotflmao.gif

Editat de Ampera
  • Upvote 4

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu sunt aici pentru a ma amuza, pentru a ma distra cu useri simpatici care stiu sa se ia la persiflare finut, sau sa afle umorul si bucuria in subiectele simple, intr-un mod care sa nu jigneasca pe nimeni.

 

Apreciez orice subiect, de la fotografie la politica, de la religie la necazuri in dragoste, cata vreme se pot scoate de acolo niste seve de voiosie si noutate, de gandire laterala. Si imi plac si userii care vin cu chestii noi, adunate de ei de prin lume, din experienta lor. Filme, carti, fotografii interesante, hobbyuri, picturi, opinii, orice din care poti invata ceva, prin care poti alunga plictiseala.

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu sunt aici

Esti tu nou cum sunt eu virgina. Dar trebuia sa te bagi in seama la Ampera, te tii dupa ea ca umbra.

  • Upvote 3

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

De tare ce ma tin dupa ea, n-o mai pot da jos de pe mine. biggrin2.gif


Aseneth, conform teoriei cuantice a Multiversului, fiecare decizie din acest univers duce automat la crearea unui alt univers in care tu iei alta decizie. Asadar, exista universuri in care tu inca esti virginala, pentru ca nu ai luat inca dulcea decizie. :) Exista si universuri in care nu existi deloc, sau universuri in care esti Regina Romaniei, sau ai luat Nobelul, sau esti campioana la Roland Garros. :)

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Cand ma intalnesc cu diversi amici, oricare ar fi ei, nu este loc pentru discutii aferente celor scrise de mine pana acum pe forum.

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

cu ani in urma eram o forumista inraita pe un forum, oarecum asemanator cu acesta.... intre timp s-a desfiintat, apoi alti ani am pus o gramada de caramizi la temelia altui forum cu un specific mai aparte, legat de un site mai aparte.... a pierit si vremea lui (sau vremea mea acolo, ca forumul si site-ul inca exista)

interesul pentru forumuri, in general, imi scazuse sub nivelul marii, aveam alte preocupari.... dar de curand m-au apucat un pic nostagliile si mi s-a facut dor de ideea de forum.... de roportal stiu de foarte mult timp, am avut si un cont candva, nu stiu daca am scris 3 randuri de pe el si s-a perdut in neant

 

am intrat totusi.... si am ramas

cred ca m-au atras unele dispute tematice de pe-aici, poate m-au facut sa raman si unele postari binevoitoare si incurajatoare, pe langa micile rautati aferente si inerente, asa cum le sade bine unor useri cu state vechi, cand apare ceva "fresh meat" smile.png

 

sunt la inceput si momentan "imi cunosc lungul nasului" si stiu replicile cu search-ul si temele vechi.... dar poate ca n-ar fi rau sa fie scuturate de praf, chiar daca voi, cei vechi, credeti ca le-ati intors pe toate partile si s-a spus tot ce era de spus.... dar opinii noi de la oameni noi, ar putea ramifica discutiile in zone care au fost omise in trecut

 

ce problema as mai avea: mi se pare ca forumul e cam prea stufos, cu atatea subforumuri si topice ascunse dupa care trebuie sapat in toata regula.... si uneori nu-ti mai arde.... poate unele teme ar trebui comasate, nu stiu

 

si apoi ideile mai aparte, opiniile mai neortodoxe, care nu se inscriu in tiparele moralei mai mult sau mai putin prafuite, poate n-ar fi rau sa nu mai fie infierate din start si lasate sa curga discutiile, cata vreme sunt pe un ton civilizat... suntem diferiti, gandim diferit, vedem lucrurile in mod diferit, dar asta nu inseamna ca o optica altfel e neaparat gresita.... e doar altfel

Editat de *tania*
  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Imi placea aria de religie cand m-am inscris, cautam dezbateri privind anumite subiecte din religie cum ar fi Apocalipsa. Intre timp nu prea s-au mai purtat discutii acolo si a trebuit sa imi extind activitatea pe tot forumul :D

  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Imi placea aria de religie cand m-am inscris, cautam dezbateri privind anumite subiecte din religie cum ar fi Apocalipsa. Intre timp nu prea s-au mai purtat discutii acolo si a trebuit sa imi extind activitatea pe tot forumul biggrin2.gif

Discutiile alea despre apocalipsa cred ca s-au mutat aici: http://www.roportal.ro/discutii/topic/110359-campanie-de-recrutare-useri-ropo/page-15?do=findComment&comment=1061141626.

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Imi placea aria de religie cand m-am inscris, cautam dezbateri privind anumite subiecte din religie cum ar fi Apocalipsa. Intre timp nu prea s-au mai purtat discutii acolo si a trebuit sa imi extind activitatea pe tot forumul biggrin2.gif

 

unu a fost banat, unu a murit si celalalt s-a tirat cand i s-a luat de homofobi.

 

mai era cineva la religi in afara de cei de care zic eu? nu imi amintesc....

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×